Choroby układu krążenia

Oddzielny dział poświęcony tematyce Zbilansowanych Kwasów Tłuszczowych.
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Choroby układu krążenia

Postautor: Bow1 » 02 sie 2018, 23:44

Lista zakupów
1. Metylokobalamina 5 mg (NOW FOODS) kilka buteleczek
2. Foliany 800 mcg (SWANSON) kilka opakowań
3. Multi Vitamin ( DOCTOR BEST) lub podobny produkt gdzie znajdziecie odpowiednie formy witamin B
3. TMG około 600 mg firma bez znaczenia
4. Olej wysokolinolenowy
5. Witamina D3 10 000 IU (naturalna)
6. Olej kokosowy
7. Koenzym Q10 w najwyższych możliwie dawkach.

Wszystko dokładnie tak jak napisałem. Absolutnie żadnych witamin B12 cyjanokobalamina. Bezwględnie foliany a nie kwas foliowy.
Poszukajcie tych produktów zakupcie je, a ja napiszę jak później postępować. Jeżeli to wszystko zastosujecie zgodnie z moim protokołem to nie będziecie mieli problemów z układem krążenia.
Dobrze się bawię.
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Choroby układu krążenia

Postautor: Bow1 » 05 sie 2018, 0:59

Dieta

Wdrożyć możliwie dużo zaleceń mojej diety
viewtopic.php?f=5&t=75

W podręczniku "Farmakologia dla studentów medycyny i lekarzy" z 1998 r pod redakcją Wojciecha Kostowskiego od 4 wiersza 366 strony znajdziecie - "Witamina D zastosowana w dużych dawkach może działać toksycznie. Na ogół dawki toksyczne witaminy D są znacznie większe niż normalne używane w lecznictwie. U dzieci nie obserwuje się objawów toksycznych jeszcze przy codziennym stosowaniu witaminy D w dawce 10 000 IU na kilogram masy ciała. Stosowanie jednak przez dłuższy czas większych dawek może prowadzić do zatrucia"
Niekiedy występuje nadwrażliwość na witaminę D i w takim przypadku stosowanie wyższych niż lecznicze dawki może doprowadzić do wystąpienia następujących objawów. Tj zaburzenia jelitowo-żołądkowe, brak łaknienia, nudności, wysoki poziom wapnia w moczu. Aby tego uniknąć nie stosowałem nigdy dawek leczniczych, a znacznie mniejsze ale wystarczająco wysokie by podnieść poziom metabolitu 25(OH)D3 do kilkuset ng/ml. Witaminę D3 trudno jest przedawkować ponieważ metabolit 25(OH) jest formą nieaktywną a branie w odpowiednim roztworze naturalnej D3 prowadzi do powstania właściwej ilości metabolitu 24,25-hydroksycholekalcyferol który pełni formę regulatorową i zapobiega zbyt wysokiemu poziomowi formy aktywnej czyli 1,25-hydrokscholekalcyferol.
Jakie więc dawki zastosować?
Przeczytajcie powyższy tekst, zastanówcie się i rozpocznijcie suplementację D3 we właściwych Waszym zdaniem dawkach.

Metylokobalamina i foliany w dawkach zależnych od poziomu homocysteiny. Im wyższy poziom homocysteiny tym wyższe dawki suplementów. Jedynie Multi Vitamin zawsze 3x1 kaps. dziennie.

Koenzym Q10 od niskich dawek i zwiększać stopniowo.
Oleje w dużych ilościach ale zwiększać dawki również stopniowo. W tym przypadku najlepszym olejem jest IQ200, a przy jednoczesnymi problemami z wątrobą lub skórą Złoto Faraonów na przemian z IQ200. Kobiety po 45 roku życia IQ200 i IQ200 K plus.
Normy homocysteiny:
dzieci - 5 - 6,5
kobiety - 5 - 7,5
mężczyźni - 6,5 - 8

Statyny (leki na poziom cholesterolu) odstawić natychmiast, a blokery stopniowo kontrolując ciśnienie tętnicze. Proporcjonalnie do spadku ciśnienia zmniejszać dawki blokerów.
Pod koniec terapii będą niewielkie skoki ciśnienia tętniczego ale ich częstotliwość oraz amplituda będą się zmniejszać.
Leczenie potrwa od 3 do 6 miesięcy ale po tym okresie będzie nowy układ krwionośny.
Dobrze się bawię.
R4M30
Posty: 52
Rejestracja: 07 lut 2017, 17:07

Re: Choroby układu krążenia

Postautor: R4M30 » 15 sie 2018, 14:37

Bow1 pisze:
camb pisze:A gdzie można zakupić CoQ10 oczywiście w proszku jeśli ma się brać 30mg na kg masy ciała?

To nie jest proste ponieważ można kupić coś co wyglada jak CoQ10 ale nim nie jest. Trzeba kupować jedynie od sprawdzonych powaznych firm a u takich nie kupisz małej ilości. Minimum to kilka kg.
W najnowszych wpisach nic nie wspominałeś na ten temat, rozumiem że zmieniłeś zdanie o jakości sprzedawanego CoQ10?
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Choroby układu krążenia

Postautor: Bow1 » 16 sie 2018, 23:05

Nie zmieniłem zdania na temat jakości CoQ10 i napisałem żeby stosować możliwie duże dawki.
Trzeba kupować produkty znanych firm i u sprawdzonych sprzedawców.
Dobrze się bawię.
R4M30
Posty: 52
Rejestracja: 07 lut 2017, 17:07

Re: Choroby układu krążenia

Postautor: R4M30 » 17 sie 2018, 21:51

Swanson Koenzym Q10 200mg 90 kap- czy np. taki produkt jest ok? W porównaniu z innymi dawka jest wysoka, firma znana, jednak całości daleko do kilogramów.
wicher
Posty: 57
Rejestracja: 07 kwie 2017, 17:30

Re: Choroby układu krążenia

Postautor: wicher » 17 sie 2018, 22:56

Chciałbym jeszcze zauważyć że w metylokobolaminie Now Foods znajduje się 400 mcg kwasu foliowego. W podobnej cenie znalazłem na Iherb firmy "Jarroow Formulas" https://pl.iherb.com/pr/p/117 taką, bez kwasu foliowego, 5mg B12 w formie metylokobolaminy.
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Choroby układu krążenia

Postautor: Bow1 » 18 sie 2018, 22:12

R4M30 pisze:Swanson Koenzym Q10 200mg 90 kap- czy np. taki produkt jest ok?

Raczej ok. To znana firma i nie zdecydowałaby się na podróbkę.
Jarrow to też dobra firma i B12 metylokobalamina tej firmy jest wysokiej jakości.
Ja nie posiadam karty płatniczej ani kredytowej i żadnej innej jeżeli takie istnieją. Nie kupuję tam gdzie trzeba mieć kartę więc pod linkiem jaki zamieściłeś wicher ja nie kupię ;)
W B12 NOW jest rzeczywiście troszeczkę kwasu foliowego ale na szczęście jest go niewiele.
Dobrze się bawię.
wicher
Posty: 57
Rejestracja: 07 kwie 2017, 17:30

Re: Choroby układu krążenia

Postautor: wicher » 19 sie 2018, 23:10

Bez kart, prawdziwie Wolny Człowiek.
Rozumiem, chciałem tylko uściślić, nie jestem ekspertem więc dla mnie każda ilość kwasu foliowego wydawała się zła.
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Choroby układu krążenia

Postautor: Bow1 » 20 sie 2018, 23:22

wicher pisze:nie jestem ekspertem więc dla mnie każda ilość kwasu foliowego wydawała się zła

Jeżeli bierzesz jednocześnie foliany w dużych dawkach oraz niewielki ilości kwasu foliowego to nic się nie stanie. Praktycznie w każdym liściu masz trochę kwasu foliowego. Ważne by nie przesadzać.
Wyłącz router a dzięki temu wykonasz najkorzystniejszy krok w swoim życiu.
Dobrze się bawię.

Wróć do „Zbilansowane Kwasy Tłuszczowe (ZKT)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości