Ogólnie o ZKT

Oddzielny dział poświęcony tematyce Zbilansowanych Kwasów Tłuszczowych.
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 36
Rejestracja: 29 kwie 2016, 22:22
Kontaktowanie:

Ogólnie o ZKT

Postautor: admin » 30 kwie 2016, 1:42

Wyszyńscy Lab- aktualności ze sklepu z ZKT OTWARCIE kwiecień-maj 2017. zamówienia info@200iq.pl

26 maja
PREMIERA PREMIERA PREMIERA ! :)
To już za 2 miesiące, 26 maja w Dzień Matki nastąpi premiera Naszych 2 produktów:
- Oleju Kokosowego Diamond oraz
- Zbilansowanych Kwasów Tłuszczowych Verum Virgin
Zbilansowane Kwasy Tłuszczowe generacji Verum Virgin to w 100% naturalne mieszanki olejów pozyskanych z kilkunastu ziaren i orzechów. Wszystkie mieszanki to kwasy tłuszczowe, między innymi omega 3 i omega 6, zbilansowane według Naszej Receptury. W każdej butelce, oprócz 97% oleju uwięzione zostały fosfolipidy, karetonoidy, polifenole, a także lignany, witaminy i minerały.
Dzisiejsza dieta przesycona jest kwasami omega-6, co nie jest dobre dla zdrowia. Ten kwas tłuszczowy dominuje na stołach zdecydowanej większości ludzi, a dominacja ta, jak wynika z wielu badań jest bardzo niekorzystna i może prowadzić do wielu chorób. Zbilansowane Kwasy Tłuszczowe włączone do diety, przy jednoczesnym wyłączeniu z niej tłuszczów trans (margaryny) oraz wątpliwej jakości olejów spożywczych, są w stanie właściwie odżywić organizm pomagając mu w ten sposób w regeneracji i powrocie do homeostazy. Cały czas należy przy tym pamiętać o zróżnicowanej diecie.

Oleje takie jak np. ostropestowy, czy wiesiołkowy mają właściwości lecznicze, niestety w ich przypadku stosunek omega-3 do omega-6 jest niekorzystny, co przy długotrwałym spożywaniu może przyczyniać się do wywoływania stanów zapalnych.[1] Dzięki np. dużej zawartości kwasu GLA w oleju z wiesiołka, po jego spożyciu, w organizmie zwiększa się dostępność enzymu, który sprawniej „rozbiera” kwas omega-3 do dobrze znanych nauce jego aktywnych metabolitów: kwasów EPA i DHA. Odpowiednio więc dobrane i zbilansowane oleje z lnicznika siewnego, siemienia lnianego, czarnuszki siewnej, ostropestu plamistego, maku lekarskiego, orzechów brazylijskich, sezamu czarnego, pestek dyni, orzechów włoskich, migdałów, orzechów pekan oraz wiesiołka dwuletniego pomagają w zwiększaniu wydajności szlaków metabolicznych dla wszystkich kwasów tłuszczowych i ich pełniejsze wykorzystanie w organizmie. Przy tak skonstruowanym składzie gwarantowana jest też obecność niezbędnego do tworzenia błon lipidowych komórek człowieka kwasu arachidonowego (AA), który podany osobno ma działanie pro zapalne, jednak przy obecności DHA i EPA intensywność jego działania jest odpowiednio „sterowana” i ukierunkowana.

Technologia produkcji:
Technologia produkcji Zbilansowanych Kwasów Tłuszczowych charakteryzuje się trzema bezwzględnie najważniejszymi dla nas elementami: używamy surowca przebadanego i sprawdzonego, oleje tłoczone są na zimno, podczas tłoczenia olej spływa do naczyń systemem zamkniętym. To zapewnia nam możliwość dostarczenia mieszanek, których składniki nie zostały zanieczyszczone, nie zostały uszkodzone przez wysoką temperaturę, ekspozycję na światło, czy w końcu nie zostały utlenione jeszcze przed butelkowaniem. Oczyszczone z grubych frakcji metodą grawitacyjną oleje mieszamy w specjalny, opracowany przez Nas sposób tak, aby zostały zabezpieczone przed utlenianiem. Dodatkowo do butelek o nominalnej pojemności 250 ml wlewamy ich 280, aż "po korek", co czyni Nasz produkt prawdopodobnie najbardziej chronionym przed utlenianiem produktem tego typu. (Zgodnie z Naszą wiedzą nikt nie wytwarza tego typu produktu spożywczego ;)
1. E. Bartnikowska, M.W. Obiedziński, 1997 - Nienasycone kwasy tłuszczowe z rodziny omega-3.
2. Lamer-Zarawska E., 1992. - Właściwości biologiczne oleju wiesiołkowego (Oleum Oenotherae). Zbiór prac. Sympozjum. Olej z nasion wiesiołka w profilaktyce i terapii. Łódź - Tuszyn.
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 351
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Ogólnie o ZKT

Postautor: Bow1 » 30 kwie 2016, 17:57

Część I


Wstęp

W pierwszej części przedstawię trzy aspekty działania ZKT. W kolejnych częściach będę sukcesywnie prezentował wiele kolejnych, dobroczynnych działań Zbilansowanych Kwasów Tłuszczowych.
Artykuł napisany jest w maksymalnie przystępny sposób dla osób bez przygotowania medycznego, czy biochemicznego.
Zachęcam do przeczytania, gdyż dzięki temu możesz wyleczyć się z tzw. nieuleczalnych chorób przewlekłych, możesz poprawić komfort życia sobie, swoim bliskim i przyjaciołom.

Wiedzę, którą zamierzam Wam przekazać zdobyłem dzięki przeanalizowaniu wielu setek badań dotyczącymi kwasów tłuszczowych, dzięki własnym doświadczeniom oraz doświadczeniom innych osób.

Zaczęło się wszystko od tego gdy moja mama zachorowała na Alzheimera w czasie gdy ja chorowałem onkologicznie. Wówczas już pracowałem nad ZKT, ale nie miałem jeszcze gotowego produktu. Po zakończeniu prac zastosowaliśmy wspólnie z mamą pierwszy ZKT, który niedługo będzie dostępny pod nazwą IQ200. Ja rozpocząłem suplementację IQ200 od 27 grudnia, mama od 28 grudnia. Chora była praktycznie „roślinką”, leżała w łóżku w pieluchach i nie kontrolowała potrzeb fizjologicznych. Nie poznawała większości bliskich, a rozmowa z nią była praktycznie niemożliwa.
Po 2,5 miesiącach suplementacji ZKT mama zdjęła pieluchy i do dzisiaj ich nie potrzebuje. Poznaje wszystkich, wybiera się w czerwcu na wczasy i jest bardzo szczęśliwą, pogodną i sympatyczną staruszką.
Jeśli chodzi o mnie efekty były również dobrze widoczne. Mogłem poczuć wyraźne, przełomowe zmiany na wielu płaszczyznach, a to z powodu złożonych powikłań pooperacyjnych: uszkodzony nerw wzrokowy, uszkodzone połączenie prowadzący od podwzgórza do tylnego płata przysadki, stany zapalne zatok i kości sitowej, zapalenia w płacie czołowym. Już po 4 miesiącach suplementacji odbudował się nerw wzrokowy, pozbyłem się stanów zapalnych i guzków (jeden w głowie drugi między kciukiem i palcem wskazującym), poprawiło mi się samopoczucie, odzyskałem dawną sprawność intelektualną, odbudował się lejek prowadzący od podwzgórza do tylnego płata przysadki, dzięki czemu nie muszę brać leków powodujących na dłuższą metę jeszcze większe powikłania. Obecnie nie biorę już żadnych hormonów, do których przyjmowania byłem wcześniej zmuszony z powodu ucisku guza jak i uszkodzeń mózgu, jego stanów zapalnych oraz gruczołów. Mam obecnie stabilny i właściwy poziom glukozy, np. na czczo 94 – 97. Ciśnienie tętnicze 120/80. Przed kuracją nie mogłem jeść owoców- z powodu skoków poziomu glukozy- oraz wykonywać prac fizycznych, z powodu problemów z układem krążenia. Teraz jestem aktywnym fizycznie człowiekiem, a kondycja pozwala mi tą aktywność podtrzymywać.

Przejdźmy teraz do wyjaśnień, bo to nie za sprawą magii, a dzięki wzbogaconej o ZKT i suplementy diety mogę funkcjonować. Funkcjonować całkiem sprawnie dzieląc sie z Wami tymi informacjami. Jak już pisałem wcześniej, pominę ten cały naukowy bełkot, a w zamian, w sposób przystępny opiszę jak i dlaczego ZKT działają. Opis podzieliłem na kilka rozdziałów aby był bardziej przejrzysty.

Błony komórkowe

Składamy się z ponad 100 bilionów komórek, a każda z nich jest bardziej skomplikowanym ustrojem niż cała cywilizacja człowieka.
Błona komórki składa się głównie z fosfolipidów. Są to takie główki z doczepionymi dwoma łańcuchami kwasów tłuszczowych. Owe główki są hydrofilne, a łańcuchy kwasów tłuszczowych są hydrofobowe, dzięki czemu układają się w sposób przypominający strukturę kryształu. Każda błona komórkowa składa się z dwóch warstw fosfolipidów. Przy czym łańcuchy kwasów tłuszczowych skierowane są do wewnątrz błony, a reszty fosforanowe (główki) na zewnątrz. Gdy popatrzymy na błonę fosfolipidową komórki ujrzymy ocean główek, czyli reszt fosforanowych. Na tym oceanie znajdują się wyspy zwane raftami, na nich z kolei są drzewa- to receptory służące do kontaktu ze światem zewnętrznym.
Błona komórkowa jest bardzo złożoną strukturą, w którą wbudowane są najróżniejsze aparaty, służące do odbierania bodźców jak i transportu.
Pominę jednak te zawiłości, wystarczy, że wspomnę iż błony są półpłynne i bardzo, bardzo złożone. Półpłynne, a jednak utrzymują kształt dzięki mikrotubulom, które niczym ażurowa kopuła podtrzymują strukturę komórki. Na owych mikrotubulach natomiast rozpięte są kolejne błony lipidowe, które dzielą komórkę na poszczególne przedziały. W przedziałach tych znajdują się organelle komórki. Jest ich ogromna liczba i niezwykła złożoność. Darujmy jednak sobie opis tej wspaniałej menażerii [grafiki w przygotowaniu] Wspomnę tylko, że organelle otoczone są również błonami lipidowymi, które pełnią istotne funkcje w komórce. Wszędzie te tłuszcze...
Wyobraź sobie slumsy w Afryce:
Domy w takich osiedlach zbudowane są z blach, płyt drewnianych, folii i tektury. Czy one spełniają swoją rolę w sposób doskonały?
Absolutnie nie, ponieważ do budowy tych domów użyto niewłaściwych materiałów.
Analogicznie, błony fosfolipidowe komórek budowane są z materiałów, które są dostępne. Niestety, jak się okazuje, nasza dieta jest uboga w niezbędne i odpowiednie tłuszcze. W naszej diecie niewiele (jeśli nie w ogóle) jest tłuszczów zdrowych, czyli niepodgrzanych, nieutwardzonych, nierafinowanych, a przede wszystkim odpowiednio zbilansowanych. To powoduje, że materiały jakie dostarczamy naszemu organizmowi, to właśnie te blachy i tektury oraz folie czyli po prostu śmieci. Kiedy błona komórkowa zbudowana jest ze śmieci, nie może pełnić swojej roli we właściwy sposób, spada jej wydajność, staje się niepełnosprawna. Wszystko wali się jak domek z kart, wszystkie procesy metaboliczne są zagrożone. Transport do jak i na zewnątrz komórki jest utrudniony, a patogeny często bez przeszkód pokonują tak mizerną barierę jaką stanowi "slumsowa" dziurawa błona komórki.
Jak to zmienić?
Należy dostarczyć wysokiej jakości surowce, a resztę zrobi nasz zdolny organizm. On przebuduje poszczególne kwasy tłuszczowe do właściwej postaci i wbuduje je we właściwe miejsca. Najważniejsze są odpowiednie proporcje i jakość.

Polarność błon komórkowych

Bawiłeś się kiedyś magnesami?
Zbliż dwa magnesy do siebie skierowane biegunami np. południowymi. Magnesy będą się odpychać, a między nimi powstanie pole magnetyczne.
A teraz wyobraź sobie erytrocyty (czerwone ciałka krwi) jako maleńkie magnesy, które mają na zewnątrz skierowane bieguny ujemne. Wszystkie będą się odpychać od siebie. Kiedy rozsypiesz je na kartce papieru samoistnie rozmieszczą się w pewnych odległościach od siebie nie tworząc konglomeratów. Teraz wyobraź sobie jak te erytrocyty płyną w naczyniu krwionośnym i są maleńkimi magnesami odpychającymi się wzajemnie. Rozmieszczają się równomiernie w świetle naczynia i poruszają się uporządkowanym strumieniem. Na dodatek samo naczynie krwionośne od wewnątrz ma identyczny potencjał dzięki czemu erytrocyty nie obijają się zbyt mocno o ściany naczynia.
Serce nie ma problemu z pompowaniem krwi i nie tworzą się zatory oraz skrzepy. Wszystkie części ciała są zasilane w tlen. Wszystko przebiega wzorowo. Kiedy jednak budowa błon erytrocytów jest niewłaściwa, to polarność zostaje zachwiana i komórki te tworzą konglomeraty, obijają się o ściany naczynia ich ruch jest chaotyczny. Powstają zatory, a serce ma ogromny problem aby poradzić sobie ze zwiększonym oporem cieczy. Mamy wtedy do czynienia z nadciśnieniem. Jak przywrócić właściwą polarność?
Wystarczy dostarczyć w diecie odpowiednio zbilansowane kwasy tłuszczowe eliminując jednocześnie z diety margaryny czyli kwasy tłuszczowe trans oraz kwasy tłuszczowe uszkodzone wysoką temperaturą. Takie oleje to praktycznie wszystkie produkty pod nazwą olej czy oliwa na sklepowej półce.

Jak to jest z tymi omega-3 i omega-6?

Omega-6 to kwas linolowy (LA). Omega-3 to kwas alfa-linolenowy (ALA).
Z LA w organizmie człowieka powstaje kwas gamma-linolenowy (GLA), a z niego arachidonowy (AA). Do tej przemiany niezbędny jest enzym delta-6-desaturazy- tak w uproszczonym skrócie.
Kwas AA jest to super-budulec. Wchodzi w skład błon fosfolipidowych, osłonek mielinowych i wielu innych. Wydaje się, że właśnie omega-6 powinniśmy dostarczać aby mieć dużo AA.
Nie do końca tak jest, ponieważ AA oprócz swych dobroczynnych właściwości ma również tą negatywną stronę. Otóż AA działa prozapalnie. Gdy dostarczymy go zbyt wiele do organizmu, to pojawiają się ogniska zapalne, a w końcu pojawić się może burza arachidonowa o niszczącym wpływie na układ nerwowy i resztę ustroju. Jak więc go dostarczyć ale nie zrobić sobie krzywdy?
Otóż omega-3 (ALA) również jest metabolizowany do innych kwasów tłuszczowych i też przy wykorzystaniu m.in. delta-6-desaturazy.
Z ALA powstają takie kwasy jak EPA i DHA i to DHA ma taką właściwość iż przeciwdziała właściwościom prozapalnym AA. Czyli dostarczając kwasy tłuszczowe w odpowiedniej proporcji mamy AA jako doskonały surowiec, a jednocześnie dostępny jest DHA, który sprawia, że AA jest bezpieczny.
EPA również jest niezbędnym i bardzo pożądanym kwasem tłuszczowym. Sam ALA ma także silne działanie prozdrowotne.
Dostarczajmy więc kwasy tłuszczowe NNKT (Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe), ponieważ są niezbędne, ale dostarczajmy je umiejętnie. Najlepiej to zrobimy stosując gotowe Zbilansowane Kwasy Tłuszczowe.
Tworząc ZKT wzięliśmy pod uwagę niską dostępność delta-6-desaturazy oraz to, że omega-3 i omega-6 konkurują o te same szlaki metaboliczne. Wzięliśmy pod uwagę zapotrzebowanie organizmu na takie kwasy jak GLA, AA, DHA i EPA oraz wiele innych.
Zapewniliśmy optymalny skład witaminy E czyli tokoferole i tkotrienole alfa, beta, gamma i delta we właściwej proporcji

CDN
Dobrze się bawię.
Jazo
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2016, 17:48

Re: Ogólnie o ZKT

Postautor: Jazo » 02 maja 2016, 9:47

Kiedy będzie można zamówić ZKT?
Proszę wpisanie do kolejki.
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 36
Rejestracja: 29 kwie 2016, 22:22
Kontaktowanie:

Re: Ogólnie o ZKT

Postautor: admin » 02 maja 2016, 10:11

Jesteśmy cały czas w fazie przygotowań. Co prawda jest to już etap końcowy, ale pozostało jeszcze kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim musimy dopiąć sprawy urzędowe. W Polsce jest nieco trudniej rozpocząć sprzedaż żywności niż np. we Włoszech, czy Anglii i są tego pozytywne strony. Na pewno dla konsumenta.

Dla Nas najważniejsza jest jakość i profesjonalizm, a to możemy uzyskać tylko i wyłącznie dzięki badaniom, które cały czas przeprowadzamy. Prosimy o cierpliwość i zachęcamy do zagłębiania wiedzy, dzięki której łatwiej będzie, np. odróżnić produkt wartościowy (np. ZKT :) ) od mniej wartościowego lub bezwartościowego, a często również trującego.
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 351
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Ogólnie o ZKT

Postautor: Bow1 » 05 maja 2016, 0:03

Część II

ZKT, czy tran rybi

DHA (kwas dokozaheksaenowy) i EPA (kwas Eikozapentaenowy)
Są to dwa kwasy, jakie powstają w wyniku konwersji w wątrobie kwasu alfa-linolenowego (ALA), który obecny jest w ZKT. EPA i DHA są niezbędne w setkach procesów metabolicznych. Bez nich powrót do zdrowia nie jest możliwy, a nawet normalne funkcjonowanie nie jest możliwe. Możliwa jest jedynie krótkotrwała wegetacja, ale czy chcemy wegetować? Czy raczej chcemy żyć i korzystać w pełni z życia?

Są w sprzedaży kapsułki, czy butelki z tranem/olejem rybim, a ich producenci twierdzą, że jest to jedyna metoda na dostarczenie DHA i EPA.
Moim zdaniem te produkty są wątpliwej jakości (o tym dlaczego dalej), a co najważniejsze stwierdzenie, że spożywanie tłuszczu rybiego jest jedynym sposobem na dostarczenie EPA i DHA mija się z prawdą.
Nasze organizmy mają do dyspozycji enzymy (desaturazy), dzięki którym kwas alfa-linolenowy (ALA) jako główny składnik ZKT jest metabolizowany do EPA i DHA. Procesy konwersji są absolutnie wystarczające i zapewniają właściwą podaż EPA i DHA zgodnie z zapotrzebowaniem organizmu. Jest tak zawsze gdy organizm dysponuje nieuszkodzonym ALA, czyli tym kwasem, z którego powstają EPA i DHA.
Jedynie niemowlęta nie potrafią wyprodukować odpowiedniej ilości DHA niezbędnego m.in. do rozwoju układu nerwowego. Kwas ten powinien być dostarczany w mleku matki. Jednak aby w mleku był DHA matka karmiąca musi uzupełnić ALA, z którego jej organizm wyprodukuje EPA i DHA, a następnie wzbogaci nim mleko.
Z tego powodu dedykuję ZKT np. IQ200 szczególnie dla kobiet w ciąży i matek karmiących.

Wracając do wyższości ZKT nad tranem.
Proces produkcji olejów rybich wymaga wysokich temperatur, jest odśluzowywany, wybielany, odkwaszany, dezodoryzowany itd. Proces ten jest złożony i na kilku etapach wymaga wysokich temperatur. Do produkcji tej niezbędne są również rozpuszczalniki chemiczne, a wszystko po to żeby przedłużyć jego datę ważności i móc go dystrybuować bez ryzyka wiele miesięcy.

Kwasy tłuszczowe wchodzące w skład ZKT nigdy nie uległy podczas produkcji uszkodzeniu, ponieważ na każdym etapie temperatura nie przekracza 38 st C.
Nie używamy dodatków chemicznych, rozpuszczalników i konserwantów. Jedynymi antyutleniaczami są substancje naturalnie występujące w olejach roślinnych,w tym kompletna witamina E.
(Przestrzegam przed spożywaniem syntetycznej substancji o nazwie "witamina E". Jest to chemiczny antyutleniacz a-tokoferol, który zaburza funkcje naturalnej witaminy E.)
Podczas wszystkich etapów produkcji oleje chronione są przed dostępem światła.
ZKT nie zawiera metali ciężkich i innych toksyn dzięki zastosowaniu najwyższej jakości orzechów, pestek i ziaren oraz dzięki temu, że każda partia surowców jest badana pod kątem zanieczyszczeń. Następnie produkty badane są pod względem zgodności składu poszczególnych substancji czynnych, w tym kwasów tłuszczowych.
Dodatkową zaletą jest to, że oprócz DHA i EPA, które organizm sam wyprodukuje z ALA, dostępny jest nieuszkodzony ALA, który ma również ogromne znaczenie dla organizmu w formie nieskonwertowanej.
Istotne jest również to, że nie dostarczamy DHA i EPA w sposób przypadkowy, a ściśle według zapotrzebowania. To organizm najlepiej wie ile mu potrzeba tych kwasów tłuszczowych w danym momencie.


Podsumowując:
tran jest drogi i niekoniecznie zdrowy
ZKT są tańsze, bardzo zdrowe i kompletne,
a szlaki metaboliczne dzięki którym z ALA powstają DHA i EPA w świetle najnowszych badań nie są tak mało wydajne, jak początkowo uważano.


Generalne porządki czyli efekt niedźwiedzia

Z gawry wychodzi miś brunatny. Po zimie wyszczuplał, gdyż podczas długiego snu zużył zapasy. jakie nagromadził poprzedniego roku. Gdzieś znikła gruba warstwa tłuszczu, sierść jest matowa, a boki zapadnięte.
Miś intensywnie poszukuje pokarmu, zjada wszystko co znajdzie, aż wreszcie nadchodzi okres dostatku. Słońce podczas codziennej wędrówki wspina się wysoko. Pokarm jest dostępny, a miś nie traci czasu i dużo, bardzo dużo je. Mimo tego nie tyje. Dlaczego?
Miś ma wysoki poziom witaminy D3 oraz duże zasoby takich kwasów tłuszczowych jak ALA, LA, AA, EPA i DHA. Organizm niedźwiedzia wie, że nadszedł okres dostatku więc rozpoczął proces, który możemy nazwać generalnymi porządkami. Organizm misia wydala wszystko co jest zbędne tzn toksyny nagromadzone zimą, martwe i uszkodzone oraz zmutowane komórki. W tym okresie niedźwiedź jeszcze nie tyje, mimo intensywnego odżywiania. Słońce wędruje jeszcze dość wysoko. ale nie na tyle aby w futrze niedźwiedzia powstawało dużo witaminy D (więcej o sposobie przyswajania witaminy D tutaj. Miś nadal liże sierść, ale połyka jej już w ten sposób mniej. Organizm szybko pojmuje, że zbliża się okres niedostatku, a rozpoznał to po niższym poziomie omawianej witaminy D.
Przezorny organizm zaczyna gromadzić zapasy, w tym tłuszcze. Miś szybko tyje, dzięki czemu przetrwa kolejną zimę.

Jeżeli masz niski poziom D3 i małe albo żadne zasoby wspomnianych kwasów tłuszczowych, to Twój organizm zawsze będzie w trybie niedostatku.
Twój przezorny organizm nie będzie nic wydalać -"a nóż się przyda" i wciąż będzie budować tkankę tłuszczową.
Jest teoria, że komórki żerne (te które wykonują generalne porządki), w tym makrofagi, są aktywowane cząsteczkami GcMAF. Cząsteczki te powstają tylko właśnie podczas okresu dostatku, a okres dostatku to obfitość kwasów tłuszczowych (ZKT) i wysoki poziom witaminy D3.
Aktywuj więc komórki żerne, przy pomocy GcMAF wiesz już jak tego dokonać.

CDN
W następnej części zajmę się wpływem ZKT na poziom IQ i behawioryzm. Zapewniam, że wpływ jest niewyobrażalnie wielki.
Dobrze się bawię.
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 351
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Ogólnie o ZKT

Postautor: Bow1 » 10 maja 2016, 22:45

Część III

Poziom IQ, a ZKT

W jednym z państw europejskich przeprowadzono następujące badanie:
Podzielono grupę dzieci w wieku 11 - 12 lat na dwie części, następnie zbadano poziom IQ w obu grupach. Na tej podstawie określono średni poziom IQ w obu grupach.
Przez sześć miesięcy podawano dzieciom pierwszej grupy 10 do 15 ml oleju wysokolinolenowego, a w drugiej grupie dzieci dostawały oliwę z oliwek jako placebo.
Po sześciu miesiącach zbadano ponownie poziom IQ w obu grupach. Wynik był zaskakujący, otóż średnia IQ grupy dzieci, które piły olej wysokolinolenowy była o 10 punktów wyższa niż dzieci, które piły oliwę.
Czy można coś dodać?

Inny eksperyment który miał na celu zbadanie przydatności oleju wysokolinolenowego w leczeniu różnego rodzaju chorób psychicznych przerwano. Efekt leczniczy był tak wielki, że uznano za nieetyczne podawanie połowie pacjentów placebo.
Zawsze jest efekt terapeutyczny, zawsze jest poprawa sprawności intelektualnej pozostaje wyłącznie kwestia czasu.

Na przeczytanie ze zrozumieniem książki specjalistycznej o objętości około 250 sstron potrzebowałem jedną, dwie, a nawet trzy doby, a obecnie czytam ze zrozumieniem w mniej niż 6 godzin. Suplementuję ZKT od 27 grudnia 2015 roku.

Na podstawie obserwacji twierdzę, że nie ma obecnie lepszego środka od ZKT na poprawę sprawności intelektualnej.

ZKT, a depresja

Poniżej krótki cytat aby oszczędzić sobie nieco czasu. Dotyczy on leczenia depresji, ale również innych tego typu schorzeń.
Przeprowadzono mnóstwo tego typu prób, w większości przypadków efekt leczniczy był bardzo wyraźny, trwały i wprost proporcjonalny do czasu trwania terapii (czyli po 6 miesiącach był 2 razy mocniejszy, niż po 3). Jeśli omegi nie pomagały, niemal zawsze oznaczało to albo zbyt niską dawkę, albo zbyt krótki czas badania. One po prostu SĄ skutecznym lekiem przeciw depresji - a raczej depresja jest niczym więcej, jak objawem ich niedoboru. Oczywiście jak wszystkie środki, tak i ten nie zadziała zawsze - trudno oczekiwać, żeby kwasy tłuszczowe pomogły przy chorobie wywołanej na przykład brakiem witaminy D3 albo zanikiem tarczycy, niemniej ich skuteczność jest większa, niż jakiegokolwiek innego środka znanego medycynie. Jedyny powód, dla którego się ich nie zaleca, to cena. Jest zbyt... niska. A co gorsza, nie można ich objąć patentem, więc żaden duży koncern nie może przejąć większości zysków.


Niewłaściwe zachowania, a ZKT

W Londynie jest bardzo droga klinika dla młodzieży i dzieci. Na leczenie u tych specjalistów stać jedynie najbogatszych i dobrze urodzonych. Trafić tam można jedynie z polecenia dobrze sytuowanych osobistości.
Klinika ta ma bardzo dobre wyniki. Trudna młodzież, niezdolne dzieci, zaburzenia koncentracji uwagi, złe wyniki w szkole itd.
Założycielem oraz pomysłodawcą tej instytucji jest naukowiec, który wcześniej prowadził badania związane z kwasami tłuszczowymi oraz ich wpływie na zdrowie człowieka i zwierząt. Uważam, że postępowanie wspomnianego naukowca jest wysoce nieetyczne, a wiedza taka powinna być udostępniona dla możliwie dużej grupy ludzi.
Zapewniam, że nie ma potrzeby wyjazdu do Londynu. W Polsce taka terapia dostępna będzie wkrótce dla każdego, kto ma taką potrzebę i wolne kilkadziesiąt lub kilkaset polskich złotych.

CDN
W następnej części zajmę się telomerami, dobrym wyglądem oraz długowiecznością.
Dobrze się bawię.
Elzucha
Posty: 18
Rejestracja: 02 maja 2016, 20:30

Re: Ogólnie o ZKT

Postautor: Elzucha » 11 maja 2016, 12:24

Drogi Bow1!
Po każdym Twoim wpisie moje pragnienie uzupełnienia niedoborów ZKT, powrót do sprawności intelektualnej i fizycznej wzrasta pod niebo.
Kiedy ogłosisz start? Obiecałam sobie czekać cichutko, cnotę cierpliwości pielęgnować, ale nie da rady!
Chcę przestać mieć huśtawkę depresyjną, chcę czytać ze zrozumieniem i zapamietywać co czytałam, chcę wrócić całkowicie do zdrowia. Wykaraskalam się z raka płuc, jeszcze ryram i męczę się i wyobrażam sobie, że po uzupełnieniu ZKT zapomnę o przewlekłości upierdliwej i szkodzącej najbliższym.
Czy ta petycja przyspieszy start? 3...2...1.... zamawiam!
Elżucha
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 351
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Ogólnie o ZKT

Postautor: Bow1 » 16 maja 2016, 0:51

Część IV

Zrozumiale i w wielkim uproszczeniu.
Na końcu każdego chromosomu człowieka jest dwa telomery. Podczas każdej replikacji komórki telomery ulegają skróceniu, a ciało się starzeje.
Prawdopodobnie podczas narodzin nasze telomery zachowują zaledwie połowę ich pierwotnej długości. Podczas dalszego życia skracają się aż całkowicie zanikną, a wówczas replikacja nie jest możliwa. W efekcie nie powstają nowe komórki i organizm starzeje się.
Na szczęście mamy telomerazę, która potrafi odbudować telomery aby komórki ponownie mogły się replikować. Problem tylko w tym aby telomeraza pozostała aktywna. Niestety z wiekiem aktywność telomerazy maleje.
Część badaczy uważa, że zmniejszająca się aktywność telomerazy jest pewnego rodzaju programem śmierci, innymi słowy czynnikiem jaki ma zapewnić zakończenie życia, by nie trwało ono zbyt długo.

Możliwe, że aktywność telomerazy uzależniona jest nie od tajemniczego programu śmierci, a jedynie od "zdrowia" komórki. Gdy komórka jest zdrowa, sprawna, odpowiednio zbudowana i pozostaje w kontakcie z otoczeniem to telomeraza jest aktywna.
W miarę powstawania kolejnych uszkodzeń, deformacji, mutacji aktywność telomerazy spada.
Ważnym czynnikiem mającym duży wpływ na aktywność telomerazy jest prawdopodobnie również aktywność makrofagów i limfocytów.
Krótko mówiąc: kiedy komórki żerne pozostają aktywne organizm nie obawia się ewentualnych mutacji (w takim wypadku komórki żerne unicestwiają komórki zmutowane) i telomeraza może robić swoje, czyli odbudowywać telomery.
Kiedy komórki żerne nie działają, organizm nie zdecyduje się na odbudowę telomerów, czyli aktywację telomerazy z obawy przed nadmierną ilością zmutowanych komórek.
Jak aktywować komórki żerne opisałem w części II pod: Generalne porządki, czyli efekt niedźwiedzia.

Jak już wcześniej zaznaczyłem, istotnym czynnikiem decydującym o ewentualnej aktywności telomerazy jest również jej prawidłowa budowa, czyli mała ilość uszkodzeń jakie powstają m.in. z powodu wolnych rodników. Jasne, że błona fosfolipidowa, czyli jej właściwa struktura, skutecznie może ochronić komórkę przed wolnymi rodnikami. Błona fosfolipidowa w celu ochrony komórki dysponuje wieloma narzędziami, np. równolegle do łańcuchów kwasów tłuszczowych wbudowanych jest wiele różnych antyutleniaczy, np. tokoferole. To jednak nie wszystko, gdyż w błonie komórkowej ulokowane są duże ilości wodoru. Wodór jest doskonałym antyutleniaczem, w przypadku ataku na błonę komórkową atomu tlenu. Tlen i wodór to oczywiście woda, która nie jest absolutnie niebezpieczna w przeciwieństwie do tlenu.
Czyli atak atomu tlenu kończy się powstaniem cząsteczki wody, która jest bardzo dobrym surowcem o wyjątkowo korzystnej budowie strukturalnej. Woda wodzie nie równa ale o tym innym razem.
Podsumowując: odpowiednia budowa błon fosfolipidowych zewnętrznych jak i tych wewnętrznych komórki ma ogromny wpływ na aktywność telomerazy.
Jak przywrócić odpowiednią budowę błonom komórkowym opisałem w części pierwszej pod: Błony Komórkowe.

Błony komórkowe pełnią wiele funkcji poznanych, i takich które dopiero w przyszłości poznamy. Pewne jest jednak to, że aby one wykonywały swoje zadania muszą być zbudowane z właściwych surowców, a nie ze śmieci.
Myśl przewodnia: unikajmy śmieciowych kwasów tłuszczowych, a zamiast nich dostarczajmy w pełni wartościowe lipidy, w tym kwasy tłuszczowe. Inne cegiełki organizm sobie sam wyprodukuje ale NNKT nie wykona samodzielnie i musimy dostarczyć je z zewnątrz.


CDN
Dobrze się bawię.
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 351
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Ogólnie o ZKT

Postautor: Bow1 » 25 maja 2016, 23:29

Część V

ZKT w leczeniu chorób układu krążenia

Krótki tekst napisany maksymalnie prostymi słowami omawiający najistotniejsze aspekty tej części czyli znaczenia ZKT, w leczeniu chorób układu krążenia.
Tekst ten warto czytać dopiero po zapoznaniu się z poprzednimi częściami oraz z viewtopic.php?f=1&t=12
Choroby układu krążenia to głownie problem blaszki miażdżycowej w tętnicach. Blaszka miażdżycowa zmniejsza światło tętnicy, utrudnia przepływ krwi, podwyższa ciśnienie tętnicze, prowadzi do niedokrwienia mięśnia sercowego lub innych organów.
Blaszka miażdżycowa składa się z lipidów oraz wapnia. Wbrew pozorom to dość twardy twór dzięki obecności wbudowanego wapnia.

Medycyna akademicka do niedawna uważała, że przyczyną powstawania blaszki miażdżycowej są kwasy tłuszczowe nasycone czyli tłuszcze zwierzęce. W ostatnim czasie coraz częściej słychać głosy ze środowisk akademickich, że problem z miażdżycą pojawia się z powodu stanów zapalnych naczyń krwionośnych, a ich bezpośrednią przyczyną wcale nie są tłuszcze nasycone.
Środowisko medycyny alternatywnej jest zdania, że choroby te spowodowane są głównie spożywaniem kwasów tłuszczowych trans, nadmiarem omega-6 oraz homocysteiną. Natomiast wapń w blaszce miażdżycowej znalazł się głównie z powodu braku witaminy K2.

Jaka jest prawda?
Bezpośrednią przyczyną powstawania blaszki miażdżycowej są stany zapalne ścianek tętnic.
Dlaczego dochodzi do stanów zapalnych w tym obrębie?
Problemy te spowodowane są kilkoma czynnikami, należą do nich:
-nieodpowiedni stosunek omega-6 do omega3.
-brak odpowiednich kwasów tłuszczowych w tym omega-3 i omega-6. Wbrew stereotypom nie wszyscy cierpią z powodu nadmiaru omega-6 ponieważ niektórzy dostarczają ogromne ilości tego kwasu tłuszczowego ale uszkodzonego.
-kwasy tłuszczowe trans
-homocysteina
Jak zauważyłeś nie wymieniłem tu jako jednego z czynników braku witaminy K2. Nie zrobiłem tego celowo ponieważ uważam, że bardzo rzadko brak K2 jest przyczyną wbudowywania wapnia w blaszkę miażdżycową.

Omówię teraz kolejno wszystkie wymienione punkty.
Nieodpowiednia proporcja/bilans omega-3 i omega-6. O tym już pisałem dość obszernie i nie widzę powodu do powtarzania. Odsyłam do poprzednich części.
Brak odpowiednich kwasów tłuszczowych również omawiałem. Dodam tu jedynie, że moje poglądy nieco odbiegają od powszechnie obowiązujących, a dotyczących podstawowych NNKT.
Otóż moim zdaniem łączne dostarczenie omega-6 z omega-3, ale pod warunkiem właściwej proporcji jest bardzo istotne. Samo dostarczanie omega-3 nie jest idealnym rozwiązaniem chociaż lepszym niż niedostarczanie NNKT.
Owszem część populacji ma nadmiar omega-6 i niedobór omega-3 przez co dochodzi do stanów zapalnych m.in. w obrębie centralnego układu nerwowego i w obrębie układu krążenia, ale duża część populacji cierpi na niedobór również omega-6 nie tylko omega-3, a jest to spowodowane błędami żywieniowymi polegającymi głównie na spożywaniu olejów produkowanych przemysłowo.
W tych olejach omega-6 i omega-3 są w większości uszkodzone, a więc jedynie zaśmiecają a nie odżywiają.
Kwasy tłuszczowe trans omówione zostały bardzo obszernie w poprzednich częściach. Kwasy tłuszczowy trans = trutka na szczury.
Homocysteina jest przyczyną stanów zapalnych w tętnicach.
Zapytasz - jak się jej pozbyć?
Otóż homocysteina powstaje w organizmie podczas wielu procesów metabolicznych (głównie podczas metabolizowania białek) ale usuwanie jej jest dość proste i powinno przebiegać bez przeszkód dzięki czemu homocysteina nie powinna czynić żadnych szkód.
Prosto.
Homocysteina usuwana jest z organizmu dzięki przyłączeniu do niej grupy metylowej. W innym wypadku homocysteina zaczyna się gromadzić, a jej poziom rośnie. Właśnie w takiej sytuacji dochodzi do uszkodzeń tętnic (stanów zapalnych).
Aby skutecznie pozbywać się homocysteiny potrzebne nam są owe tajemnicze grupy metylowe. Jak je dostarczać?
TMG (trimetyloglicyna) jest najlepszym źródłem grup metylowych. TMG w pokarmach jak i w postaci suplementów usuwa homocysteinę.

Samo usunięcie homocysteiny poprzez dostarczanie TMG może nie wystarczyć jeżeli nie dostarczymy jednocześnie odpowiednich kwasów tłuszczowych w optymalnej ilości i proporcji. Tu pojawia się na szczęście ZKT. Dzięki nim wszelkie istniejące stany zapalne zostaną wygaszone, a blaszka miażdżycowa okaże się zbędna. Natomiast z drugiej strony dzięki synergicznemu działaniu ZKT i TMG nie będą pojawiać się nowe ogniska zapalne.

Teraz kilka słów na temat wapnia w tworach jakie nazywamy blaszką miażdżycową. Jak wiemy jednym z jej składników jest wapń.
Kiedyś podczas zabiegu usunięcia guza z głowy powstały otwór zatkano kawałkiem tkanki mięśniowej pobranej z uda. Zrobiono tak aby mózg i płyn mózgowy nie wyciekły do zatoki klinowej.
Tkanka mięśniowa "nie przyjęła się" i powstał rozległy stan zapalny obejmujący m.in. mózg i inne części głowy. Lekarz zaproponował antybiotyki, które jedynie pogorszyły mój stan. Wyleczyłem stan zapalny innymi metodami, a po kilku latach usunąłem sobie to coś co miało utrzymać mózg na miejscu. Spokojnie mózg nie wypłynął nosem :D
Ale teraz nie to jest moim celem.
Chodzi mi o to, że tkanka mięśniowa z uda, którą usunąłem pokryta była grubą warstwą wapnia. Organizm odizolował się od stanu zapalnego wapniem. Podobnie zdarzało się kiedy kobieta nosiła w ciele martwy płód albo częste zwapnienia w płucach.
Teraz wracamy do tętnic. W tętnicach zachodzi identyczne zjawisko. Tzn organizm izoluje obszar objęty stanem zapalnym właśnie wapniem. Z tego powodu w blaszce miażdżycowej znajduje się wapń. Nie jest on tam lokowany z powodu braku witaminy K2.
Nerki i ich zwapnienie spowodowane są stanami zapalnymi, a nie nadmiarem D3 czy niedoborem K2.

Podsumowanie.
Masz problemy z układem krążenia to bierz ZKT i TMG, a jak Cię stać to również NAC (N-acetylocysteina).
Proste?
Dobrze się bawię.
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 351
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Ogólnie o ZKT

Postautor: Bow1 » 09 lip 2016, 8:22

Opracowane obecnie rodzaje Zbilansowanych Kwasów Tłuszczowych.

IQ200 (IQ) - ZKT z wysoką zawartością omega-3 dzięki wysokolinolenowej bazie. Brak w składzie kminu egipskiego dzięki czemu mogą go pić osoby nietolerujące silnego aromatu czarnuszki. Dzieci lepiej go tolerują z uwagi na stosunkowo łagodny smak.
Opakowanie 255ml.

IQ200-D (IQ-D) - olej przeznaczony dla dzieci. Wysokolinolenowy o łagodnym smaku i przyjemnym aromacie. Optymalny skład do rozwoju centralnego układu nerwowego u dziecka.
Opakowanie 100ml.

Złoto Faraonów (ZF) - ZKT o bardzo zbliżonym działaniu oraz składzie do IQ200 jednak z dużą zawartością kminu egipskiego. ZKT bardzo aromatyczne. Lecznicze właściwości oleju z kminu egipskiego są ogromne jednak nie każdy toleruje jego silny aromat.

Ah - ZKT o tak skomponowanym składzie aby centralny układ nerwowy otrzymał pokarm mimo cukrzycy i upośledzenia metabolizmu kwasów tłuszczowych. Dedykowany dla osób starszych z problemami typu - otępienie, Alzheimer. W wielkim uproszczeniu - odżywia mózg, a w dłuższej perspektywie usprawnia funkcje organizmu, które poprawią tolerancję glukozy oraz usprawnią szlaki metaboliczne m.in. kwasów tłuszczowych.

K+ - ZKT przeznaczone wyłącznie dla kobiet. Dedykowany dla kobiet chcących zajść w ciążę ale nie mogą go spożywać kobiety ciężarne. Wskazany przy menopauzie i braku zainteresowania seksem. Olej bardzo aromatyczny.
Opakowanie 100ml.

IQ200-S (IQ-S) - olej o silnym działaniu rewitalizującym. Ma bardzo zbliżone działanie do IQ200 ale szczególnie polecany jest dla osób mających problemy ze zmarszczkami, zmianami skórnymi oraz dla osób z chorobami tarczycy. Duża zawartość selenu we właściwej formie tzn selenu przyswajalnego i absolutnie przyjaznego dla organizmu człowiekaoraz. Można go stosować również zewnętrznie.
Opakowania 100ml i 255ml.

COMPLEMENTARIUS - olej o wyjątkowo pozytywnym wpływie na cały organizm. Doskonale wpływa na centralny i obwodowy układ nerwowy. Usprawnia pracę mózgu, wątroby, trzustki, okrężnicy i innych organów. Leczy nadciśnienie jak inne ZKT ale robi to nieco szybciej. Odbudowuje skórę właściwą, a także ją nawilża przez co wygładza zmarszczki i rozjaśnia cerę. Redukuje tkankę tłuszczową, działa anabolicznie, ma pozytywny wpływ na tarczycę i nadnercza. Redukuje poziom homocysteiny oraz blaszkę miażdżycową. W połączeniu z trimetyloglicyną leczy otępienie a także większość chorób układu krążenia.
Rewitalizacja i oczyszczanie to procesy dla jakich został stworzony Complementarius.
Niestety produkcja tego ZKT jest dość kosztowna i bardzo czasochłonna przez co cena zakupu tego oleju będzie wyższa.

Uwagi ogólne.
Wskazane spożycie - jedna butelka na 7 do 14 dni. Można brać zarówno podczas posiłków jak i między posiłkami.
Wszystkie ZKT oprócz K można stosować zewnętrznie zamiast kremów i innych kosmetyków. IQ200 oraz IQ200'S są doskonałymi olejkami do masażu. Już po kilku zabiegach widać poprawę stanu skóry.
Osoby mające problemy z wątrobą lub pęcherzykiem żółciowym powinny zaczynać suplementację od niższych dawek i stopniowo zwiększać.
Wszystkie ZKT należy przechowywać w lodówce.
Na dnie butelki znajdują się osady. Osady te to substancje aktywne nierozpuszczalne w tłuszczach, które również należy spożywać. Nasze produkty nigdy nie będą klarowne gdyż nie podlegają filtracji, rafinacji i innym procesom. Zawierają duże ilości fosfolipidów, triacygliceroli, karotenoidów, steroli, flawonoidów, skwalen itd a część z tych substancji te nie rozpuszcza się w tłuszczach przez co tworzą osad jednak są bardzo wskazane dla utrzymania sprawności i zdrowia.
Przy jednoczesnym stosowaniu leków na nadciśnienie tętnicze należy kontrolować ciśnienie aby w miarę potrzeby zmniejszać dawkowanie leków. W okresie zdrowienia mogą wystąpić okresowe zmiany ciśnienia tętniczego.
Samo spożywanie ZKT IQ200 i oglądanie TV nie podniesie poziomu IQ o 20 punktów w ciągu roku - trzeba też czasem używać mózgu :)
Dobrze się bawię.

Wróć do „Zbilansowane Kwasy Tłuszczowe (ZKT)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości