JATROGENIA

sowka
Posty: 1691
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

JATROGENIA

Postautor: sowka » 27 sie 2021, 18:37

„Jeśli zamierzasz korzystać z usług lekarzy, to lepiej korzystać z usług lekarzy zamożnych; podobnie w sytuacji gdybyś musiał wynajmować, lepiej mieć bogatego właściciela. Biorąc pod uwagę wszystkie zawody i zajęcia, przekonasz się, że każdy człowiek jest gorszy, jeśli jest biedny; a lekarz jest szczególnie niebezpiecznym człowiekiem, gdy jest biedny”
– George Bernard Shaw, „Socjalistyczna krytyka zawodu lekarza” ;)

Jatrogenia (iatros – lekarz, genesis pochodzący) to działania lekarza lub lub innego pracownika służby zdrowia, które z założenia powinny prowadzić do poprawy stanu zdrowia pacjenta.
Błędy jatrogenne to działania lekarza lub innych członków personelu medycznego, które szkodzą zdrowiu pacjenta.
Jeśli działania te szkodzą jego zdrowiu, to znaczy, że lekarz (lub inny członek personelu medycznego) popełnia błąd jatrogenny (jatropatogenia).
Błędy jatrogenne (czynniki jatrogenne) mogą doprowadzić do pogorszenia choroby podstawowej, wydłużenia czasu leczenia, rozwoju nowych chorób (tzw. choroby jatrogenne), kalectwa, a nawet śmierci pacjenta. Błędy jatrogenne mogą doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia nie tylko fizycznego, lecz także psychicznego pacjenta. Może nawet dojść do rozwoju chorób psychicznych, np. nerwic lękowych, fobii.

W tydzień po przyjęciu „bezpiecznej szczepionki” Pfizera, całe ciało zaczęło gnić
Lekarze ze szpitala Prince Mohammed Bin Abdulaziz Hospital w Rijad (Arabia Saudyjska) wydali komunikat dotyczący stanu zdrowia 49-letniej kobiety, u której w tydzień po wstrzyknięciu pierwszej dawki „szczepionki przeciwko Covid-19” firmy Pfizer, rozwinęła się cała gama poszczepiennych skutków ubocznych.
„Pacjent zaczął mieć gorączkę, osłabienie, bóle głowy, po czym rozpoczął się proces zmian skórnych […] Pacjent nie miał historii przyjmowania nowych leków [z wyjątkiem „szczepionki”] i nowych kosmetyków, w ciągu ostatnich 2 miesięcy przed chorobą …” – czytamy w recenzowanej pracy naukowej analizującej przypadek.
Kobieta była w poważnym stanie, pełna bólu, lecz przeżyła.
Po zastosowano preparatu Etanercept, leku stosowanego w chorobach autoimmunologicznych, stan chorej poprawił się, a po 22 dniach proces chorobowych zmian skórnych minął. – piszą naukowcy.
Nie wdając się w szczególy i wyliczanie zdiagnozowanych u pacjentki chorób (Stevens-Johnson syndrom, SJS/TEN, i inne), w skrócie można powiedzieć, że po przyjęciu „skutecznej i bezpiecznej szczepionki Covid-19”, skóra zaczęła jej literalnie GNIĆ.
Naukowcy rzeczowo podsumowali, że „nie stwierdzono żadnych innych przyczyn objawów, poza szczepionką Pfizera.„

:!: :!: :!:
Osoby o mocnych i zdrowych nerwach mogą zobaczyć zdjęcia pacjentki po przyjęciu „bezpiecznej szczepionki” firmy Pfizer
https://thecovidblog.com/2021/08/23/tox ... injection/
sowka
Posty: 1691
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: JATROGENIA

Postautor: sowka » 27 sie 2021, 18:43

Typowe działania jatrogenne lekarza w stosunku do pacjenta:

1/Przekazywanie i odbiór informacji – brak lub niewystarczające informacje, używanie określeń niezrozumiałych przez pacjenta, zamierzone i bezpośrednie straszenie chorego.
2/Badanie lekarskie – lekceważenie potrzeby całościowego podejścia do pacjenta i wytwarzanie dystansu między lekarzem a pacjentem, badanie pacjenta przy innych osobach, lekceważenie jego poczucia skrępowania i zawstydzenia, pogłębianie u pacjenta fałszywego i lękotwórczego obrazu własnej choroby.
3/Badania dodatkowe – wykonywanie dodatkowych licznych badań bez uzasadnienia, lekceważenie potrzeby przygotowania pacjenta pod względem psychologicznym do czekających go badań diagnostycznych.
4/Leczenie – wykonywanie zabiegu lub leczenia bez dodatkowych wskazań, lekceważenie potrzeby przygotowania pacjenta pod względem psychologicznym do zabiegu, nieuzasadnione stosowanie leków, prowadzące niekiedy do farmakomanii.
5/Hospitalizacja – skrajne i sztywne trwanie przy pionowym układzie hierarchicznym, pozbawienie chorego snu i wypoczynku, co wiąże się zarówno z niekulturalnym i hałaśliwym zachowaniem personelu szpitala, jak i bezdusznie zredagowanymi regulaminami.

Autor: Józef Słonecki https://portal.bioslone.pl/zdrowie-a-me ... jatrogenia
Opracowane na podstawie Wikipedii
sowka
Posty: 1691
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: JATROGENIA

Postautor: sowka » 27 sie 2021, 18:47

Lekarz - uprzywilejowany zabójca ;)
Bodajby to każdy nauczyciel teorii nauk lekarskich pomyślał z zadrżeniem, że ile uczniów z jego szkoły wychodzi, tyle uprzywilejowanych do kraju przybywa zabójców.
Stanisław Staszic
sowka
Posty: 1691
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: JATROGENIA

Postautor: sowka » 11 wrz 2021, 13:16

Dr Peter Gøtzsche: Leki na receptę są trzecią główną przyczyną zgonów
https://pubmedinfo.org/2021/08/28/leki- ... na-zgonow/
"Nasze leki wydawane na receptę są trzecią główną przyczyną zgonów, po chorobach serca i nowotworach.
W oparciu o najlepsze badania, jakie udało mi się znaleźć, oszacowałem, że same leki psychiatryczne są również trzecim głównym zabójcą, głównie dlatego, że antydepresanty zabijają wielu starszych ludzi w wyniku upadków.
Mówi nam to, że nasz system badań, zatwierdzania, wprowadzania do obrotu i stosowania leków jest całkowicie zdegenerowany i zepsuty.
Co czyni tę sytuację szczególnie absurdalną, to fakt, że ogromnej większości zgonów można łatwo zapobiec.
Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) powodują ogromne żniwo śmierci, głównie przez powodowanie krwawiących wrzodów żołądka i zawałów serca, a większość z tych, którzy umierają, mogła sobie poradzić bez tych leków lub biorąc paracetamol. Idea, że niesteroidowe leki przeciwzapalne mają działanie przeciwzapalne została obalona w badaniach kontrolowanych z grupą placebo.
Leki przeciwdepresyjne są kolejnym poważnym zabójcą, bez którego ludzie mogliby się obejść. Ich wpływ na depresję jest wątpliwy. Standardowe wyniki są bardzo subiektywne, np. wynik w skali depresji, dlatego ważnym jest, aby badania były odpowiednio zaślepione, ale tak nie jest. Większość pacjentów i lekarzy może zgadnąć, czy jest w grupie aktywnego leku eksperymentalnego czy w grupie placebo, z powodu widocznych i powszechnych efektów ubocznych tych medykamentów, a jeśli do placebo doda się atropinę, aby lepiej zaślepić próby, efekt ten znika. Wiele innych leków, które prawdopodobnie nie mają prawdziwego efektu, np. leki antycholinergiczne na nietrzymanie moczu i leki przeciw demencji, również mają efekty uboczne wpływające na mózg i mogą zabijać pacjentów.
Większość z tych zgonów jest niewidoczna. Ludzie dostają zawałów serca lub złamań biodra nawet bez leków, a lekarze ogólni nie mają pojęcia, że każdego roku zabijają średnio jednego ze swoich pacjentów.
Istnieją proste rozwiązania dla naszej śmiertelnej epidemii lekowej. Stawić mniej diagnoz, przepisywać mniej leków i powiedzieć pacjentom, aby przeczytali ulotkę dołączoną do opakowania lub w Internecie. Wtedy być może nigdy nie wezmą proponowanego leku.
Wiele lat temu prowadziłem badania nad naproksenem i kiedy przeczytałem ulotkę dołączoną do opakowania i zdałem sobie sprawę, na jak wiele różnych sposobów ten lek może mnie zabić, postanowiłem nigdy nie brać niesteroidowych leków przeciwzapalnych [NLPZ].
Życie bez leków jest możliwe dla większości z nas przez większość czasu. "
sowka
Posty: 1691
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: JATROGENIA

Postautor: sowka » 13 wrz 2021, 13:52

Za kłamstwa trzeba zapłacić medykom ,bez kasy nie bedzie IV fali
https://gloria.tv/post/Qk89EEHwxdvK66J7RLDeGBpf7
sowka
Posty: 1691
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: JATROGENIA

Postautor: sowka » 16 wrz 2021, 15:00

Diagnostyka laboratoryjna COVID-19 opiera się na wykrywaniu RNA SARS-CoV-2 w górnych drogach oddechowych metodą PCR z odwrotną transkrypcją w czasie rzeczywistym (RT-PCR).
Metodą z wyboru jest również wykrywanie antygenów wirusowych.
Złotym standardem jest pobranie próbki z nosogardzieli poprzez badanie wymazem przeznosowym.
Uszkodzenie płytki sitowej po badaniu wymazu z nosa na obecność COVID-19 CZECHY
Opublikowano : 9 września 2021 r
https://jamanetwork.com/journals/jamaot ... erm=090921
Wnioski
Powikłań po badaniu wymazów z nosa można spodziewać się podczas pandemii COVID-19 ze względu na wzrost liczby badań wymazów z nosa. Każdy przypadek jednostronnego wycieku z nosa czystej wody, który pojawia się po badaniu przeznosowym, należy uznać za potencjalny wyciek płynu mózgowo-rdzeniowego. Według naszej wiedzy jest to pierwszy opis przypadku przedstawiający przetokę płynu mózgowo-rdzeniowego po badaniu wymazu z nosa u zdrowego mężczyzny bez wcześniejszego stanu podstawy czaszki.
sowka
Posty: 1691
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: JATROGENIA

Postautor: sowka » 16 wrz 2021, 15:05

WYŁYSIENIE skutkiem „szczepionki przeciwko Covid-19” ?
https://www.bibula.com/?p=128021
japonka, znana w mediach społecznościowych jako Ayapipipiii, dokumentuje proces łysienia po „zaszczepieniu” się 29 czerwca br. produktem firmy Moderna.
https://ameblo.jp/ayapipipiii/image-126 ... 98377.html
sowka
Posty: 1691
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: JATROGENIA

Postautor: sowka » 21 wrz 2021, 16:16

Zabójcze szczepienia, biznes przez przymus - Prof. zw. dr hab. Stanisław Wiąckowski
Cała prawda na temat szczepień, opowiedziana przez Prof. zw. dr hab. Stanisława Wiąckowskiego, polskiego profesora nauk przyrodniczych, ekologa, byłego posła na Sejm X kadencji, 12 lat kadencji. Trzykrotnie odznaczonego najwyższymi państwowymi odznaczeniami Rzeczpospolitej Polskiej.
https://www.youtube.com/watch?v=7i_mTrtUHqg
sowka
Posty: 1691
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: JATROGENIA

Postautor: sowka » 21 wrz 2021, 18:17

Medycyna oparta na faktach czy fanatyzm? - GIS dr hab.n.med. Jarosław Pinkas
https://www.youtube.com/watch?v=2KOywPUy6wY
Jarosław Pinkas (Główny Inspektor Sanitarny) mówił we IX/2020 wprost:
"Wygenerujemy emocjonalne zapotrzebowanie na szczepionkę Covid-19. Taki stan ducha, że chcę to mieć, bo jest to dla mnie niezwykle ważne."
Polacy mają obawy? Są sceptyczni? W takim razie rządzący "wygenerują emocjonalne zapotrzebowanie"...
https://www.facebook.com/watch/?v=318973956043662
sowka
Posty: 1691
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: JATROGENIA

Postautor: sowka » 09 paź 2021, 14:58

Świadectwo NOP - o swoim przypadku opowiada doktor Izabela Radziwiłłowicz
W trosce o swoich pacjentów i zgodnie ze swoimi przekonaniami, pani doktor Izabela Radziwiłłowicz poddała się szczepieniu preparatem Pfizera. Po zastrzyku pojawiły się bardzo poważne niepożądane objawy – m.in. potężny ból głowy, obrzęk oka, zaburzenia i czasowa utrata pamięci, bóle mięśni i stawów, porażenie nerwu twarzowego. Z powikłaniami próbuje walczyć wszelkimi możliwymi sposobami – łącznie z przyjmowaniem sterydów. Postanowiła też szukać instytucjonalnej pomocy. Jak na razie, bez skutku…
https://www.youtube.com/watch?v=Uzr3UHsLR04&t=92s

Wróć do „Medycyna komplementara/ Biologia/ Biochemia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości