Dieta nisko czy wysoko tłuszczowa?

Awatar użytkownika
aliza
Posty: 41
Rejestracja: 23 sie 2017, 8:50

Re: Dieta nisko czy wysoko tłuszczowa?

Postautor: aliza » 19 paź 2017, 16:14

[quote="Bow1"]

Otóż do piekarnika wstawiłem trochę wczorajszej kaszy gryczanej białej oczywiście z certyfikatem BIO

Bow1 nie zrozum mnie źle...( zazdroszczę ci tej kaszy niepalonej wieki nie jadlam ;) na zdrowie! )
też zawsze się staram w miarę moich możliwości kupować produkty z certyfikatem
jednak mam pewny niedosyt i zawsze przy takim zakupie przypomina mi się opowieść mojej przyjaciòłki
ktòra miała okazję uczestniczyć w wycieczce po farmie BIO
(true story na terenie Niemiec )
Całe połacie plantacji zrobiły na niej ogromne wrażenie...całe to piękno,
wszystko równiuteńko,wszystko wypielęgnowane na ,,ostatni guzik,,
Pan przewodnik oprowadził wycieczkę po farmie chwaląc się plantacją.
jakież było zdziwienie mojej przyjaciòłki gdy zauważyła w jednej z szop
karnistry z RAUNDAPEM (może puste może pełne -ale były )
Gdy przystanęli i pan przewodnik znowu zaczął wychwalać farmę
zapytała go czym nawożą ziemię, odpowiedź była że naturalnymi nawozami !!!
więc go zapytała w takim razie co robi u was robi RAUNDAP ???
Pan zrobił się czerwony jak burak zapytał ja gdzie go widziała powiedziała w szopie wycieczka udała sie do szopy :lol:
i to był koniec bo usłyszał od ludzi wiele przykrych słòw ktòrych nie będę tutaj wymieniać ;)

( przy zakupie BIO tłumaczę sobie, że może ten produkt, czy to warzywko jest naprawdę EKO , ale został ten taki niedosyt)
może w Polsce jest ok
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Dieta nisko czy wysoko tłuszczowa?

Postautor: Bow1 » 19 paź 2017, 16:28

aliza ja też miałem wcześniej takie obawy ale znajomy, który jest potentatem na rynku produktów BIO i który eksportuje je do Szwajcarii i Austrii wyjaśniał mi dokładnie jak to wygląda w naszym kraju. Nie wiem jak jest za zachodnią granicą ale w Polsce coś takiego nie przejdzie gdyż odbiorą certyfikat i dopłaty ekologiczne. Gleba jest badana przez dwa lata zanim rolnik dostanie certyfikat i później kontrole są niezapowiedziane. Jak kupisz polską kaszę z certyfikatem to możesz jeść ją spoko.
Dobrze się bawię.
uparty69
Posty: 40
Rejestracja: 15 gru 2016, 19:52

Re: Dieta nisko czy wysoko tłuszczowa?

Postautor: uparty69 » 19 paź 2017, 17:06

Ja kupuję kaszę gryczaną bio w Hiszpanii ale jest importowana z Litwy podobnie jak kasza jaglana. Z tłuszczy preferuję świeże masło które jest bardzo ciężko dostać ale dla chcącego niema nic trudnego,olej kokosowy bio i oliwę z oliwek virgen extra. Wstrzymuję się od spożycia tłuszczy jedynie 2 dni przed oczyszczaniem wątroby.
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Dieta nisko czy wysoko tłuszczowa?

Postautor: Bow1 » 19 paź 2017, 17:44

uparty69 pisze:olej kokosowy bio i oliwę z oliwek virgen extra

Olej kokosowy jak i inne produkty importowane BIO nie wymaga ponownego certyfikowania. Np olej kokosowy z Indonezji BIO w Polsce jest sprzedawany jako BIO. Sprowadza ktoś kontener beczek oleju BIO i rozlewa w słoiki, a na etykietach zamieszcza certyfikat. Problem jest w tym, ze w Indonezji certyfikat kosztuje 200 dolców. Nikt tam niczego nie kontroluje. Jedz nadal ten olej kokosowy BIO.
Myślenie nie boli drogi kolego uparty69 ;)
Nie wiem jak wygląda certyfikowanie na Litwie wiem tylko jak wygląda w Polsce i z tego powodu wybieram kaszę gryczana polską.
Oliwa z oliwek exstra virgin jeżeli jest mętna, na zimno tłoczona z krótkim terminem przydatności i oczywiście ma charakterystyczną goryczkę to jest ok ale jeżeli jest to ta exstra virgin co w naszym kraju to trujesz się dobry człowieku.
Może wróć do tematu o olejach roślinnych bo tam wszystko już zostało opisane.
Dobrze się bawię.
camb
Posty: 69
Rejestracja: 14 mar 2017, 21:11

Re: Dieta nisko czy wysoko tłuszczowa?

Postautor: camb » 19 paź 2017, 18:50

To OK z Indonezji nie warto kupować a z innych krajów np. Filipiny i Sri Lanka?
camb
Posty: 69
Rejestracja: 14 mar 2017, 21:11

Re: Dieta nisko czy wysoko tłuszczowa?

Postautor: camb » 20 paź 2017, 9:29

camb pisze:To OK z Indonezji nie warto kupować a z innych krajów np. Filipiny i Sri Lanka?

Olej kokosowy jak i inne produkty importowane BIO nie wymaga ponownego certyfikowania.

Już rozumiem :)
xpok
Posty: 6
Rejestracja: 30 cze 2017, 22:04

Re: Dieta nisko czy wysoko tłuszczowa?

Postautor: xpok » 01 wrz 2018, 23:38

Testowałem na sobie różne diety. Najlepiej się czuję kiedy tłuszczu jest 70-90%. Węglowodany to tyle co z zielonych warzyw, jakiś owoców jagodowych ( czyli bardzo mało ), czasem jakaś śmietana ( chyba ma 4g cukrów / 100g - to jeszcze dość mało ). Z białkiem też nie przesadzam.

Jeśli ćwiczę na siłowni to tak co tydzień, dwa robię "ładowanie" węglowodanami. Trwa dzień, góra półtora. Jakieś buraczki, kasza, no i frytki z batatów bo je uwielbiam :).

Jestem pełen energii. Spać się nie chce. Wystarcza mi 5-6 godzin snu. Gdzie wcześniej to i po 10h się spało i było źle.

Wróć do „Dieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 30 gości