Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Oddzielny dział poświęcony tematyce Zbilansowanych Kwasów Tłuszczowych.
Awatar użytkownika
RNMP
Posty: 15
Rejestracja: 24 mar 2017, 13:39

Re: Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Postautor: RNMP » 02 sty 2018, 23:42

Dawidoo98 pisze:To co, B-50 powinienem zmniejszyć do jednej dawki dziennie (1 tabletka)?


Pytanie zasadnicze co Ci dolega?
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Postautor: Fitoro » 03 sty 2018, 4:26

ja przy dużym poziomie D3 nie mam niedoboru magnezu ponieważ codziennie jem kasze gryczaną, często grochówka, do wody daje chlorek magnezu i jest ok.
b50 to witaminy rozpuszczalne w wodzie to nie ma ryzyka przedawkowania bo zostaną wydalone z moczem lub potem. ile razy to już dosłownie śmierdziałem B1 bo za dużo się nazbierało :lol:
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
Awatar użytkownika
Dawidoo98
Posty: 10
Rejestracja: 14 gru 2017, 16:36

Re: Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Postautor: Dawidoo98 » 03 sty 2018, 20:13

RNMP pisze:
Dawidoo98 pisze:To co, B-50 powinienem zmniejszyć do jednej dawki dziennie (1 tabletka)?


Pytanie zasadnicze co Ci dolega?


Mam problemy ze zgagą, ciągle mnie męczy. Betainę stosuję od 20 dni, ciągle mam nadzieję, że w końcu się jej pozbędę.
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Postautor: Fitoro » 03 sty 2018, 20:19

drogi kolego zgaga to bardzo szeroki problem. objawem jest palenie w przełyku ale przyczyn jest wiele, od złej diety, poprzez braki mikro i makro elementów, złe przeżuwanie, owszem betaina jest super ale trzeba czasu zanim zaskoczy żołądek.
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
Awatar użytkownika
RNMP
Posty: 15
Rejestracja: 24 mar 2017, 13:39

Re: Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Postautor: RNMP » 04 sty 2018, 21:24

Dawidoo98 pisze:
RNMP pisze:
Dawidoo98 pisze:To co, B-50 powinienem zmniejszyć do jednej dawki dziennie (1 tabletka)?


Pytanie zasadnicze co Ci dolega?


Mam problemy ze zgagą, ciągle mnie męczy. Betainę stosuję od 20 dni, ciągle mam nadzieję, że w końcu się jej pozbędę.


Tak jak napisał Fitoro na wszystko potrzeba czasu a często bardzo dużo czasu- jedno jest pewne nie wolno się poddawać. Musisz obserwować co u Ciebie ja wywołuje ( jakie produkty). Zmiana diety to podstawa. Co nie co jest tu o tym na forum. W parzę ze zgagą idzie uszkodzenie ścianek przełyku lub jego osłabienie. Kup mielone siemie lniane dobrej jakości i parz kilka łyżeczek. Odstaw aż przestygnie i spożywaj w takiej postaci 3 razy w tygodniu. Jedz dobrej jakości kiszonki( takie które nie zawierają czosnku), odstaw nabiał. Zero przetworzonej żywności. Nie pij do posiłku i do półtorej godziny po. Suplementujesz askorbinian sodu- w tej postaci działa jak zobojętniacz a przecież zażywasz betaine. To działanie jest sprzeczne. Jeśli chcesz zażywać wit. C to kup sobie tą z aceroli. B complex zamień na multiwitamin Doctor's Best- będzie z Tego więcej pożytku. Odstaw kwas alfa- liponowy, bo sposób w jaki go zażywasz( czas i ilość) jest niebezpieczny. Do ZKT do rzuć ALC.
Awatar użytkownika
RNMP
Posty: 15
Rejestracja: 24 mar 2017, 13:39

Re: Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Postautor: RNMP » 04 sty 2018, 21:26

Fitoro pisze:ja przy dużym poziomie D3 nie mam niedoboru magnezu ponieważ codziennie jem kasze gryczaną, często grochówka, do wody daje chlorek magnezu i jest ok.
b50 to witaminy rozpuszczalne w wodzie to nie ma ryzyka przedawkowania bo zostaną wydalone z moczem lub potem. ile razy to już dosłownie śmierdziałem B1 bo za dużo się nazbierało :lol:


A B6? Z tego co mi wiadomo to można ją przedawkować.
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Postautor: Fitoro » 05 sty 2018, 4:19

ponoć można i że uszkadza układ nerwowy ale to byś musiał brać dużo więcej ponad tą naszą normę czyli te 50 lub 100 mg
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
Awatar użytkownika
Dawidoo98
Posty: 10
Rejestracja: 14 gru 2017, 16:36

Re: Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Postautor: Dawidoo98 » 06 sty 2018, 13:09

Mam pytanko odnośnie dołączenia suplementacji probiotyków przy objawach zgagi/refluksu, co o tym myślicie?
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Postautor: Fitoro » 06 sty 2018, 13:23

na pewno naturalne probiotyki nie zaszkodzą. takie przyjemne z pożytecznym natomiast jeśli chodzi o jakieś tabletkowe to różnie z tym bywa. czasem tak samo można przegiąć.
najlepszym wskaźnikiem naszej flory jelitowej jest stolec. on prawdę Ci powie :D
Tu więcej http://www.pepsieliot.com/badz-czujny-w ... zdrowie-2/
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
Awatar użytkownika
Dawidoo98
Posty: 10
Rejestracja: 14 gru 2017, 16:36

Re: Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Postautor: Dawidoo98 » 12 sty 2018, 14:37

Panie i panowie, teraz nurtuje mnie pytanko, jak często brać ALC, kupiłem swanson w dawce 500mg oraz kwas foliowy od Now Foods w dawce 800mcg. Kwas foliowy 3x1 przyjmować, a ALC raz do posiłku? No i cynk (pikolinian 22mg), wystarczy brać jedną dawkę dziennie?
Ostatnio zmieniony 12 sty 2018, 18:39 przez Dawidoo98, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Zbilansowane Kwasy Tłuszczowe (ZKT)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości