Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Oddzielny dział poświęcony tematyce Zbilansowanych Kwasów Tłuszczowych.
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Postautor: Bow1 » 25 maja 2016, 20:29

Beata1969 pisze:Mam pytanie czy jest sens brać wyżej wymienione suplementy w najbogatszej wersji z omega 3 w kapsułkach Epa540 mg, Dha 360mg i do tego dodać świeże awokado w oczekiwaniu na ZKZ ?


Producent sprzedaje bardzo drogi suplement o składzie EPA 540mg i DHA 360mg, no dobrze.
Problem w tym, że producent ten nie podaje absolutnie ilości kwasów tłuszczowych uszkodzonych np utlenionych. Aby wyekstrahować te kwasy tłuszczowe z oleju ryb trzeba przeprowadzić szereg złożonych procesów wymagających często wysokiej temperatury. Zarówno EPA jak i DHA są kwasami tłuszczowymi z rodziny omega-3, a więc grupy kwasów ulegających stosunkowo łatwemu utlenianiu. Prawdopodobieństwo, że owe kwasy nie zostały uszkodzone podczas procesów przemysłowych jest bliskie zeru.
Podsumowując sądzę, że szkoda pieniędzy na taki suplement. W oczekiwaniu na ZKT lepiej przeznaczyć te środki na zakup TMG, witaminy C, witaminy D3, opcjonalnie B12, kwasu foliowego, kwasu alfa-liponowego ewentualnie dodatkowo NAC.
Dobrze się bawię.
Beata1969
Posty: 22
Rejestracja: 04 maja 2016, 21:19

Re: Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Postautor: Beata1969 » 25 maja 2016, 21:17

Dziękuję za odpowiedź. Najpierw zażyję Betainę HCL, potem zamówię resztę suplementów.
Beata1969
Posty: 22
Rejestracja: 04 maja 2016, 21:19

Re: Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Postautor: Beata1969 » 05 cze 2016, 10:29

W jakiej kolejności przyjmować wszystkie suplementy? do Wyżej wymienionych dodam jeszcze jod(płyn Lugola) aplikuje go na nadgarstki.Przyjmować je przed Betainą Hcl?
Elzucha
Posty: 18
Rejestracja: 02 maja 2016, 20:30

Re: Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Postautor: Elzucha » 05 cze 2016, 13:38

Skończył mi się kwas askorbinowy, mam jeszcze askorbinian sodu, czy to też zadziała?
ALA mam 600 mg, biorę rano, dzielić to jakoś, czy po prostu skończyć opakowanie, czy brać dwa razy dziennie?
luxtorpeda
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2016, 12:13

Re: Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Postautor: luxtorpeda » 05 cze 2016, 21:29

Bow, napisz jak przyjmować polecane przez Ciebie suplementy, to znaczy przed jedzeniem, po jedzeniu, rano, wieczorem... itd:
Suplementy wskazane

- Witamina B12 i kwas foliowy- niestety w B50 jest niewiele witaminy B12 i jest ona najczęściej w niewłaściwej formie. Z tego powodu trzeba dodatkowo stosować witaminę B12 w formie metylokobalaminy. Poziom B12 można łatwo podnieść stosując, np. tabletki pod język 5000 mcg 3x1, kwas foliowy 800 mcg 1x1

- NAC N-acetylocysteina

- TMG Trimetyloglicyna

- magnez

- cynk

- cholina z inozytolem szczególnie przy schorzeniach związanych z centralnym lub obwodowym układem nerwowym

- lecytyna sojowa lub słonecznikowa, zamiennik choliny i inozytol
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Postautor: Bow1 » 06 cze 2016, 9:21

luxtorpeda pisze:Bow, napisz jak przyjmować polecane przez Ciebie suplementy, to znaczy przed jedzeniem, po jedzeniu, rano, wieczorem... itd:

Najlepiej podczas posiłków. Jedynie B12 pod język między posiłkami.
Dobrze się bawię.
Beata1969
Posty: 22
Rejestracja: 04 maja 2016, 21:19

Re: Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Postautor: Beata1969 » 06 cze 2016, 17:51

Dzięki za odpowiedź.
Elzucha askorbinian sodu jest troszkę słabszy, ale też jest ok. myślę,że możesz zastąpić, tylko 1 godzi przed posiłkiem, bo ma jednak sodę, która może zobojętniać kwasy żołądkowe...ktoś jeszcze się wypowie w tej sprawie?
luxtorpeda
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2016, 12:13

Re: Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Postautor: luxtorpeda » 08 cze 2016, 22:08

Bow1, proszę o komentarz.

" TMG wykazuje działanie ogólno parasympatyczne. TMG pomaga przywrócić równowagę autonomicznego układu nerwowego, zwłaszcza u osób uczestniczących w pełnym programie równowagi żywieniowej. Być może, jest to jedna z największych jej zalet.
Wyniki analiz pierwiastkowych włosów udowadniają, że niemal połowa populacji cierpi na zaburzenia równowagi autonomicznego układu nerwowego, które nazywam współczulną dominacją. Oznacza to, że układ współczulny działa cały czas „na wysokich obrotach”. Jest to destrukcyjne dla organizmu. Przyjmowanie TMG może przywrócić równowagę i w znaczący sposób przyczynić się do efektów leczenia"

Z mojej analizy włosa wynika że jestem typem parasympatycznym.Myślę że w związku z pobudzaniem parasympatycznym typu parasympatycznego nierównowaga może się pogłębić.

Zażywam TMG jeden dzień. Po spożyciu zauważam lekki spadek energii.
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Postautor: Bow1 » 11 cze 2016, 22:14

luxtorpeda pisze:Zażywam TMG jeden dzień. Po spożyciu zauważam lekki spadek energii.

Nie sądzę żeby po jednym dniu był spadek energii.
Rzeczywiście po dłuższym czasie stosowania wysokich dawek TMG może wystąpić senność, zmęczenie, osłabienie w takiej sytuacji trzeba odstawić TMG na jakiś czas, a następnie stosować niższe dawki.
To co nazwałeś spadkiem energii może być powrotem do normalności. Życie na wysokich obrotach wciąż podminowanym nie jest korzystne w dłuższej perspektywie.
TMG usprawnia układ przywspółczulny, a sprawnie działający układ przywspółczulny równa się umiejętności odprężania po napięciu. Opłacalne, no nie?
Dobrze się bawię.
luxtorpeda
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2016, 12:13

Re: Dieta i suplementacja podczas stosowania ZKT

Postautor: luxtorpeda » 20 cze 2016, 22:18

Bow1 - Proszę o komentarz.
Co sądzisz o zasuplementowaniu BCAA + glutamina.

Wróć do „Zbilansowane Kwasy Tłuszczowe (ZKT)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości