Jak przyjmować witaminę C

Awatar użytkownika
Dawidoo98

Re: Jak przyjmować witaminę C

Postautor: Dawidoo98 » 08 sty 2018, 17:43

Mam pytanko odnośnie witaminy C, jaką należy przyjmować przy objawach takich, jak zgaga/refluks. Jeden z użytkowników tego forum polecił mi acerole, ale czy ona nie ma zbyt małych ilości witaminy C? W jednej kapsułce znajduje się tej witaminy zaledwie 125mg, a samej aceroli 500. Do tego czasu przyjmowałem askorbinian sodu, ale dostałem radę, że przy zakwaszaniu żołądka jest to sprzeczne branie tego askorbinianu sodu. Dlatego zgłaszam się do Was z prośbą o pomoc w tym wypadku. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :D
dzikidzik

Postautor: dzikidzik » 06 mar 2018, 11:21

Jeszcze a'propos wit. C liposomalnej
" U koni" pojawiła się w proszku
https://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Wi ... kowna/1554
36zł/ 250g =144zł/ kg - 2,5 raza drożej niż zwykła, ale dawki mogą być mniejsze, przyswajalność lepsza itd.
A jak się porówna z liposomalną "renomowanej" firmy to ta cena nie jest wygórowana.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fitoro

Postautor: Fitoro » 09 mar 2018, 4:11

To nie jest liposom C. Nazwa może zmylić. jest w ofercie od dawna ;)
Fitoro---> (kiszka z davidicke.pl) :D

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
GosiaK

Postautor: GosiaK » 25 kwie 2018, 10:02

Na pewnym blogu bardzo dokładnie opisano jak samemu w domu zrobić liposomalną witaminę C. Są też filmy w internecie. Dodatkowo potrzebna jest płuczka ultradźwiękowa oraz lecytyna. Co o tym sądzicie?
wicher

Postautor: wicher » 25 kwie 2018, 10:29

Jeżeli brać pod uwagę bio-przyswajalność to wydaje mi się że recepta Bow1 jest dobra. Jedną witaminą i tak wszystkiego nie naprawisz, dlatego ja uważam że nie ma potrzeby zbyt kombinować.

Wróć do „Suplementacja”