Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Oddzielny dział poświęcony tematyce Zbilansowanych Kwasów Tłuszczowych.
Beata1969
Posty: 22
Rejestracja: 04 maja 2016, 21:19

Re: Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Postautor: Beata1969 » 22 lip 2016, 19:39

Odnośnie suplementacji TMG. Dla mnie spożycie do śniadania 1 tabl.1000mg to jest tragedia:) totalne spowolnienie jakby ogłupienie, ale już późnym popołudniem przy kolejnej dawce ok 18.00 i ok 22.00 jest ok Następuje wyciszenie organizmu, ale nie otępienie...postanowiłam więc pominąć TMG do pierwszego posiłku. Stosuję TMG pelne 3 tyg.

Mam pytanie odnośnie przyjmowania suplementów i jednocześnie nalewki ziołowej na boleriozę(szczeć,glistnik,kora dębu, czystek, goździki,oregano).Czy to nie koliduje? Nalewkę po 3 tyg.przerwie stosuje 3 raz.
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Postautor: Bow1 » 24 lip 2016, 9:37

Beata1969 pisze:Odnośnie suplementacji TMG. Dla mnie spożycie do śniadania 1 tabl.1000mg to jest tragedia:) totalne spowolnienie jakby ogłupienie, ale już późnym popołudniem przy kolejnej dawce ok 18.00 i ok 22.00 jest ok Następuje wyciszenie organizmu, ale nie otępienie...postanowiłam więc pominąć TMG do pierwszego posiłku. Stosuję TMG pelne 3 tyg.

Prawdopodobnie przeprowadzałaś tzw. "oczyszczanie wątroby" metodą Moritza lub inną. Nie polecam takich metod gdyż wykonując takie zabiegi pozbywasz się wielu substancji odżywczych jakie magazynowane są w wątrobie. Pozbywasz się witamin a także węglowodorów oraz lipidów. Daj sobie z tym spokój bo odczujesz braki setek substancji niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Odnośnie TMG i Twojej reakcji na ten suplement to może być właśnie skutek wcześniejszych "terapii oczyszczających" Nie powinnaś stosować więcej TMG niż 500mg dziennie. Bierz TMG np tylko do obiadu 500mg. Dopiero po 6 - 7 miesiącach uzupełniania lipidów (ZKT) oraz witamin z grupy B w tym metylowanej B12, kwasu foliowego, B6 możesz zwiększyć dawkowanie TMG do 3x500mg ale też tylko w wypadku gdy poziom homocysteiny przekroczy przynajmniej 8µmol/l. Kiedy poziom homocysteiny będzie mniejszy niż 8 to daruj sobie większe dawki TMG.
Dobrze się bawię.
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Postautor: Fitoro » 07 maja 2017, 19:00

jakie aminokwasy można włączyć do diety codziennej które będą fajnie współgrały z ZKT. Zacząłem stosować taurynę w proszku i lecytynę słonecznikową . Może by coś jeszcze wartościowego było ?
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
arek112
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2016, 13:59

Re: Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Postautor: arek112 » 14 sie 2017, 16:40

warto przeczytać http://www.szukamdietetyka.pl/artykuly/19-suplement-diety-czy-zywnosc-co-wybrac.html artykuł o suplementach diety, czy warto je w ogóle stosować
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Postautor: Fitoro » 16 sie 2017, 5:50

żyjemy w takich czasach, że bez suplementacji nie da rady - niestety :cry:
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
luke19
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2017, 7:57

Re: Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Postautor: luke19 » 23 lis 2017, 20:05

Witam,
Zgodnie z zaleceniami z tego tematu, m.in.:
Bow1 pisze:Zestaw Elegance:
ZKT, ALC, B12 i kwas foliowy oraz witamina C

Zestaw Prestige:
ZKT, ALC, B12, kwas foliowy, witamina C, kwas alfa-liponowy

Zestaw Full Opcja:
ZKT, ALC, B12,kwas foliowy, witamina C, kwas alfa liponowy, TMG, NAC


kupiłem: ZKT (1xZłoto Faraonów i 1xIQ200), ALC 500 mg, Bioflawonoidy cytrusowe z wit. C po 500 mg, Kwas alfa-liponowy 150 mg i wit. B12.
I teraz mam do Was pytanie: o jakiej porze dnia najlepiej brać te suplementy, czy wszystkie razem, np. rano, czy oddzielnie o różnych porach, żeby nie nastąpiły jakieś niepożądane reakcje krzyżowe lub preparaty znosiły wzajemne swoje działanie?
Dodam, że ZKT łykam podczas śniadania i obiadu, czyli dwie łyżki dziennie. Do każdej łyżki oleju dodaję 10 kropli devikapu (wit.D3).
Z leków, które wg lekarza muszę przyjmować codziennie biorę 75mg Accardu :|
Awatar użytkownika
Dawidoo98
Posty: 10
Rejestracja: 14 gru 2017, 16:36

Re: Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Postautor: Dawidoo98 » 18 gru 2017, 20:18

Cześć wszystkim, na ten czas suplementuję:
-wit D3 (vitadiet d3 w kroplach) - 10 000UI
-wit K2 MK-7 (MyVita w tabletkach) - 2 tabletki po 100mcg
-methyl B-12 (Now Foods w tabletkach) - 2-3 tabletki po 1000mcg
-wit C (askorbinian sodu w proszku od Stanlab) - od 1g do 2g dziennie
-kwas alfa-liponowy (Swanson w kapsułkach) - tabletka do posiłku (jem 4-5 razy dziennie i zastanawiam się, czy to nie za duża dawka ALA)
-betaina HCL (Now Foods) - 2-3 tabletki w zależności od wielkości posiłku
-wit B complex B-50 METHYL (aliness w kapsułkach) - 2 tabletki

Oraz od 15.12.17 stosuję ZKT (IQ200 Verum Virgin) 2-3 łyżki stołowe dziennie i mam wrażenie, że odkąd zacząłem spożywać zbilansowane kwasy tłuszczowe, to mój mocz zaczął mieć mocno żółtawy kolor, mimo dobrego nawodnienia. Piję od 1,5-2l wody dziennie. Czy mogą występować takie objawy przy takiej suplementacji i mam się czym przejmować? Jak długo powinienem przeprowadzać kurację ZKT? (jestem mocno ograniczony finansowo z powodu bycia na utrzymaniu rodziców)
Mam zamiar dołączyć jeszcze do tego lecytynę słonecznikową i magnez. Chciałem dodatkowo zapytać, czy nie jest problemem spożywać pełną garść orzechów (laskowe, włoskie, migdały) dziennie zażywając ZKT, bo z tego co widziałem w składzie tego specyfiku są różne rodzaje orzechów. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :D .

P.S. Mam 19 lat - podaję wiek, jeśli ma to jakieś znaczenie, co do tych wszystkich dawek, jak i suplementów.
Awatar użytkownika
Dawidoo98
Posty: 10
Rejestracja: 14 gru 2017, 16:36

Re: Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Postautor: Dawidoo98 » 19 gru 2017, 18:22

Żyję tu ktoś :D ?
ManiekMejker
Posty: 32
Rejestracja: 23 lis 2016, 11:58

Re: Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Postautor: ManiekMejker » 19 gru 2017, 23:12

Żółty mocz to od b-50,też tak mam...(nadmiar ryboflawiny wydalany z moczem)do witaminy D koniecznie magnez bo wpedzisz się w potężny niedobór tego pierwiastka. Ja już 3 miesiąc próbuje wyjść z niedoboru magnezu po podniesienie Wit d do 100;)
Awatar użytkownika
Dawidoo98
Posty: 10
Rejestracja: 14 gru 2017, 16:36

Re: Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Postautor: Dawidoo98 » 20 gru 2017, 7:28

To co, B-50 powinienem zmniejszyć do jednej dawki dziennie (1 tabletka)?

Wróć do „Zbilansowane Kwasy Tłuszczowe (ZKT)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości