Jak przyjmować witaminę C

ManiekMejker
Posty: 32
Rejestracja: 23 lis 2016, 11:58

Jak przyjmować witaminę C

Postautor: ManiekMejker » 18 maja 2017, 15:33

Witam! Pytanko....Mam kwas l-askorbinowy w prochu,chciałbym zwiększyć jego przyswajalność przyjmując go z bioflawonoidami. Macie jakieś patent skąd je w miarę tanio dostarczyć? Myślałem żeby mieszać Wit np z czystkiem,albo proszkiem z aceroli albo zmielonymi owocami dzikiej róży i pić taki roztwór małymi łykami przez cały dzień. Może podzielicie się swoimi sposobami?:)
sentinel08
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2016, 20:00

Re: Jak przyjmować witaminę C

Postautor: sentinel08 » 18 maja 2017, 20:03

Skoro to wątek o wit. C to załączam przydatny post Bow1 sprzed miesiąca:

http://davidicke.pl/forum/oleje-tloczon ... ml#p209202
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Jak przyjmować witaminę C

Postautor: Fitoro » 19 maja 2017, 6:15

można fajnie mieszać z sokiem z pomarańczy, wszelkie kompoty, czystek, z miodem i cytryną. no jest masę pomysłów.
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Jak przyjmować witaminę C

Postautor: Fitoro » 20 paź 2017, 8:28

jak pijecie C i w jakich ilościach? Ja stosuję najlepiej i najczęściej askorbinian lub stabilizowaną C ale zdarza się dla urozmaicenia czysty kwas l-askorbinowy z sokiem owocowym
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
camb
Posty: 69
Rejestracja: 14 mar 2017, 21:11

Re: Jak przyjmować witaminę C

Postautor: camb » 24 paź 2017, 0:00

Tylko te pomarańcze sprowadzane wiadomo jakie są. A z naszej lokalnej żywności to z czym najlepiej mieszać kwas askorbinowy?
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Jak przyjmować witaminę C

Postautor: Fitoro » 24 paź 2017, 5:58

mieszaj z sokiem z aronii, czarnej porzeczki, z dzikiej róży. To są super owoce. Aronii jeszcze lepsza od goji owoców. Jak masz wyciskarke wolonoobrotową to do soku możesz troszkę dać C.
Tylko tak się zastanawiam czy witamina C w dużych ilościach nie działa jak witamina tylko jak zmiatacz wolnych rodników a nam zależy na tym aby właśnie była witaminą z jej cudownym działaniem
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
camb
Posty: 69
Rejestracja: 14 mar 2017, 21:11

Re: Jak przyjmować witaminę C

Postautor: camb » 24 paź 2017, 11:09

Fitoro sam robisz te soki czy zaopatrujesz się już w gotowce? :)
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Jak przyjmować witaminę C

Postautor: Fitoro » 24 paź 2017, 11:51

kupuje gotowe w ziołoleku miejscowym. Teraz pijemy C z sokiem jablkowym takim w dużych kartonach po 3 l. jest fajny bo pasteryzowany askorbinianem także tragedii nie ma. Jak nie ma nic pod ręką to cytryna, woda i miód i C i chlup :D
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
Robson837
Posty: 20
Rejestracja: 07 cze 2017, 23:09

Re: Jak przyjmować witaminę C

Postautor: Robson837 » 24 paź 2017, 15:10

Fitoro a co sądzisz o Wit C liposomalnej? Podobno się wchłania duuuzo lepiej niz te tablety z wit C. Wogole z wchlanialnoscia jej jest problem bo wchłania się zaledwie 20% z tego co połkniesz i szybko spada jej poziom dodatkowo w organizmie... Po godzinie masz polowe, po dwoch polowe połowy itd. Biorąc pod uwagę jeszcze słaba wchlanialnosc wychodzi na to , ze wyparowuje z organizmu bardzo szybko, trzeba ja często po trochę suplementowac żeby trzymać poziom w organizmie. Liposomalna wit C podobno ma w hlanialnosc na poziomie 80-90%.
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Jak przyjmować witaminę C

Postautor: Fitoro » 24 paź 2017, 16:06

liposomalna bardzo dobra, podobno nawet lepsza od wlewów dożylnych z askorbinianu, tylko cena liposomalnej przynajmniej dla mnie zaporowa dlatego posiłkuje się witaminą C stabilizowaną lub askorbinianem. Jeśli dla kogoś cena nie gra roli za liposomalną C to jest to mistrzostwo. Myślę, że profilaktycznie 1 g. dziennie czyli chyba saszetka a w chorobie odpowiednio więcej.
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !

Wróć do „Suplementacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość