Cukrzyca II i depresja

Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Cukrzyca II i depresja

Postautor: Paula » 08 sty 2021, 8:12

Sowko bardzo ładny wiersz zamieściłaś. :D
Pięknie ujęta pochwała prostoty...
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Cukrzyca II i depresja

Postautor: Paula » 08 sty 2021, 8:16

Kontynuując temat poczucia własnej wartości...

„Dzień dobry, mój kochany.
Znajdź trochę czasu na to, by być szczęśliwym!
Jesteś cudem, który żyje,
Który rzeczywiście istnieje na ziemi.
Jesteś kimś jedynym, niepowtarzalnym,
Nie można cię z nikim pomylić.
Czy wiesz o tym?
Dlaczego się nie zdumiewasz,
Nie podziwiasz,
Nie cieszysz się swym istnieniem
I istnieniem innych wokół ciebie?
Czy to tak oczywiste,
Czy to nic nadzwyczajnego,
Że żyjesz, że możesz żyć, że dano ci czas,
Abyś śpiewał i tańczył,
Czas, abyś był szczęśliwy?”


/Phil Bosmans/
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Cukrzyca II i depresja

Postautor: sowka » 08 sty 2021, 9:30

Fitoro jesteś walecznym romantykiem ? :D
okalecza ostatnio nas ten świat , prawda?
Paula wiadomo -łatwo można to zauważyć uczuciowa, delikatna....choć też wojowniczka "wiedżma" ( wiesz co mam na mysli :lol: )
Wielu chętnych do walki wiosną i latem poddało się teraz, zmęczeni pisaniem, zmęczeni protestami, zmęczeni krzykiem.
Próba zdemotywowania opozycji działa. To ogromny błąd.
W przeszłości wiele takich prób i zamachów na nasze "jestestwo' miało już miejsce.
Właśnie aby podnieść ducha, poeci i wieszcze narodowi brali pióro do ręki .
Jaka jest zatem droga do przyszłości?
Możemy pozostać na obecnym katastrofalnym kursie lub możemy go odwrócić.
Wzmacniajmy siebie od wewnątrz , szanujmy sie , pomagajmy sobie , nie katujmy się że jesteśmy nic nie warci.
Każda cząstką w nas to energia i trzeba ją pielęgnować .....obok nas to tylko przedmioty materialne
Cywilizacja ...czy lepiej się z nią żyje ?
Może łatwiej to pewne ,ale czy szcześliwiej ?
Postep w medycynie - czy dało to mniej chorób ?
Nie dajmy się niszczyć złymi myslami o sobie !!!
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Cukrzyca II i depresja

Postautor: Fitoro » 08 sty 2021, 9:43

Sowko ja romantyk jak najbardziej...aż za bardzo chyba czasami bo nie raz bokiem wyjdzie :lol:

Bardzo dobrze to ujęłaś - jestem zmęczony tak jak napisałaś, tą walką, tym nastawieniem bojowym, krzykiem . Do tego stopnia że to właśnie teraz bardzo daje znać o sobie...BARDZO BARDZO :(

Paula to nasz dobry anioł !!!. Bardzo dużo ciepła wnosi nam tutaj.
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Cukrzyca II i depresja

Postautor: Paula » 08 sty 2021, 9:46

sowka pisze:Paula wiadomo -łatwo można to zauważyć uczuciowa, delikatna....choć też wojowniczka "wiedżma" ( wiesz co mam na mysli :lol: )

Sowko Kochana dziękuję za piękne określenia, a ta wojowniczka "wiedźma" to już szczególne wyróżnienie. :D

Sowko Ty jesteś taką ostoją, oazą spokoju i ciepła. Zachowałaś te unikatowe dziś cechy, pomimo otaczającej nas burzy... :D
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Cukrzyca II i depresja

Postautor: Paula » 08 sty 2021, 10:14

Fitoro pisze:Sowko ja romantyk jak najbardziej...aż za bardzo chyba czasami bo nie raz bokiem wyjdzie :lol:

Bardzo dobrze to ujęłaś - jestem zmęczony tak jak napisałaś, tą walką, tym nastawieniem bojowym, krzykiem . Do tego stopnia że to właśnie teraz bardzo daje znać o sobie...BARDZO BARDZO :(

Paula to nasz dobry anioł !!!. Bardzo dużo ciepła wnosi nam tutaj.

Dziękuję Ci, Fitoro, za tego anioła. Piękne określenie. :D

Natomiast, Ty, jako romantyczny wojownik na pewno się nie poddasz, pomimo chwilowego zmęczenia. Jest u Ciebie duch walki, ale taki dobry, roznoszący wokół siebie pozytywną energię. Poza tym widać dużo siły i wiary w lepsze jutro. U Ciebie nie ma się czym martwić, jeżeli nawet jesteś nieco zmęczony. Wiem, że podniesiesz się po krótkim odpoczynku z jeszcze większym zapałem i pokażesz jak wielka moc tkwi w męskiej wrażliwości. :D
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Cukrzyca II i depresja

Postautor: sowka » 08 sty 2021, 10:56

Kochani to co się teraz dzieje na świecie - upadek autorytetów ,blokady na nasze życie ,nienawiść i groźby przemocy w różnych miejscach, opieka zdrowotna nie funkcjonuje normalnie...bezsilność ,bankructwa itp.
Społeczeństwo nigdy nie było bardziej wściekłe ani podzielone ......
Media głównego nurtu nadal udają, że ta katastrofa jest wynikiem pandemii, a nie reakcji pandemicznej.
Wystarczy spojrzeć na liczbę nagłówków zaczynających się od „Pandemia wywołała…”. a następnie wypełnij puste miejsce jedną z wielu strasznych rzeczy, które dzieją się teraz: jedna trzecia restauracji bankrutuje, zgony spowodowane opioidami, alkoholizm, myśli samobójcze, bezrobocie , zdemoralizowane i maltretowane dzieci, które nie uczą się przez cały rok, bliscy są oddzieleni , wzrost liczby morderstw ...itp
Blokada jest tym, co robi się podczas pandemii ?
Zupełnie nie. Nic takiego nigdy się nie wydarzyło, nigdy w historii .
Wniosek jest taki, że nie mieli innego wyboru, jak tylko zniszczyć życie, jakie znamy.... inaczej nie zgodzilibyśmy się na to
Nie szukajmy sensu w tym wszystkim bo go nie znajdziemy ......od nas zależy jednak na co się zgodzimy .
Moze będziemy musieli też cos zmienić w naszym życiu , przyzwyczajeniach .....jakiś wybór jednak mamy ;)
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Cukrzyca II i depresja

Postautor: sowka » 08 sty 2021, 11:24

"Fitoro jesteś walecznym romantykiem ? :D"
"Paula to nasz dobry anioł !!!. Bardzo dużo ciepła wnosi nam tutaj."
"Sowko Ty jesteś taką ostoją, oazą spokoju i ciepła. Zachowałaś te unikatowe dziś cechy, pomimo otaczającej nas burzy... :D"

No to sobie posłodziliśmy dziś wszyscy :lol: Jesteśmy ważni ...chociazby tu i teraz :D
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Cukrzyca II i depresja

Postautor: Paula » 08 sty 2021, 11:52

W każdych okolicznościach, w każdym czasie kryje się nadzieja i szansa...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Cukrzyca II i depresja

Postautor: sowka » 08 sty 2021, 12:18

:) wybierzmy właściwą postawę wobec siebie i innych.
Zostaniemy tym światełkiem :idea:

Wróć do „Medycyna komplementara/ Biologia/ Biochemia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości