C85.9 - chłoniak nieziarniczy, nieokreślony.

Dział dla tematów dotyczących konkretnych przypadków problemów ze zdrowiem.
LuJa
Posty: 3
Rejestracja: 05 sty 2018, 11:01

C85.9 - chłoniak nieziarniczy, nieokreślony.

Postautor: LuJa » 08 sty 2018, 22:06

Rozpoznanie medyczne: Chłoniak DLBCL z zatoki szczękowej IIA. Guz był widoczny na zewnątrz - twarzoczaszka pod lewym (większy)i prawym okiem (mniejszy).

Rozpoczęto leczenie R-CHOP w listopadzie (Mabthera, Doxorubicyna, Endoxan, VCR, Encorton). [list=][/list]Aktualnie 3 chemia.

Jak wzmacniać organizm? Pacjent mężczyzna 62 lata. Stan zdrowia (wg wskaźników medycznych) oraz ten deklarowany określa się jako ‚dobry’.

W jaki sposób wzmocnić odporność, co robić? Jak ratować życie?

Człowiek poddany chemioterapii w zaufaniu do lekarzy onkologów. Jako przyjaciel rodziny szukam wsparcia innego niż te zastosowane na oddziale.

Pozdrawiam forumowiczow,
Łukasz
R4M30
Posty: 35
Rejestracja: 07 lut 2017, 17:07

Re: C85.9 - chłoniak nieziarniczy, nieokreślony.

Postautor: R4M30 » 09 sty 2018, 18:44

LuJa
Posty: 3
Rejestracja: 05 sty 2018, 11:01

Re: C85.9 - chłoniak nieziarniczy, nieokreślony.

Postautor: LuJa » 14 sty 2018, 23:07

na forum w różnych miejscach znalazłem, że komórki rakowe są beztlenowcami:
cytuję:
"W jaki sposób mieszanka dr Budwig zabija miliardy komórek rakowych

Możesz się zastanawiać w jaki sposób prosta mieszanka oleju lnianego i twarożku może zabijać miliardy komórek rakowych. Tu chodzi o skomplikowany proces, wyjaśnię go w prosty sposób.
Jak wspomniałem w rozdziale 1, komórki rakowe regują na natlenianie, tak samo jak wampir na światło dzienne: kurczą się i umierają. A kiedy zdrowe komórki dostają więcej tlenu, wytwarzają więcej energii, i stan zdrowia się poprawia."


Ale dotarłem też do takiej informacji na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie, że bardzo ważną cechą nowotworów jest to, że mogą one pobudzić wytwarzanie naczyń krwionośnych. Jeżeli rozrasta się masa komórek, to one potrzebują więcej tlenu oraz więcej składników odżywczych, muszą też usuwać produkty swojego metabolizmu (np. dwutlenek węgla). Aby to było możliwe, do guza muszą wrastać naczynia krwionośne. I komórki nowotworowe wyniku określonych zmian nabywają zdolność do pobudzania angiogenezy, czyli wrastania naczyń krwionośnych do wnętrza guza. Po to, by zapewnić sobie dostęp do składników odżywczych.

a zatem komórki rakowe nie byłyby beztlenowcami, ale też potrzebują substancji odżywczych.
Jak to by się miało do tych treści które zamieścił jeden forumowicz, przecież to są kompletnie wykluczjące się fundamenty jeśli chodzi o terapię ?
R4M30
Posty: 35
Rejestracja: 07 lut 2017, 17:07

Re: C85.9 - chłoniak nieziarniczy, nieokreślony.

Postautor: R4M30 » 15 sty 2018, 20:19

Zasady diety dr Budwig (za http://www.budwigdieta.pl/):
Główną zasadą diety białkowo olejowej jest eliminacja złych tłuszczów z żywienia.(...)Drugą zasadą diety jest wyeliminowanie pożywienia zawierającego środki konserwujące i wzbogacające smak oraz inne substancje dodatkowe.W diecie odchodzimy od produktów wysoko przetworzonych na rzecz naturalnych przygotowanych bezpośrednio przed spożyciem z najświeższych produktów organicznych. Takie pożywienie w przeciwieństwie do wysoko przetworzonego przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania organizmu od poziomu komórkowego. Jest to zdrowy model żywienia połączony z regeneracją i detoksykacją organizmu.


Czy to ważne "jak to działa"? Moim zdaniem z rakiem to jest tak, jak z odrobaczaniem. Nie wystarczy usunąć robaka (chemioterapia), ale też trzeba tak zmienić środowisko, żeby robak już nie przychodził (pojawił się dlatego, że były ku temu odpowiednie warunki). Dieta np. dr Budwig i inne działania mają właśnie zmienić to środowisko. Tymi działaniami mogą być:
- niejedzenie nieodpowiednich rzeczy (mleko sklepowe, podgrzane nnkt, glifosat itp.)
- jedzenie odpowiednich rzeczy, suplementacja (dostarczenie budulca i murarzy)
- detoksykacja, alkalizacja (wlewy) i inne
W ten sposób naprawimy to, co się zepsuło, przywrócimy homeostazę i rak "sam zniknie". Jeśli tak poprostu go usuniemy (np. wytniemy) to nadal będą dobre warunki do jego pojawienia się i nie usuniemy problemu. Na takim forum jak to możesz znaleźć które rzeczy są ok, które nie, które rzeczy są istotne dla zdrowia itp.
uparty69
Posty: 40
Rejestracja: 15 gru 2016, 19:52

Re: C85.9 - chłoniak nieziarniczy, nieokreślony.

Postautor: uparty69 » 16 sty 2018, 21:31

Komórki nowotworowe nie potrzebują tlenu i nie produkują dwutlenku węgla. Fermentują glukozę w środowisku beztlenowym i produkują duże ilości kwasu mlekowego który jest transportowany do wątroby gdzie ponownie zostaje zamieniony w glukozę i jest to cykl zamknięty. Ten proces jest bardzo wyniszczający dla organizmu ponieważ nowotwór nie produkuje energii zakwasza organizm i kradnie glukozę zdrowym komórkom które po pewnym czasie przekształcają się w komórki rakowe. Odwrócenie tego procesu jest bardzo trudne chociaż nie niemożliwe w dużym stopniu zależy to od stopnia zaawansowania choroby nowotworowej i ogólnej kondycji organizmu chorego.

Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość