Strona 1 z 1

Uwaga, spirulina i chlorella

: 30 sty 2017, 8:42
autor: Bow1
W spirulinie, czyli sinicy znajduje się

Neurotoksyna beta-N-methylamino-L-alanine, nieaktywna B12 która zaśmieca i kumulując się staje się toksyczna - cyjanokobalamina dla osób z nieaktywnym genem MTHFR jest zabójcza.
Kobieta w ciąży jedząca spirulinę naraża dziecko na hiperkalcemię. Spirulina często bywa zanieczyszczona neurotoksyną anatoxin-a, która uszkadza wątrobę. Spirulina powoduje też katabolizm, czyli rozpad mięśni, co prowadzi do wielu poważnych powikłań.
To kilka jej "zdrowotnych" właściwości. Jest sprzedawana, bo łatwo i tanio się ją produkuje, jest zielona, kojarzy się z naturą. No tak ale muchomory raczej omijamy. S
Chlorella jest mniej zabójcza, ale też do kitu.
Wszystko to tylko kasa, kasa i kasa. Tania jest jej produkcja na polach ryżowych, więc gdzieś trzeba ją upchnąć.
Wcześniej Chińczycy uprawiali te glony jedynie jako nawóz wzbogacający glebę w azot, a teraz jak widać znaleźli bardziej dochodowe przeznaczenie.
Nie dajcie się nabrać i powiedzcie innym.

Re: Uwaga, spirulina i chlorella

: 30 sty 2017, 14:33
autor: pietro
Parę lat temu, próbowałem tym się suplement-ować, pojawiło się pogorszenie, które często jest tłumaczone reakcją herxheimera, ale to nie było to, intuicja mi podpowiadała żeby to odstawić, co też zrobiłem, później spojrzałem w treść analizy laboratoryjnej i okazało się ,że akurat ta spirulina zawiera między innymi rtęć.

Re: Uwaga, spirulina i chlorella

: 31 sty 2017, 8:21
autor: dzikidzik
Dziękuję za informacje.
Oba suple są silnie propagowane przez Pepsi Elliot na jej blogu i w książce. Występuje tu konflikt interesów, gdyż nimi handluje. Twierdzi, że z najczystszego z możliwych źródeł, co pewnie klientom ciężko zweryfikować.
Nigdy tego nie brałem, jakoś miałem złe skojarzenia ze sinicami. Skojarzenia pewnie prostackie i nie poparte żadną wiedzą, ale, jak się okazuje, słuszne. Intuicja :)

pozdrawiam forum