Hormon - witamina D3

Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Hormon - witamina D3

Postautor: Bow1 » 22 lis 2018, 0:27

Awe1234 pisze:Czy odstawiacie suplementacje D3 przed badaniem ? Jeśli tak, to ile dni wcześniej?

Około tygodnia przed badaniem należy odstawić suplementację D3 wtedy wynik będzie bardziej miarodajny.
Prawie każde laboratorium daje inny wynik. Nie wiem czy to niedbałe rozcieńczanie czy kwestia odczynnika.
Dobrze się bawię.
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Hormon - witamina D3

Postautor: Fitoro » 22 lis 2018, 7:24

nie ma takiej potrzeby aby odstawiać przed badaniem, chociaż są tacy co tak robią - nawet tydzień przed nie biorą aby było bardziej wiarygodne.
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
Izacz
Posty: 7
Rejestracja: 08 lis 2017, 13:31

Re: Hormon - witamina D3

Postautor: Izacz » 27 lis 2018, 9:23

Chciałam zapytać, czy K2Mk7 - obojętnie jakiej firmy, oczywiście chodzi mi o jakąś sprawdzoną markę?! Bo słyszałam, że złej jakości, bywa nieaktywna :roll: A nie ma jak sprawdzić, czy działa :?: :(
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Hormon - witamina D3

Postautor: Fitoro » 28 lis 2018, 14:55

najlepsza jest ta z Bacillus subtilis sp Natto. to jest ta prawdziwa japońska forma. chyba jedna tylko firma ma na to patent. firma Gnosis. takiej sobie szukać.
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
Izacz
Posty: 7
Rejestracja: 08 lis 2017, 13:31

Re: Hormon - witamina D3

Postautor: Izacz » 30 lis 2018, 13:33

Dziękuję bardzo za info.
Izacz
Posty: 7
Rejestracja: 08 lis 2017, 13:31

Re: Hormon - witamina D3

Postautor: Izacz » 18 mar 2019, 18:24

Chciałam zapytać jaka forma vit D3 jest najlepsza, czy może być np. w proszku lub w tabletkach?
wicher
Posty: 57
Rejestracja: 07 kwie 2017, 17:30

Re: Hormon - witamina D3

Postautor: wicher » 25 mar 2019, 8:41

Dla mnie osobiście najlepsze są kapsułki w których wit. D3 rozpuszczona jest w oleju. Mówię tu o kapsułkach w których jest 10000 i.u.
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Hormon - witamina D3

Postautor: Fitoro » 24 lis 2020, 8:32

Czy stosuje ktoś lampy do naświetlania się w celu produkcji D3 na skórze ? Dr. Jaskowski zawsze powtarza że ta forma siarczanu d3 jest tym NAJ. Ale tylko z promieniowania UV
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Hormon - witamina D3

Postautor: Paula » 24 lis 2020, 9:25

Interesowałam się tym jakiś czas temu.Sprawa nie jest taka oczywista, moim zdaniem. Weźmy pod uwagę choćby solarium:
"Trzeba zacząć od tego, że witamina D syntetyzuje się w skórze pod wpływem promieni UVB o odpowiednim natężeniu (> 20 mJ/cm3). Światło słoneczne to w 95% UVA i w 5% UVB. Natomiast w przypadku solarium zależy to od rodzaju użytych lamp. Solaria korzystają z dwóch podstawowych rodzajów lamp. Są to świetlówki reflektorowe (tzw. low pressure) i lampy halogenowe osłonięte metolowym filtrem (tzw. hig pressure).

W pierwszym przypadku promienie UVB stanowią od 2 do 5% emitowanego światła. Czyli są przybliżone do promieni słonecznych i teoretycznie są zdolne do syntezy witaminy D. Jednak w przypadku drugich lamp jest gorzej i UVB stanowi mniej niż 1% promieniowania. Oznacza to automatycznie bardzo wysoki udział promieni UVA, które są bardzo szkodliwe dla skóry i odpowiedzialne za poparzenia.

Warto też zaznaczyć dwie kwestie techniczne. Urządzenie do opalania często korzystają z obydwu rodzajów lamp oraz proporcja UVB do UVA może się zmieniać z czasem eksploatacji lamp. "(Fragment ze strony damianparol.com)

I jeszcze tu:
"Wybierając solarium warto zdaniem dr Mercoli, autora książki „Siła zdrowych nawyków”, zwrócić uwagę na 2 czynniki.

Po pierwsze unikaj łóżek zawierających statecznik magnetyczny (może przyczyniać się do choroby nowotworowej). Taki statecznik można poznać po głośnym brzęczeniu podczas opalania. Lepszym wyborem są łóżka wyposażone w stateczniki elektryczne, które są prawie bezgłośne.

Drugim ważnym czynnikiem jest ilość emitowanego promieniowania. Promieniowanie ultrafioletowe dzieli się na UVA i UVB, które zupełnie inaczej działają na nasz organizm. Pod wpływem działania UVB produkowana jest w naszym organizmie witamina D3. Natomiast UVA wywołuje opaleniznę, ale nie produkuje witaminy D, a nawet ją niszczy i może powodować zmiany rakowe. A więc im więcej UVB (zwykle jest to 5-10%) będzie emitowało łóżko opalające, tym lepiej (takich łóżek jest mniej ponieważ UVB nie powoduje opalenizny).

Podsumowując, lampy solaryjne emitują głównie promieniowanie UVA, które odpowiada za piękny kolor opalenizny, ale zwiększa ryzyko raka skóry, nie przyczynia się do powstawania witaminy D w organizmie.

Solarium może więc bardziej zaszkodzić niż pomóc."

Poza tym należy pamiętać, że witamina D3 może zostać zmyta ze skóry, nie wchłania się bowiem
natychmiast
.

W Kanadzie przeprowadzono badania w kwestii skuteczności lamp solaryjnych jako czynnika podnoszacego poziom D3. Wyniki były obiecujące, ale należy pamiętać o tym, aby emitowane UVB było na odpowiednim poziomie. Ja osobiście nie korzystam z solarium, uważam, że zwyczajnie szkodzi, a D3 uzupełniam doustnie.
Tu są wnioski z badania wspomnianego przeze mnie powyżej:
„Zgodnie z wynikami nowego kanadyjskiego badania opublikowanego niedawno w czasopiśmie Journal Dermato-Endocrinology, łóżka z komponentem UVB emitujące światło podobne do letniego słońca mogą stanowić skuteczne alternatywne źródło witaminy D w miesiącach zimowych.

Ludzie, którzy korzystają z solarium w zimie, a zwłaszcza z łóżek z UVB, osiągają fizjologiczne stężenie witaminy D we krwi (powyżej 100 nmol/L, czyli 40 ng/ml).

Okazało się również, że uczestnicy badania, którzy korzystali z typowych łóżek emitujących promienie UVB w zakresie odpowiadającym letnim promieniom słońca, zwiększyli poziom witaminy D we krwi średnio o 42 nmol/l (16,8 ng/ml).

Osiągnięto to za pomocą standardowych czasów opalania stosowanych w solariach”.
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Hormon - witamina D3

Postautor: Fitoro » 24 lis 2020, 9:50

Paula dziękuje za obszerną wypowiedź. Bardziej chodziło mi o naświetlanie w domu klatki i pleców. Są do kupienia specjalne lampy dla gadów oraz specjalna żarówka sunlux która daje praktycznie pełne spektrum uvb bez szkodliwego uvA chyba .

Tutaj opowiadają o tym

https://youtu.be/PhvKH3xMwys
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !

Wróć do „Medycyna komplementara/ Biologia/ Biochemia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości