Siarka / MSM

sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Siarka / MSM

Postautor: sowka » 05 gru 2020, 20:38

Paula ,Fitoro
siarkę ( MSM ) jadłam kiedyś w ramach eksperymentu wraz z Wit C łyżeczkami :)
Walter Last, znany niemiecki biochemik uważa, że za pomocą MSM i witaminy C w postaci askorbinianu sodu jesteśmy w stanie bardzo poprawić (oczyścić) naszą krew. Skuteczność jest porównywalna, a czasami nawet większa niż ozonowanie krwi. Dzieje się tak dlatego, że witamina C i MSM tworzą pary redukcyjno-utleniające inaczej zwane pary redoks.

wtedy chodziło mi o poprawę stanu paznokci ,ale także poprawę jakości skóry.
Paznokcie i włosy składają się z wytrzymałego białka o dużej zawartości siarki, ogólnie znanego jako keratyna.
Bez odpowiedniej ilości MSM nie będą zdrowe i mocne.
Wraz z wiekiem nasza tkanka elastyczna (skóra) traci swoją sprężystość i właśnie niedobór siarki jest prawdopodobną przyczyna tego problemu. Konsekwencją są zesztywnienie mięśni i stawów, zmarszczenie skóry i zmniejszoną elastyczność tkanek płuc i naczyń krwionośnych.
Wszystkie stawy, chrząstki, ścięgna potrzebują wody i siarki.
Poza tym siarka posiada właściwości odtruwające, detoksykujące, anaboliczne i odbudowujące.
Często opisywane na tym forum - metionina i cysteina to właśnie dwa aminokwasy siarkowe.
cyt. z Koalicji Dr Ratha
Pochodna cysteiny – N-acetylocysteina jest wykorzystywana w medycynie przy zatruciach paracetamolem.
Konwencjonalna medycyna leczy uszkodzenia wątroby spowodowane przez paracetamol – N-acetylocysteiną, która jest naturalnym prekursorem glutationu, prowadzącym do zwiększonej syntezy tego związku wątrobie. Jednakże leczenie takie stosuje się nie zapobiegawczo, ale kiedy już wystąpiło zatrucie wątroby lub nerek. Wówczas podaje się podczas hospitalizacji pacjenta wysokie dawki N-acetylocysteiny dożylnie, lub doustnie.

Ale zanim zaczełam swoja przygodę z MSM to wyczytalam że :
MSM jest całkowicie pozbawiony skutków ubocznych.
Bezpieczeństwo jest porównywalne ze szklanką wody.
Przyjmowany w dawce 40 gramów na dobę, nie wykazuje żadnych objawów toksyczności.
Dawka śmiertelna testowana na myszach wynosi ponad 20 gramów na kg masy ciała.
U człowieka byłoby to ok 1,5 kg na dobę. To 6 razy więcej niż dawka śmiertelna soli (ok. 200 gramów) .
W ciągu 24 godzin po zażyciu MSM dociera do prawie wszystkich tkanek ciała, a ta część która nie zostanie poddana procesowi przemiany materii, jest wydalana po 96 godzinach.
Przeciwwskazania / Leki
MSM ma naturalne właściwości rozrzedzające krew, dlatego osoby stosujące leki np. warfarynę, aspirynę itp. powinny skonsultować stosowanie MSM z lekarzem prowadzącym.
Dotychczasowe badania informują, że niektóre osoby mogą doświadczyć delikatnego dyskomfortu jelitowego lub słabego rozwolnienia. Bardzo zbliżonego jak w przypadku przesycenia witaminą C. Gdy wystąpią takie objawy to należy zmniejszyć dawkę MSM.
Osoby, które są wrażliwe na siarczyny mogą także reagować na MSM. Zazwyczaj jest to spowodowane niedoborem molibdenu i można to przezwyciężyć suplementacją w ilości 500 mcg.
W rzadkich przypadkach może pojawić się wysypka skórna. Jest to związane z detoksykacją którą przyśpiesza MSM. Jeśli wystąpi taka reakcja, to zaprzestań na dzień lub dwa stosowanie siarki, a potem zacznij od małej dawki.

Natomiast spotkałam kilka osób ,które nie mogły przyjmować doustnie siarki ,wyjatkowo zle sie czuły ....postaram sie ten wątek gdzies odnależć
wydaje mi sie że chodziło wlaśnie o zaburzoną metylację lub dysbiozę jelit - Dysbioza powoduje nadmierną produkcje amoniaku przez bakterie.
Może Boguś coś rozjasni w temacie ?
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Siarka / MSM

Postautor: Paula » 05 gru 2020, 22:40

A ja Ci powiem Sowko, że mogę być jedną z tych osób, które nie za dobrze tolerują siarkę. Wprawdzie nie suplementowałam jej nigdy, ale po zjedzeniu na przykład cebuli, czy pora mam właśnie dyskomfort jelitowy(lekki ból brzucha, wzdęcia). Z tego też powodu rzadko jadam wyżej wymienione warzywa. I raczej nie chodzi o brak molibdenu, ten suplementuję.
A Tobie sprawdzała się suplementacja MSM? Były widoczne efekty, które chciałaś uzyskać? ;)
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Siarka / MSM

Postautor: sowka » 05 gru 2020, 23:23

Paula pisze:A Tobie sprawdzała się suplementacja MSM? Były widoczne efekty, które chciałaś uzyskać? ;)

Hmm.... elektów WOW nie zauważyłam :|
chyba nie o ten niedobór jednak w moim przypadku chodziło ... jem dużo warzyw z siarką -cebula,czosnek,por,rzodkiewka ,
lubie i bez dyskomfortów u mnie to przebiega wiec chyba siarki mam sporo
Natomiast miejscowe zastosowanie innej formy siarki DMSO na stawy lub kręgosłup było zadowalające.
poleciłam znajomemu na rozlużnienie blizn po operacji dłoni i powiem Wam że i płyn i żel okazał się w jego przypadku bardzo pomocny
bo miał z powodu blizn przykurcze dłoni , był systematyczny ale równocześnie suplementował wit.C i krzem doustnie
https://www.izdrowiej.pl/pl/p/DMSO-99%2 ... gIuvPD_BwE
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Siarka / MSM

Postautor: Paula » 05 gru 2020, 23:41

Poczytałam trochę i okazuje się, że dyskomfort jelitowy po cebuli czy porze może również wiązać się z fruktanami zawartymi między innymi w tych warzywach. Człowiek nie trawi fruktanów(są to prebiotyki). Niektórzy wyjątkowo źle na nie reagują. ;)
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Siarka / MSM

Postautor: Paula » 06 gru 2020, 9:49

Sowko wspominałaś już w innym temacie o paznokciach, z których nie za bardzo jesteś zadowolona. ;)
Powiem Ci, że mnie poprawił się stan paznokci w wyniku stosowanej diety i suplementacji. Ciężko byłoby wskazać co w największej mierze na to wpłynęło, pewnie wszystko razem wzięte. :lol:
A jaką Ty stosujesz dietę? Co suplementujesz? Może mogłabyś coś jeszcze udoskonalić, aby być bardziej zadowoloną z rezultatów. :D
A tak wygladają moje, nie jest źle. ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Siarka / MSM

Postautor: Fitoro » 06 gru 2020, 10:00

W suplementacji MSM ważne żeby dość długo brać i dawki nawet do paru gramów. Często były robione badania nad skutecznością i nie wykazywały nic specjalnego. Ale właśnie dlatego ze były robione za krótko. W długoterminiowych badaniach efekty były zauważalne a i czasami spektakularne .
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Siarka / MSM

Postautor: sowka » 06 gru 2020, 13:44

Paula u Ciebie ładne paznokcie :D
Ja zawsze miałam cienkie delikatne paznokcie , ale problem u mnie był taki ,że na obrzeżach odczepiały się one od macierzy , tak miałam od lat liceum.
Zaczęłam wtedy chodzić do dermatologów ,a Ci zwoływali potem konsylia bo nie mogli dojść przyczyny tego stanu .
Pamietam że dostawałam tez serię B12 w zastrzykach , robiono mi zeskrobiny i badano pod kontem grzybicy albo innych infekcji ....ale to nie było to.
Można z tym żyć to był raczej defekt estetyczny dla mnie.
Co do diety i suplementacji ... jem mięso ,jajka, wszystkie warzywa korzeniowe i lisciaste , kasze, ziemniaki , kiszonki własnej roboty .....z tłuszczy olej kokosowy i masło klarowane oraz oliwę z oliwek lub kupuje oleje od Bogusia syna , w zasadzie moja dieta jest bardzo różnorodna, nie mam żadnej przewlekłej choroby i jem na co mam ochotę ,ale równocześnie zmieniłam już sposoby przygotowania i pewne składniki oraz ograniczyłam zboża i cukry. Jedynie czego intuicyjnie unikam to nabiału, bo miałam jako małe dziecko skazę bałkową. Teraz już nie odczuwam tego problemu oprócz okresowo suchej skóry szczególnie zimą . Latem pod wpływem słońca ładnie się regeneruje i nabiera zdrowszego wyglądu . Włosy grube i moja fryzjerka zawsze powtarza ze brak siwych włosów oraz rozdwajajacych końcówek.
Obecnie moje główne suplementy to Wit D3 + K2 , selen, cynk z miedzią, magnez z potasem +bor , B12 z folianami pod język ,co kilka dni płyn lugola ,siarka , co jakiś czas dokupuje krzem w płynie firmy Inwest Remedies SILOR B
oraz codzienny OPTYMIZM, unikanie toksycznych ludzi i niewygórowane roszczenia wobec życia :lol:
Nie wiem czy to recepta dla kazdego ,ale moja rodzina ma dość zdecydowane i silne charaktery i nie przejmujemy się pierdołami co nie znaczy ze nie analizujmy codziennych sytuacji. U nas jest takie powiedzenie " Gena nie wydlubiesz " :lol:

Wróć do „Suplementacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości