Ogólnie o ZKT

Oddzielny dział poświęcony tematyce Zbilansowanych Kwasów Tłuszczowych.
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Ogólnie o ZKT

Postautor: Fitoro » 08 sie 2017, 7:08

podobno miał wypadek samochodowy w drodze na warsztaty (podobno podkreślam) ale nie wiem kiedy to było a i na pewno jest zarobiony po łokcie tematem z ZKT.
Co nie zmienia faktu, że bardzo brakuje go tutaj... :cry:
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
uparty69
Posty: 40
Rejestracja: 15 gru 2016, 19:52

Re: Ogólnie o ZKT

Postautor: uparty69 » 08 sie 2017, 18:09

Moim skromnym zdaniem bo nie jestem fachowcem w tym temacie to estry etylowe kwasów tłuszczowych są produktem bardziej przetworzonym przemysłowo niż ZKT i osobiście wolałbym suplementować ZKT bo jest to produkt naturalny. Ale oczywiście chciałbym znać opinię Bow1.
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Ogólnie o ZKT

Postautor: Fitoro » 08 sie 2017, 21:26

no na pewno nie wiemy jak ONI tłoczą te oleje. Jakie warunki, jakie materiały na ślimaku, po czym spływa ten olej, jak go zabezpieczają itp itd. Samo to rodzi wątpliwość w skuteczność i nie toksyczność tego produktu a gdzie reszta czy właśnie zrównoważony skład? to już podejrzewam inna bajka :D
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Ogólnie o ZKT

Postautor: Bow1 » 27 paź 2017, 21:17

uparty69 pisze:estry etylowe kwasów tłuszczowych są produktem bardziej przetworzonym przemysłowo niż ZKT

Mam dokładnie takie same zdanie. Estry to produkt, który w przyrodzie nie występuje a jeżeli już to w nieco innej postaci. Nie jestem pewien co dzieje się z estrami w żołądku tzn w środowisku gdzie jest kwas solny.

Nasze szlaki metaboliczne są bardzo pojemne i wydajne wbrew temu co piszą producenci trującego niby-tranu i nie zachodzi potrzeba naprawiania natury. To tak jak rzekomo każdy noworodek ma zbyt mały poziom płytek krwi więc podaje się tuż po urodzeniu wit K.
Zawsze twierdziłem, że ten co nas zaprojektował to łebski gość i nigdy mu nie dorównamy.

A propos wit K dla noworodków to tłumaczenie, że niby dają K z powodu małopłytkowości to tłumaczenie dla idiotów wymyślone przez idiotów. Chodzi o to, że każda szczepionka, absolutnie każda, wywołuje wylewy do mózgu i sprawcy doskonale o tym wiedzą więc chcą zmniejszyć nieco katastrofalne skutki tychże szczepionek witaminą K. Problem tylko w tym, że noworodek musi mieć krew z małą ilością płytek krwi ponieważ w innym przypadku duże obszary mózgu zostaną niedokrwione. Padaczka itd.
Jasne? ;)
Dobrze się bawię.
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Ogólnie o ZKT

Postautor: Fitoro » 27 paź 2017, 21:50

jasne, że jasne... a propo szczepionek to chyba musimy stworzyć nowy temat bo w problemie ze szczepionkami sporo się dzieje, oj sporo
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
Robson837
Posty: 20
Rejestracja: 07 cze 2017, 23:09

Re: Ogólnie o ZKT

Postautor: Robson837 » 28 paź 2017, 21:15

BOW1,
A ZKT można dawać małemu dziecku? Daje jedna mała łyżeczkę od herbaty dwulatkowi razem z wit D, z wit D ostrożniej się staram , ale ZKT każdego dnia po łyżeczce.
On u mnie niejadek... staram się go jakoś dożywiać na różne sposoby... herbatki ekologiczne witaminowe, świeże soki, jest jeszcze na cycce mamy, wisi non stop :). Z jednej strony sobie myśle, ze jak mama się dobrze odżywia to lepsze jej mleko niz jakieś pożywienie, o które teraz ciężko dobrej jakości Z drugiej martwię się, ze nie chce jeść normalnie, można już trzeba go odłączyć od maminej kroplówki :)))...Czytałem dużo na temat mleka matki dla dwulatka i podobno składem jest nawet lepsze niz gdzieś w 6 miesiącu laktacji i w drugim roku skład się odnawia- nawet polepsza i w dalszym ciągu dziecko dostaje mnóstwo dobroci od mamy w postaci wartości odżywczych, immunoglobulin itp.
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Ogólnie o ZKT

Postautor: Bow1 » 29 paź 2017, 18:10

Robson837 pisze:A ZKT można dawać małemu dziecku? Daje jedna mała łyżeczkę od herbaty

Jasne, że niewielką ilość można podać takiemu dziecku aby uruchamiać szlaki metaboliczne. Nie można przesadzać ale niewielka ilość jak mała łyżeczka jest ok.
Skoro nadal karmi piersią to dbaj o odżywianie mamy by w mleku nie było zbyt wiele toksyn.
Dobrze się bawię.
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Ogólnie o ZKT

Postautor: Fitoro » 10 gru 2017, 9:46

jak to z "efektem niedźwiedzia" jest? bo chodzi o to, że razem z żoną mamy zapewniony odpowiedni poziom D3,dowóz dobrych tłuszczy, białek, węglowodanów i tylko wszyscy do okoła mówią, że wyglądamy zeschłe :shock: , chudo itp. I tak się zastanawiam własnie, czy to faktycznie tak D3 działa, że spala każdy tłuszcz w organizmie tzn. wyrzuca go bo nie potrzebny już ? bo jest dostatek...
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
uparty69
Posty: 40
Rejestracja: 15 gru 2016, 19:52

Re: Ogólnie o ZKT

Postautor: uparty69 » 10 gru 2017, 20:35

Najważniejsza jest prawidłowa waga ciała i odpowiednia masa mięśniowa a nie tłuszcz. Nic mi o tym nie wiadomo żeby witamina D spalała tkankę tłuszczową ale na pewno przyczynia się do prawidłowej gospodarki hormonalnej organizmu co może powodować przyspieszony metabolizm i regulację masy ciała.
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Ogólnie o ZKT

Postautor: Fitoro » 10 gru 2017, 20:37

poczytaj początek tego tematu. Bow1 fajnie tłumaczy dlaczego przy optymalnym poziomie 25 OH tłuszczu nie będzie w organizmie za wiele
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !

Wróć do „Zbilansowane Kwasy Tłuszczowe (ZKT)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość