Czas się obudzić

sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 10 gru 2020, 1:23

Paula pisze
Bardzo często te nasze codzienne cierpienia to swego rodzaju szanse, czasem ostrzeżenia. Ile ja się nakrzyczałam w duchu do Boga jak miałam zdrowotnie ciężki czas. I tak sobie myślałam, że mnie zostawił, a ja nawet nie wiem co mam robić, kompletnie. A teraz jestem wdzięczna... Bo gdyby nie to, pewnie nie zmieniłabym tego wszystkiego na lepsze..

Moim zdaniem Paula wzięlaś odpowiedzialność za siebie , nie wiem co wcześniej przeżyłaś złego ale "wziełaś byka za rogi" albo inaczej mówiac odnalazłaś w sobie Boski pierwiastek :)

Wszelkie doznania, doświadczenia, emocje i myśli występują tylko w naszym umyśle; my je interpretujemy i działamy zgodnie z podejmowanymi decyzjami, ale ich źródło jest właśnie tam. Można w uproszczeniu stwierdzić, że praktycznie nasze życie przeżywamy w naszym umyśle....
Świat jest tak skonstruowany, że nieustannie rozprasza naszą uwagę i koncentrację. Utrudnia nam to bycie samym z sobą lecz przy odrobinie skupienia można zauważyć, że dwie podstawowe emocje, które w nas się pojawiają to lęk i miłość.
Niejako z nich wywodzą się wszelkie inne emocje. Nasza świadomość, nasza dusza, nasze ja jest jak lustro, w którym odbijają się nasze emocje, myśli, uczucia, doznania zmysłowe. Formy.
Nasz świat materialny jest manifestacją naszej świadomości, w uproszczeniu: manifestacją lęku i/lub miłości.
U każdego z nas ten świat jest inny, gdyż światy są skrajnie subiektywne, dotyczą konkretnej osoby, mimo, że obejmują te same lub bardzo podobne kwestie. Są one w znacznym stopniu iluzją i może właśnie dlatego, są tak różne.

https://mocswiadomosci.pl/poza-dualnosc ... na-lepszy/
Awatar użytkownika
RNMP
Posty: 15
Rejestracja: 24 mar 2017, 13:39

Re: Czas się obudzić

Postautor: RNMP » 10 gru 2020, 8:46

[quote="Bow1"]"Trzynaste Piętro" 1999r.
Będziecie uważać, że to nie jest na temat ale to jest dokładnie na temat przebudzenia.
Jest jak najbardziej na temat. Jesteśmy zamknięci w cholernym więzieniu a ja poszukuje z niego wyjścia...
Nie doczytałem Newtona bo mnie odrzuca. Po co komu doświadczenie typu zgwałcę a w następnym wcieleniu zgwałcą mnie?
Ile przy tym doją z nas energii...
Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego- po co pasterz pasie owce?
Swoją drogą Jahwe to psychopatyczna bestia, która fizycznie stąpała po tej tzw. ziemi.
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Czas się obudzić

Postautor: Paula » 10 gru 2020, 8:46

Bow1 pisze:Wybacz Paula ale nadal rządzi Tobą program i nadal tkwisz w wewnętrznej matrioszce. Myślę, że powinnaś jeszcze nad tym popracować.
Sowka w dobrą stronę zmierzasz.
Paula pisze:onadto temat cierpienia też moim zdaniem nie jest jednoznaczny.

Jak myślisz co przyniosło temu pieskowi cierpienie kiedy przetrącono mu kręgosłup? Czy była to motywacja do jakiegoś działania? Jeżeli tak to szkoda, że biedne stworzenie tej lekcji nie zrozumiało.
Owszem dla ludzi choroba bywa motywująca.
Trudno mówić o pozytywnym podtekście oceanu cierpień jaki przyniosła II wojna światowa, albo wyrżnięcie Indian w Amerykach. Raczej trudno doszukać się czegoś pozytywnego w raku gałki ocznej u rocznego dziecka. Wiesz jak to boli? Zjadana żywcem antylopa przez stado hien powinna też wyciągnąć z tego jakieś nauki?
A ten grzech pierworodny o którym wspomniała Sowka to też sprawiedliwe?
Robią Was w balona dorobili do tego jakieś kretyńskie, powikłane uzasadnienia, a niektórzy dają się nabierać.
Paula wykasuj program.

Czym zasłużyłam na tak cierpkie słowa? Wyrażeniem własnej opinii?
Panie Bogusiu, wielce niesprawiedliwe jest zarzucenie mi, że nie rozumiem cierpienia innych ludzi, czy zwierząt.
Pisał Pan czy wiem jak boli? Ma Pan rację, nie znam każdego bólu, ani każdej ludzkiej tragedii z autopsji, podobnie jak Pan i pozostali użytkownicy tego forum. Ale patrzę na świat z poziomu serca i każde cierpienie, zwłaszcza to zupełnie nieuzasadnione odczuwam naprawdę mocno i staram się pomóc, kiedy tylko mogę...
Ta moja opinia wypływała z serca, a nie narzuconego mi programu, jak Pan to określił. Moim programem jest wrażliwość...
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
Awatar użytkownika
RNMP
Posty: 15
Rejestracja: 24 mar 2017, 13:39

Re: Czas się obudzić

Postautor: RNMP » 10 gru 2020, 8:49

Dieter Broers u Tomka Kierzkowskiego o zbliżającym się braku pola magnetycznego. Posłuchajcie 30 minutowego wywiadu ze specjalistą.

Swoją drogą Kierzkowski mieszka na Mazurach :)

https://youtu.be/ZHE5gNZSbLM
SoCioS
Posty: 83
Rejestracja: 03 paź 2019, 22:35

Re: Czas się obudzić

Postautor: SoCioS » 10 gru 2020, 8:59

Tyle wokół złej energii, złych "przywódców". Czy źródłem, a zarazem boską istotą nie jesteśmy my sami?? tylko blokada/kaganiec jaki mamy założony, ma za zadanie blokować nam dostęp??

"They live" 1988, może po zdjęciu blokady cały otaczający Nas świat zniknie i zobaczymy, że to był tył green screen z nałożonym tłem.

albo wersja

"Truman show" bańka w której żyjemy jest prostą rozrywką dla the others

Można gdybać, myśleć, analizować ... co chwila tworzą się nowe scieżki, hipotezy ale czy za życia poznamy odpowiedź??
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Czas się obudzić

Postautor: Bow1 » 10 gru 2020, 10:11

Paula pisze:Czym zasłużyłam na tak cierpkie słowa? Wyrażeniem własnej opinii?

:D Paula. Ta moja wypowiedź miała wywołać u Ciebie i innych pewną reakcję i wywołała. Teraz może zaczniesz pewne zjawiska obserwować w inny sposób.
Najlepiej byłoby podyskutować z osobą, która obejrzała film i przeczytała trzy książki Michaela Newtona.
Teraz to do końca nie wiecie o czym mówię ale może dzięki mnie przeczytacie i zaczniecie mieć pewne wątpliwości.
RNMP dzięki za link. Jeszcze dziś będę słuchał obu części.
Jeszcze drobna uwaga organizacyjna. Bardzo proszę nie używajcie słów Pan i Pani. Tu wszyscy jesteśmy po imieniu ;)
Dobrze się bawię.
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Czas się obudzić

Postautor: Paula » 10 gru 2020, 10:47

Bow1 pisze: :D Paula. Ta moja wypowiedź miała wywołać u Ciebie i innych pewną reakcję i wywołała.

Bogusiu, sercem trzeba patrzeć, to się serce dostrzeże...
https://youtu.be/wTjLZwpmufw
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 10 gru 2020, 12:30

Jednym słowem kluczem do naszej wolności jest reset starych systemów wartości wgranych nam przez rodziców,szkołę,religię ...po drodze spotkane "autorytety" itp
i nie uczestniczenie dalej w tych grach i programach które nam kodują - my stajemy się w całym naszym życiu aktorami w jakimś realnym dla nas ,ale stworzonym nie przez nas scenariuszu. Kradną nam życie ,a my na to pozwalamy....
przykładowy mechanizm
Sprowadzają cierpienie , głód, niedostatki - potem np. zbierają kasę na różne przedsięwzięcia charytatywne , angażuja celebrytów ,zawodowych aktorów ,aby działali na nasze emocje ..... potem twierdza ,że zebraną kwotę przeznaczają na wspomaganie jakiegoś problemu i oglaszają z fanfarami że to dzięki naszemu wparciu i miłości . Przez chwile tworząc ta iluzję człowiek uczestniczący w tej grze ma poczuć sie dobrze -" plaster miodu na jego serduszko"

RNMP poszukałam w necie o Tomku Kierzkowskim :)
https://7krokowzahoryzont.pl/cd/
Ten świat nie ma nad tobą władzy…
https://7krokowzahoryzont.pl/video-ten- ... ba-wladzy/

Boguś - jestem bardzo wrażliwa na cierpienie zwierząt ,nawet ta historia pieska tu przytoczona dudni mi w głowie do teraz
kiedyś ogladałam taki film o człowieku ,który robił pogrzeby zwierzętom z wypadków samochodowych na autostradach - może ktos z Was kojarzy?
była w tym pewna filozofia

Paula - może cierpiałaś bo Twój stary system wgrany w dzieciństwie Cię zawiódł , bylaś zrozpaczona ,ale w toku zmian wypracowałaś dla siebie nowy - lepszy na dany moment ? to nie stoi z zaprzeczeniem miłości
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Czas się obudzić

Postautor: Paula » 10 gru 2020, 18:51

A więc Boguś, Twoje założenie opiera się na tym, że żyjemy w pewnej symulacji znanej nam rzeczywistości. Dosłownie i idealnie odwzorowanym Matrixie. Nie rozumianym w przenośni, ale dokładnie w cyfrowej symulacji. Dobrze Cię zrozumiałam?
Tylko nawet jeżeli takie masz przypuszczenia, to tak naprawdę za życia nigdy nie dowiesz się, czy to w zupełności prawda...
Twoja teoria nie wyklucza mojego pojmowania rzeczywistości wbrew pozorom. Sam wyraźnie zaznaczyłeś, że poza tą "bańką" musi istnieć prawdziwy dobry Bóg. I ja też tak uważam, jedynie nie rozkładam na czynniki pierwsze tego, czy żyjemy w iluzji, czy może jednak to nasze jestestwo na świecie świadczy o realności tego co nas otacza. Bo to też jest ważne w rozpatrywaniu tych kwestii. Właśnie to nasze dobro, chęć pomocy, czerpanie radości z drobiazgów pokazuje, że wcale niekoniecznie musimy być swego rodzaju cyborgami.
Wiesz dlaczego ja nie zastanawiam się zbyt dużo nad tym czy otaczający nas świat jest iluzoryczny? Bo dla mnie to nie ma znaczenia. Bo staram się żyć najlepiej jak mogę. I najważniejsza sprawa: uczucia, które posiadam, to coś czego zaprogramowane cyfrowo roboty nigdy mieć nie będą. I powiedz tak naprawdę: zupełnie nie zgadzasz się ze mną w temacie zła, które ma dużą moc wpływania na rzeczywistość? Przecież nawet w Twoim założeniu ktoś tworzy tę iluzję i ktoś nią zarządza. Bynajmniej nie są to filantropi...
Wiesz co ja myślę, że dopóki jesteś w stanie kochać, współczuć, pomagać to kreujesz autentycznie dobry świat, nawet jeżeli miałby on znajdować się przez jakiś czas wewnątrz "mydlanej bańki"...
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Czas się obudzić

Postautor: Paula » 10 gru 2020, 19:09

Jeszcze jedna ważna sprawa: Boguś nie sugeruj, proszę Cię, że czyjeś poglądy są głupie i naiwne tylko dlatego, że są inne od Twoich. Być może Ty również nie końca rozumiesz co na myśli ma ta druga osoba... ;)
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."

Wróć do „Medycyna komplementara/ Biologia/ Biochemia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości