Jak przyjmować witaminę C

Awatar użytkownika
Dawidoo98
Posty: 10
Rejestracja: 14 gru 2017, 16:36

Re: Jak przyjmować witaminę C

Postautor: Dawidoo98 » 08 sty 2018, 17:43

Mam pytanko odnośnie witaminy C, jaką należy przyjmować przy objawach takich, jak zgaga/refluks. Jeden z użytkowników tego forum polecił mi acerole, ale czy ona nie ma zbyt małych ilości witaminy C? W jednej kapsułce znajduje się tej witaminy zaledwie 125mg, a samej aceroli 500. Do tego czasu przyjmowałem askorbinian sodu, ale dostałem radę, że przy zakwaszaniu żołądka jest to sprzeczne branie tego askorbinianu sodu. Dlatego zgłaszam się do Was z prośbą o pomoc w tym wypadku. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :D
dzikidzik
Posty: 58
Rejestracja: 05 maja 2016, 12:07

Re: Jak przyjmować witaminę C

Postautor: dzikidzik » 06 mar 2018, 11:21

Jeszcze a'propos wit. C liposomalnej
" U koni" pojawiła się w proszku
https://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Wi ... kowna/1554
36zł/ 250g =144zł/ kg - 2,5 raza drożej niż zwykła, ale dawki mogą być mniejsze, przyswajalność lepsza itd.
A jak się porówna z liposomalną "renomowanej" firmy to ta cena nie jest wygórowana.

pozdrawiam
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Jak przyjmować witaminę C

Postautor: Fitoro » 09 mar 2018, 4:11

To nie jest liposom C. Nazwa może zmylić. jest w ofercie od dawna ;)
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
GosiaK
Posty: 17
Rejestracja: 09 maja 2017, 13:33

Re: Jak przyjmować witaminę C

Postautor: GosiaK » 25 kwie 2018, 10:02

Na pewnym blogu bardzo dokładnie opisano jak samemu w domu zrobić liposomalną witaminę C. Są też filmy w internecie. Dodatkowo potrzebna jest płuczka ultradźwiękowa oraz lecytyna. Co o tym sądzicie?
wicher
Posty: 57
Rejestracja: 07 kwie 2017, 17:30

Re: Jak przyjmować witaminę C

Postautor: wicher » 25 kwie 2018, 10:29

Jeżeli brać pod uwagę bio-przyswajalność to wydaje mi się że recepta Bow1 jest dobra. Jedną witaminą i tak wszystkiego nie naprawisz, dlatego ja uważam że nie ma potrzeby zbyt kombinować.
Awatar użytkownika
RNMP
Posty: 15
Rejestracja: 24 mar 2017, 13:39

Re: Jak przyjmować witaminę C

Postautor: RNMP » 01 cze 2018, 20:36

Przepis, który podał Bow1 jest mi najlepsza formą i sposobem przyjmowania Wit.C jaki znam. Stosuje ten soczek od półtora roku i uważam, że jest nie zbędny przy wszystkich schorzenia. Nie widzę sensu spożywania wit C pod inną postacią ( przerobiłem wszystkie sposoby). Taki soczek błyskawicznie wygasza stany zapalne. W ubiegłym roku Luty był naprawdę ciepłym miesiącem lecz wietrznym. Wyskoczyłem sobie na papieroska i oczywiście tylko koszuleczka i bach- owiał mnie wiaterek. Po kilku godzinach pojawił się u mnie stan zapalny( ból) kręgosłupa, który następnego dnia okropnie się rozwiną( od korzonków po okropny ból głowy). " Se myślę gupi nie jestem"- mam w lodówce soczek z przepisu Bow1, a wiec piłem cały dzień. Przeliczając na gramy, do wieczora przyjąłem około 30. Kładąc się spać czułem tylko lekki dyskomfort. Następnego dnia poprawiłem do południa około 15 gramów i po problemie. Następnie dzień czy tez dwa przerwy a nawet tydzień bez spożycia wit C. Podstawą przy takich kuracjach jest spożycie odpowiedniej ilości wody. Mógłbym opisywać kolejne przypadki, od usunięcia przewlekłego przeziębienia u dziecka, przez ból zęba, czy też wyprowadzenia pewnej osoby z ogromnego stresu( otarła się o depresję) po odbudowanie żył po chemioterapii ( w 2 miesiące, dodam, że tu dorzuciłem odpowiedni kompleks multiwitaminowy + ZKT )- ludzie wierzą innym ludziom, ubranym w białe fartuszki i pozwalają sobie lać to świństwo w żyły . Moja żona będąc w ciąży, przyjmowała codziennie 10 gramów witC, właśnie pod taką postacią i dalej przyjmuje karmiąc naszą córeczkę.

Ostatnie dwa miesiące miałem nadmiar pracy i obowiązków( kilkanaście godzin na dobę, bez ani jednego dnia wolnego), co za skutkowało totalnym wyczerpaniem organizmu.Ból całego ciała, masakra. Ze względu na ograniczone zasoby soczku nie piłem- pierwszeństwo ma moja żona i oczywiście moja mama, która zmaga się z chorobą nowotworową. Lecz przyszedł taki moment, w którym za butelkę chwyciłem i ja. I co? 24 godziny i pełna regeneracja wycieńczonego organizmu :) Mógłbym tu pisać i pisać o dziesiątkach pozytywny skutkach picia tego soczku, tylko nie wiem po co jak i tak kombinujecie z askorbinianem sodu, liposomalną czy też acerolą, których przyjmowanie jest stratą czasu i marnowaniem pieniędzy oraz dobroczynnych bakterii w układzie pokarmowym.
Liposomalna jest droga i będzie bo jest opatentowana, bodajże jej główną zaletą jest to, że wbudowuje się w tłuszcze w naszym organizmie. W ten sposób tworzy pewna formę wewnętrznego magazynu- jeśli się mylę, to na pewno ktoś mnie poprawi.

Wiem, wiem , naruszyłem zasady wyważenia i pewnie kogoś uraziłem ale taka jest cena prawdy, która każdego dnia jest wypierana z naszych głów przez nasze ego.
R4M30
Posty: 52
Rejestracja: 07 lut 2017, 17:07

Re: Jak przyjmować witaminę C

Postautor: R4M30 » 01 cze 2018, 21:56

Tak dla pewności, chodzi o ten przepis?
Bow1 pisze:Jak chcesz poprawić biodostępność wit C oraz jej skuteczność to kup sobie lizynę i prolinę na wagę. Dodawaj do C i razem wypijaj z dużą ilością dowolnych barwników roślinnych. Na 2000 mg wit conajmniej 400 mg lizyny i 100 mg proliny.

Jakie jest Twoje źródło flawonoidów?
wicher
Posty: 57
Rejestracja: 07 kwie 2017, 17:30

Re: Jak przyjmować witaminę C

Postautor: wicher » 30 cze 2018, 16:11

RNMP, wit. C robiłeś sam czy kupiłeś "AEG" u Bow?
help
Posty: 2
Rejestracja: 08 cze 2018, 20:30

Re: Jak przyjmować witaminę C

Postautor: help » 23 gru 2018, 19:33

w jaki sposób dostarczacie flawonoidy?
czy macie jakieś źródło, z którego można zakupić flawonoidy w proszku?
czy do witaminy C z proliną, lizyną i glicyną można również dodać cytrynian magnezu w proszku?
dzikidzik
Posty: 58
Rejestracja: 05 maja 2016, 12:07

Re: Jak przyjmować witaminę C

Postautor: dzikidzik » 03 sty 2019, 11:44

R4M30 pisze:Tak dla pewności, chodzi o ten przepis?
Bow1 pisze:Jak chcesz poprawić biodostępność wit C oraz jej skuteczność to kup sobie lizynę i prolinę na wagę. Dodawaj do C i razem wypijaj z dużą ilością dowolnych barwników roślinnych. Na 2000 mg wit conajmniej 400 mg lizyny i 100 mg proliny.

Jakie jest Twoje źródło flawonoidów?


Ja wymyśliłem sobie taką metodę z wykorzystaniem Bogusiowego przepisu.
woda 400ml
20g wit. C
4 g lizyny
1 g proliny
5g aceroli w proszku
5g wyciągu z zielonej herbaty w proszku

te dwa ostatnie - jako źródło flawonoidów a acerola - dodatkowa dawka wit.C
w 40ml kieliszku znajdzie się zatem dawka 2g wit. C (+ta z aceroli)
Można to wykonać wg potrzeb codziennie lub co dwa dni co nie jest jakąś wielką fatygą, trwa z 5 minut.
Po takim szocie bezwzględnie wypłukać usta - wit. C żre szkliwo.
Wg tego co czytam proliny można stosować śmiało więcej - układ ruchu nam podziękuje.

Powtarzają się pytania o składniki:
lizyna - Bulkpowders - łapać częste promocje - przy zakupie 1kg wyszło mi 12zł/100g
prolina - https://pl.pipingrock.com/l-proline/l-p ... tles-40706 - wychodzi ok. 22zł/100g
acerola - brat.pl
zielona herbata - bulkpowders ok. 20zł/100g - w promocji

Dodatkowo w tym sklepie z proliną można kupić Q10 w najkorzystniejszej cenie - w kapsułkach. W proszku zdecydowanie Q10 kupować NIE polecam - koszmarnie się rozpuszcza w wodzie, pyli, jest b. drobny

Jak macie jakieś pomysły do powyższego składu - chętnie zmodyfikuję. Ze swej strony potwierdzę, jak ktoś napisał w którymś z postów wyżej - wygasza stany zapalne bardzo szybko, miałem w rodzinie w ostatnie Święta sytuację awaryjną z zębami - przeszło po 1 dniu.

słonecznie pozdrawiam

Wróć do „Suplementacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości