ból głowy

Dział dla tematów dotyczących konkretnych przypadków problemów ze zdrowiem.
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 684
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: ból głowy

Postautor: Paula » 06 gru 2020, 8:42

Bow1 pisze:Nie do końca się zgadzam. Oczywiście do recyklingu glutationu jest potrzebne NAD ale NAD nie zajmuje się recyklingiem wit C ponieważ ta otrzymuje elektrony od glutationu, a nie od NAD.
Myślę, że kiedy Krebs pisał do Paulinga to jeszcze nie było wystarczającej wiedzy na temat systemu antyoksydacyjnego. Po części jednak miał rację bo gdy nie może być zapewniony recykling to antyutleniacze szybko się kończą. Sama wit C bardzo łatwo trafia do komórki tą drogą co glukoza. Nie widzę tu żadnej przeszkody więc nawet gdy nie do końca wydajny jest recykling wit C z powodu niskiego poziomu glutationu to odpowiednio wysokie dawki wit C działają bardzo dobrze. Weźmy choćby sepsę kiedy to wlewy z wit C ratują życie ograniczając stres oksydacyjny.

Dziękuję za odpowiedź, Panie Bogusiu. ;) Właśnie coś mi się nie do końca tu zgadzało, dlatego zapytałam specjalistę. :D
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
sowka
Posty: 1018
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: ból głowy

Postautor: sowka » 06 gru 2020, 20:36

camb pisze:Czy KETO leczy boreliozę ? Pysznie Keto śniadanie !
http://www.youtube.com/watch?v=j65iofXgK1k
Co myślicie?


Boguś napiał gdzieś że jego syn wlaśnie stosując KETO wyleczył boleriozę ....odnajde może ten wpis camb :)
sowka
Posty: 1018
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: ból głowy

Postautor: sowka » 06 gru 2020, 20:40

cyt. Bow1
Jasne, że ketoza byłaby najlepsza podczas leczenia zarówno Parkinsona jak i padaczki ale znam realia. Niewielu ludzi zdecyduje się na dietę ketonową. Ograniczając ilość węgli pojawia się luka, którą można wypełnić dobrymi tłuszczami. Dzięki temu organizm intensywniej zacznie produkować odpowiednią ilość enzymów jakie biorą udział w metabolizowaniu kwasów tłuszczowych i odbudowa błon fosfolipidowych przebiegnie sprawniej.
Mój młodszy syn miał boreliozę. To silny facet i wytrzymał głodówki oraz dietę ketonową dzięki temu udało się bardzo szybko wyleczyć boreliozę. Mówiłem o tym innym osobom ale żadna nich nie zdecydowała się na ten krok.
Takie są realia.
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 684
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: ból głowy

Postautor: Paula » 14 gru 2020, 17:51

Ania zwróciła moją uwagę na temat przewlekłego bólu, który towarzyszy niektórym chorobom. W związku z tym chciałam Wam przybliżyć nieco pewną mało znaną naturalną substancję, która jak się okazuje może pomóc uśmierzyć ból( mam tu na myśli głównie ból przewlekły), jak również zmniejszyć stan zapalny. Chodzi o palmitoiloetanoloamid, czyli w skrócie PEA.
Teraz troszkę więcej szczegółów, Robaczki. :D

Fragment pochodzi ze strony medycznyolej.org:
"Palmitoiloetanoloamid (N-palmitoiloetanoloamina lub PEA) to substancja tłuszczowa występującą naturalnie w żywych organizmach, która spełnia rolę przekaźnika i umożliwia „wzajemne przekazywanie sobie informacji” pomiędzy komórkami ustroju. Najwcześniejsze doniesienia o tym związku, choć nie był jeszcze wtedy znany, pochodzą z 1943 r., kiedy to Alvin F. Coburn i Lucile V. Moore odkryli związek między spożyciem jaj lub suplementacją wysuszonego żółtka jaja a częstością występowania gorączki reumatycznej (wywołanej zakażeniem paciorkowcami) wśród ubogich, nowojorskich dzieci. W późniejszych badaniach Coburn i współpracownicy potwierdzili, że wzbogacenie codziennej diety maluchów w żółtka jaj, przyczyniło się do zmniejszenia ryzyka zachorowania na gorączkę reumatyczną.

W wyniku dalszych eksperymentów, w 1957 r. naukowcom z firmy Merck Sharp & Dome udało się wyizolować „potencjalnie leczniczy związek” z lecytyny sojowej, mączki pozyskiwanej z orzechów ziemnych i żółtka jaja. W kolejnych latach ustalono strukturę PEA, a następnie wykazano działanie przeciwzapalne tej substancji. W latach 70. XX wieku, na podstawie wstępnych badań klinicznych w Czechosłowacji, palmitoiloetanoloamid stał się substancją czynną produktu leczniczego pod nazwą Impulsin®, który w tamtych czasach był stosowany w profilaktyce i leczeniu ostrych zakażeń układu oddechowego u dzieci oraz dorosłych. W kolejnym dziesięcioleciu zaniechano dalszych badań nad PEA, dopiero na początku lat 90., laureatka Nagrody Nobla Rita Levi-Montalcini ponownie zwróciła uwagę badaczy na ten związek. Z przeprowadzonych przez Panią profesor badań wynikało, że PEA jest wewnątrzustrojowym regulatorem stanu zapalnego.

W tym samym czasie rozpoczęto poznawanie roli i poszczególnych elementów systemu endokanabinoidowego. Pomimo tego, że PEA jest strukturalnym analogiem anandamidu (dla przypomnienia- anandamid jest kannabinoidem naturalnie występującym w naszym organizmie), to nie wykazuje znaczącego powinowactwa do receptorów kannabinoidowych- CB1 i CB2, chociaż pierwotnie sugerowano, że może aktywować te receptory. Taki mechanizm działania może wynikać z tego, że PEA zmniejsza rozpad enzymatyczny anandamidu, więc tego ostatniego związku jest po prostu więcej. Anandamid może z kolei modulować stany zapalne i inne funkcje odpornościowe poprzez receptory CB2 lub TRPV1. Sam PEA działa również na receptor TRVP1, dobrze znany z wiązania kapsaicyny (związek pozyskiwany z papryczki chilli), który odgrywa istotną rolę w powstawaniu bólu. Najlepiej udokumentowanym mechanizmem działania PEA jest aktywność agonistyczna wobec receptorów PPARα, co potwierdza kilka badań in vitro i in vivo. Rola receptora PPARα jako kluczowego przekaźnika w różnych szlakach sygnalizacji zapalnej i bólowej w ośrodkowym układzie nerwowym oraz w tkankach obwodowych, jest powszechnie znana. Ponadto, receptory PPARα odgrywają rolę w metabolizmie kwasów tłuszczowych, syntezie endokannabinoidów, w tym samego PEA, oraz w regulacji równowagi dynamicznej pomiędzy neuroprzekaźnikami dopaminą i acetylocholiną w mózgu.

Coraz większa liczba danych przedklinicznych (badania in vitro i in vivo) dotyczy istotnego potencjału terapeutycznego związku, w szczególności w dziedzinie leczenia bólu i stanu zapalnego, w zaburzeniach neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Alzheimera i choroba Parkinsona, a także w urazowym uszkodzeniu mózgu czy jego niedokrwieniu, stwardnieniu rozsianym i stwardnieniu zanikowym bocznym."
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."

Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości