Parkinson i niektóre przypadki padaczki

Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Parkinson i niektóre przypadki padaczki

Postautor: Bow1 » 10 paź 2020, 18:25

Olej Capite lub IQ200
Kokos do smażenia i kawy
Pasta bez fluoru i bromu
Mydło naturalne potasowe
Mąka wyłącznie z własnego przemiału lub z naszego sklepu
Ziarna tylko z certyfikatem BIO (dotyczy również kaszy gryczanej)
Zero kontaktu z aluminium i teflonem
Zero współczesnej pszenicy (jeżeli już pszenica to tylko orkisz, płaskurka, samopsza) BIO
Istotne jest spożywanie dużych ilości dobrych tłuszczy jednocześnie ograniczając węglowodany.
Bezwzględnie konieczne jest wykluczenie z diety konserwantów, wzmacniaczy smaku oraz barwników spożywczych.
W koszu trzeba umieścić świece parafinowe, świece zapachowe, kadzidełka, wszystkie odświeżacze powietrza z domu i samochodu.
Ciało łącznie z włosami myć mydłem potasowym. Trzeba jednak wiedzieć, że mydło potasowe najlepiej spełnia swoje zadanie gdy mamy miękką wodę. Gdy woda jest twarda należy ją zmiękczać.

NADH (koenzym Q1) 10mg 3x1
NALT (N-Acetylo L-Tyrozyna) 1x350-500mg rano. Trzeba zacząć od 350mg dawki gdyby poprawa była niewystarczająca to 500mg
Gdyby wystąpiło nadmierne pobudzenie wycofać NALT.
TUDCA - 3x250mg
SAMe - 3x400mg (S-adenozylometionina)
TMG - 3x500-600mg
NAC - 3x600mg
Metylokobalamina 2x5mg (pod język)
Foliany (5-methylhydrofolic) 2x800mcg
B6 (P-5-P) 30-50mg/doba
ComplexB z metylokobalaminą i folianami bez kwasu foliowego i cyjanokobalaminy 1x1
D3 (25OHD3) doprowadzić do około 100ng/ml
Wit K2MK7 - dawka uzależniona od dawki D3
Wit A (palmitynian retinolu) 30000 IU/doba
Naturalna wit E 3x1
Wit C z lizyną i flawonoidami
Jeżeli jest dostępna suszona aronia - utrzeć jedna łyżka/doba
Kwas alfa liponowy 300mg 3x1. Nie jest konieczny gdy nie ma problemu z trzustką i wątrobą.
W przypadku niewystarczającej poprawy należy włączyć - karnityna 500mg 3x1 oraz zawsze z karnozyną
DRY (bursztynian d-alfa tokoferolu).

Cynk - 1x50mg - między posiłkami
Miedź - 2mg 1x1
Selen - 200mcg 1x1
Mangan - 10mg 1x1
Molibden - 400mcg 1x1
Chrom - 200mcg 1x1
Bor - 20mg/doba
Magnez 2,5-5.00g cytrynianu magnezu/doba
Dobrze się bawię.
R4M30
Posty: 52
Rejestracja: 07 lut 2017, 17:07

Re: Parkinson i niektóre przypadki padaczki

Postautor: R4M30 » 11 paź 2020, 3:01

Bow1 pisze:Wit A (palmitynian retinolu) 1200 IU/doba
Czy tutaj nie wkradł się błąd?

Bow1 pisze:Istotne jest spożywanie dużych ilości dobrych tłuszczy jednocześnie ograniczając węglowodany.
Czy stanem docelowym jest ketoza? (to pytanie dotyczy też tematu Cukrzyca II i depresja, jak i osób względnie zdrowych)
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Parkinson i niektóre przypadki padaczki

Postautor: Bow1 » 11 paź 2020, 7:47

Tak, pomyliłem dawkę retinolu. Już poprawiona.
R4M30 pisze:Czy stanem docelowym jest ketoza? (to pytanie dotyczy też tematu Cukrzyca II i depresja, jak i osób względnie zdrowych)

Jasne, że ketoza byłaby najlepsza podczas leczenia zarówno Parkinsona jak i padaczki ale znam realia. Niewielu ludzi zdecyduje się na dietę ketonową. Ograniczając ilość węgli pojawia się luka, którą można wypełnić dobrymi tłuszczami. Dzięki temu organizm intensywniej zacznie produkować odpowiednią ilość enzymów jakie biorą udział w metabolizowaniu kwasów tłuszczowych i odbudowa błon fosfolipidowych przebiegnie sprawniej.
Mój młodszy syn miał boreliozę. To silny facet i wytrzymał głodówki oraz dietę ketonową dzięki temu udało się bardzo szybko wyleczyć boreliozę. Mówiłem o tym innym osobom ale żadna nich nie zdecydowała się na ten krok.
Takie są realia.
Dobrze się bawię.
Ania
Posty: 19
Rejestracja: 09 sie 2019, 6:30

Re: Parkinson i niektóre przypadki padaczki

Postautor: Ania » 10 lis 2020, 6:13

Witam Panie Bogusławie,
mój brat często miewa triki i drgawki, i ataki padaczki. Co Pan sądzi o olejkach CBD ? Czy jest to pomocne w terapii ? Jest tego tyle na rynku, i nie wiem czym się sugerować przy wyborze. Może Pan jakiś polecić ? Jak mogę mu jeszcze pomóc ? Co powinien zrobić ?
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Parkinson i niektóre przypadki padaczki

Postautor: Bow1 » 10 lis 2020, 22:40

Ania pisze:mój brat często miewa triki i drgawki, i ataki padaczki. Co Pan sądzi o olejkach CBD ? Czy jest to pomocne w terapii ? Jest tego tyle na rynku, i nie wiem czym się sugerować przy wyborze. Może Pan jakiś polecić ? Jak mogę mu jeszcze pomóc ? Co powinien zrobić ?

To jest mało informacji. Ten opis nic kompletnie nie mówi o przyczynie problemu. Można jednak zastosować kilka suplementów w ciemno, które wzmacniają i regulują funkcjonowanie układu nerwowego.
Takim suplementem jest np NALT, SAMe, Niacynamid i pozostałe witaminy B tj metylkokobalamina, foliany, P-5-P itd.
Trzeba sprawdzić i uzupełnić poziom D3 ale podawać łącznie z K2, retinolem, magnezem i borem.
Dieta ketogeniczna byłaby wskazana ale najpierw trzeba zapoznać się z tematem zbilansowanych kwasów tłuszczowych, jodu oraz problemem dotyczącym podróbek oleju kokosowego.
Trzeba też zapoznać się z problemem jakim jest stres oksydacyjny. Sama suplementacja wzmacniająca układ nerwowy może nie wystarczyć jeżeli mamy niewłaściwie zbudowane błony endoplazmatyczne w tym te chroniące mitochondria.
Twoje zapytanie zmobilizowało mnie do tego bym opisał przyczynę i skutki występowania stresu oksydacyjnego. Zamieszczę coś na ten temat szybciutko byś mogła się z tym zapoznać, a później rozwinę temat.
Dobrze się bawię.
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Parkinson i niektóre przypadki padaczki

Postautor: Paula » 14 lis 2020, 18:26

Panie Bogusiu, co Pan sądzi o stymulowaniu układu endokannabinoidowego za pomocą CBD? W ostatnim, listopadowym wydaniu "Zdrowia bez leków" znajduje się ciekawy artykuł dr Huberta Czerniaka na ten temat. Zamieszczę Wam fragment.
" Receptory układu endokannabinoidowego, bo o nim będzie mowa, są rozmieszczone w:mózgu, tkance tłuszczowej, mięśniach szkieletowych, wątrobie, a także na komórkach układu immunologicznego oraz w wielu innych narządach. Powiesz, że nie słyszałeś nigdy o takim układzie? Nie przejmuj się, wielu lekarzy również. Układ endokannabinoidowy bierze udział w wielu fizjologicznych procesach, m.in.: w procesie regulacji gospodarki energetycznej, regulacji powiązań neurohormonalnych, neuroimmunologicznych, aktywności motorycznej, nastroju, motywacji, głodu i sytości, użytkowania energii oraz kontroli metabolizmu lipidów i węglowodanów. Układ ten działa przez wpływ ośrodkowy na podwzgórzowe i mezolimbiczne neurony regulujące łaknienie, a także obwodowy- wpływając na czynność adipocytów, hepatocytów i endokrynnej części trzustki. Ciężko jest przecenić jego rolę w zapewnieniu prawidłowego funkcjonowania organizmu. Problem w tym, ze od jakiegoś czasu nasze organizmy nie miały styczności z substancjami stymulującymi go. Dlaczego? Ponieważ od kilkudziesięciu lat zakazana została uprawa konopi. To właśnie ekstrahowany z tej- powszechnej niegdyś rośliny-olejek, dzięki zawartości w nim organicznego związku chemicznego z grupy kannabinoidów o nazwie CBD stymuluje nasz największy układ endogenny." W dalszej części artykułu dr Czerniak wskazuje przypadłości, w których pomaga pobudzanie układu endokannabinoidowego. Są to m.in.: choroba Hashimoto, toczeń,RZS, schizofrenia, choroba Parkinsona, nowotwory,silne bóle nowotworowe, zaburzenia układu dopaminowego.
Oczywiście nie jest to remedium na wszystko i zawsze podstawą musi być odpowiednia dieta i uzupełniajaca ją suplementacja, jednak pomyslałam, że może przyda się komuś jako właśnie jeden z suplementów. Jak Pan uważa, Panie Bogusiu?
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Parkinson i niektóre przypadki padaczki

Postautor: Bow1 » 19 lis 2020, 8:12

Będę szczery Paula, nie mam wiedzy na ten temat. Nigdy tego nie stosowałem więc nie potrafię się wypowiedzieć. Z moich obserwacji wynika, że warto stosować CBD. Przeczytałem trochę literatury na temat receptorów kannabinoidowych i wynika z niej, że warto zainteresować się CBD.
Ja osobiście zawsze unikałem marihuany bo kiedyś, to było chyba pod koniec lat 80-tych Afgańczycy poczęstowali mnie haszyszem. Po wypaleniu skręta czułem się potwornie. Był to dla mnie kilkugodzinny koszmar . Większość ludzi jednak reaguje dobrze więc absolutnie nie zniechęcam. Kiedy miałem guzy w głowie to jeszcze wracałem kilkakrotnie do marihuany w tym również CBD. Czasem czułem się po niej bardzo dobrze innym razem źle. Np zawsze po wypaleniu skręta brałem się za robienie porządków :lol: sprzątałem i sprzątałem aż wszystko było perfekcyjnie czyste.
Pozbyłem się moich problemów zdrowotnych bez CBD więc nie potrafię się wypowiedzieć. Chętnie poczytam o waszych doświadczeniach.
Dobrze się bawię.
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Parkinson i niektóre przypadki padaczki

Postautor: sowka » 19 lis 2020, 11:46

Centrum Terapeutyczne Doroty i Marka Gudaniec
Max Hemp
https://maxhemp.pl/centrum-terapeutyczne/
Jesteśmy pierwszym w Polsce centrum holistycznego wsparcia pacjentów stosujących medyczną marihuanę w celu profilaktyki oraz poprawy zdrowia. Współpracujemy z lekarzami różnych specjalności oraz oferujemy rozmaite usługi z zakresu medycyny komplementarnej. Wszystko po to, aby zapewnić kompleksową opiekę dla pacjentów korzystających z medycznego potencjału konopi oraz odpowiedzieć na potrzeby pacjentów poszukujących skutecznych i bezpiecznych metod terapeutycznych.

Sporo informacji
https://maxhemp.pl/category/blog/
Bogdan Jot
http://marihuanaleczy.pl/
https://konopnysklep.com.pl/ksiazki/mar ... n-jot.html
https://wolnekonopie.pl/sklep/ksiazki/k ... iol-leczy/
https://docplayer.pl/106864655-Bogdan-j ... leczy.html
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Parkinson i niektóre przypadki padaczki

Postautor: Paula » 21 lis 2020, 0:13

Panie Bogusiu ja osobiście nie mam żadnych doświadczeń z CBD, pytałam dla innych, być może, dla przykładu, przy częstych napadach padaczkowych komuś się przyda. Powiem szczerze, że ja mam awersję do wszelkich psychostymulantów(choć akurat CBD podobno uspokaja) z racji sporego doświadczenia z osobami uzależnionymi(wiem, wiem CBD to nie THC). Pomimo, że mówi się, iż marihuana nie uzależnia to ja znam osoby, które bez skrętów nie mogą wytrzymać. Poza tym ludzie uzależniają sie od stanu przyjemności(chyba, że tak jak Pan pisał jest koszmarne samopoczucie wtedy nie ma niebezpieczeństwa nałogu :lol: ) Niemniej CBD może ewentualnie komuś uzupełnić kurację, stąd moje zapytanie.
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Parkinson i niektóre przypadki padaczki

Postautor: sowka » 21 lis 2020, 14:08

Tu mamy wywiad z pacjentem ,który był bardzo poważnie zakażony gronkowcem
https://www.youtube.com/watch?v=Mbbl8wxTTFw

Jak mój mąż miał raka mózgu to nasz zaprzyjażniony onkolog powiedział nam żeby próbować marichuany , wtedy nie było olejków CBD
morfina - syntetyczna wersja niestety w sytuacjach już bardzo poważnych powoduje zahamowanie mechanizmów obronnych organizmy , krótko mówiac wyłącza i wycisza bez szans na powrót do zdrowia ( zaznaczam ze pewnie chodziło o duże i przewlekłe dawki ).
Mój mąż ciepiał ale tylko w wyjatkowych sytuacjach łagodził ból morfiną , nawet punkcje przez nos tzw odbarczenia kazał sobie robic na zywca.
Taki z niego TYP zawsze chciał mieć świadomość i kontrolę nad tym co mu robią , jak czuł że jest cos nie tak robił wypad z gabinetu
Próbowałam z nim palic marysię kiedyś i wtedy śmialismy sie całą noc - dla relaksu :lol:
Kilka lat pózniej kupiłam mu elektronicznego papierosa na olejek CBD tzw E-Liquid cbd i jak miał jakieś "migotania" serducha no to wtedy sobie dozował tyle ile chciał i uspokajalo sie . Sadze ze to był wtedy raczej stres u niego .

Wróć do „Medycyna komplementara/ Biologia/ Biochemia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości