Ogólnie o ZKT

Oddzielny dział poświęcony tematyce Zbilansowanych Kwasów Tłuszczowych.
GRZEGORZ
Posty: 13
Rejestracja: 05 mar 2017, 18:54

Re: Ogólnie o ZKT

Postautor: GRZEGORZ » 10 gru 2017, 21:54

Aloo
Powiedzcie proszę czy kwaśne przyprawy typu różne octy ,sok z cytryny mogą mieć zły wpływ na NNTK np. przy sporządzaniu sałatek.
Pozdrawiam
Grzegorz
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Ogólnie o ZKT

Postautor: Fitoro » 11 gru 2017, 4:07

ocet to kiepski pomysł. jeśli chodzi o sok z cytryny to na pewno nie zaszkodzi.
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
KasiaNiebieska
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2018, 21:55

Re: Ogólnie o ZKT

Postautor: KasiaNiebieska » 19 lut 2018, 22:58

Witam, jestem początkującym forumowiczem. Mam pytanie, na które czytając to forum na razie nie widziałam odpowiedzi: czy jak się ma uczulenie na orzechy, to można pić z nich olej? W składzie wszystkich mieszanek, dostępnych w sklepie jest olej orzechowy.
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Ogólnie o ZKT

Postautor: Fitoro » 19 lut 2018, 23:21

podczas spożywania ZKT często leczy się właśnie uczulenie na orzechy. oczywiście należy zaczynać od małych dawek oleju jednocześnie obserwując organizm.
każdy alergia jest do wyeliminowania :D
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Ogólnie o ZKT

Postautor: Bow1 » 25 lip 2018, 22:16

KasiaNiebieska pisze:czy jak się ma uczulenie na orzechy, to można pić z nich olej? W składzie wszystkich mieszanek, dostępnych w sklepie jest olej orzechowy.

Nie pamiętam czy syn produkuje Nucibus jest to wolny od orzechów olej. Można go zapytać przez sklep.
Wiele osób jednak wyleczyło się od uczulenia na orzechy pijąc na początku bardzo niewielkie dawki oleju np Capite Humorem. Trzeba zacząć od połowy małej łyżeczki i stopniowo zwiększać aż do 3 łyżek stołowych dziennie. Póżniej można pić już inne oleje takie jak IQ200 czy ZF. Przy jakichkolwiek uczuleniach niezbędne jest podniesienie do właściwego poziomu 25(OH)D3.

Poczytaj:W podręczniku "Farmakologia dla studentów medycyny i lekarzy" z 1998 r pod redakcją Wojciecha Kostowskiego od 4 wiersza 366 strony znajdziecie - "Witamina D zastosowana w dużych dawkach może działać toksycznie. Na ogół dawki toksyczne witaminy D są znacznie większe niż normalne używane w lecznictwie. U dzieci nie obserwuje się objawów toksycznych jeszcze przy codziennym stosowaniu witaminy D w dawce 10 000 IU na kilogram masy ciała. Stosowanie jednak przez dłuższy czas większych dawek może prowadzić do zatrucia"
Niekiedy występuje nadwrażliwość na witaminę D i w takim przypadku stosowanie wyższych niż lecznicze dawki może doprowadzić do wystąpienia następujących objawów. Tj zaburzenia jelitowo-żołądkowe, brak łaknienia, nudności, wysoki poziom wapnia w moczu. Aby tego uniknąć nie stosowałem nigdy dawek leczniczych, a znacznie mniejsze ale wystarczająco wysokie by podnieść poziom metabolitu 25(OH)D3 do kilkuset ng/ml. Witaminę D3 trudno jest przedawkować ponieważ metabolit 25(OH) jest formą nieaktywną a branie w odpowiednim roztworze naturalnej D3 prowadzi do powstania właściwej ilości metabolitu 24,25-hydroksycholekalcyferol który pełni formę regulatorową i zapobiega zbyt wysokiemu poziomowi formy aktywnej czyli 1,25-hydrokscholekalcyferol.
Do tego trzeba dodać, że odpowiednio wysoki poziom 25(OH)D3 sprzyja powstawaniu innych metabolitów z których część ma działanie niewyobrażalnie dodatnie ale to temat na póżniej kiedy opowiem Wam jak powstają konglomeraty cząsteczek, które dzięki receptorom jądrowym mają ogromny wpływ na usuwanie mutacji DNA i procesy samonaprawcze organizmu.
Dobrze się bawię.
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Ogólnie o ZKT

Postautor: Fitoro » 26 lip 2018, 21:21

Bow1 no witamy witamy! W końcu jesteś, pisz kolego bez umiaru i zaglądaj częściej ;)
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Ogólnie o ZKT

Postautor: Bow1 » 28 lip 2018, 9:25

Fitoro chorowałem troszeczkę. Wyleczyłem się z raka co prawda już jakiś czas temu ale nie mogłem sobie poradzić z powracającym złym samopoczuciem. Teraz już jest super. Absolutnie wszystkie problemy zdrowotne się skończyły.
Piszę po tak długiej nieobecności również z tego powodu, że budowałem dom, hangar na łodzie, kurnik, staw hodowlany, plażyczkę, tarasy wokół plaży i stawu, parkingi, wjazdy bramy itd itd :D
Mam zdrowie i kondycję więc zdarza mi się pracować fizycznie przez 14 - 15 godzin. Nie męczy mnie taka praca a wprost przeciwnie jestem szczęśliwy, że mogę już pracować.
Teraz jestem szczęśliwy. Teraz żyję tak jak kiedyś sobie wymarzyłem. Jeszcze tylko postawię domek z tarasem nad stawem tak aby łowić rybki z tarasu.
Miałem może 10 lat kiedy narysowałem taki domek ze wszystkimi szczegółami. Od tamtej pory zawsze marzyłem o stawie pełnym rybek i domku.
W 2000 roku wracałem z Warszawy po rezonansie i nie miałem przyszłości. Mogłem żyć około 6 miesięcy tyle życia mi szacowano. Praktycznie nie widziałem, potwornie źle się czułem. Wydawało się, że stawu i domku nie zbuduję nigdy.
W 2007 również podobne szacunki długości życia. Nie przyjąłem od lekarza nawet skierowania na onkologię. Zero perspektyw, a mimo to jestem tu i piszę właśnie na dobrym forum. Piszę na tarasie i mam widok na mój magiczny staw. Właśnie obserwuję kilwatery jakie pozostawiają po sobie kilkunastokilogramowe ryby.

Dlaczego napisałem te zdania powyżej?
Napisałem to dla Ciebie Fitoro ale również dla innych by nigdy, przenigdy nie poddawali się. Nawet jeżeli jakiś sprzedawca środków chemicznych tzw lekarz powie im, że mają przed sobą kilka miesięcy życia.
Dobrze się bawię.
goska
Posty: 39
Rejestracja: 16 lis 2017, 17:37

Re: Ogólnie o ZKT

Postautor: goska » 29 lip 2018, 1:35

Chwala Bogu ze juz jestes Panie Boguslawie bo bez Twojej wielkiej wiedzy strasznie tu bylo pusto a i aktywnosc bardzo kulala. Zdrowka zycze i czekamy na nowe wpisy z niecierpliwosca.
goska
Posty: 39
Rejestracja: 16 lis 2017, 17:37

Re: Ogólnie o ZKT

Postautor: goska » 29 lip 2018, 6:43

Chcialam jeszcze zapytac czy sa jakies wiesci w sprawie Auxylium , czy bedzie dostepne .
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Ogólnie o ZKT

Postautor: Fitoro » 01 sie 2018, 9:13

BOW1 pięknie napisane, aż się wzruszyłem... Dziękuję.
Czekamy na wpis o autofagii - obiecałeś ;)
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !

Wróć do „Zbilansowane Kwasy Tłuszczowe (ZKT)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości