ZKT, a choroby autoimmunologiczne

Oddzielny dział poświęcony tematyce Zbilansowanych Kwasów Tłuszczowych.
AgaP
Posty: 11
Rejestracja: 09 paź 2018, 12:03

Re: ZKT, a choroby autoimmunologiczne

Postautor: AgaP » 19 lis 2018, 10:17

Bow dziękuję, że się odezwałeś. Jestem Ci ogromnie wdzięczna. Cały czas się uczę i szukam. Popełniam błędy, ale nie poddaję się i szukam, poprawiam, sprawdzam. W taki sposób trafiłam na to forum.

Moja dieta bezglutenowa wygląda w taki sposób, że przeważa w niej kasza i mąka gryczana, ale przyznaję, że do tej pory zanim trafiłam na to forum w moim menu była też kasza jaglana i ryż. Ale poprawiłam to.

Jeśli chodzi o B complex to wydaje mi się że znalazłam tę z dobrym składem. Zawsze zanim kupię jakieś witaminy to weryfikuję skład i chyba ta ma dobre formy i nienajgorsze dawki. Choć z tego co tu wyczytałam to chyba B12 i folianów trochę mało. Ale jeśli możesz to przeanalizuj skład i powiedz co myślisz.

Fully Active b Complex Doctors Best
Skład
Wielkość opakowania: 30 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 30
w 1 kapsułce zawartość %ZDS
Witamina C (jako kwas askorbinowy) 40 mg 45%
Tiamina (Witamina B1) (jako chlorowodorek tiaminy) 60 mg 5000%
Ryboflawina (Witamina B2) (jako ryboflawiny i fosforan-5-ryboflawiny) 75 mg 5770%
Witamina B3 (jako niacynamid oraz niacyna) 50 mg 310%
Witamina B6 (jako chlorowodorek pirydoksyny i fosforan-5-pirydoksalu P-5-P) 50 mg 2940%
Folian (Quatrefolic, kwas (6S)-5-methyltetrahydrofolic, sól glukozaminy) 400 mcg 100%
Witamina B12 (metylokobalamina) 1000 mcg 41670%
Biotyna 600 mcg 2000%
Kwas pantotenowy (jako pantotenian wapnia) 100 mg 2000%

Zrobiłam badania i witamina b 12 po 3 ech miesiącach stosowania wzrosła z 289 do 472. Wiem, że szału nie ma ale coś ruszyło . Kupiłam już b12 do ssania 1000 mcg.
Kupiłam też cholinę i inozydol.

Właśnie czekam na betainę HCL, którą polecasz. I zobaczymy.

Jeszcze pytanie po zużyciu ZKT IQ 200, jakie ZKT powinnam przyjmować?

Dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: ZKT, a choroby autoimmunologiczne

Postautor: Bow1 » 19 lis 2018, 22:24

Skład nie jest zły ale lepszy jest w Multi Vitamin Doctor Best. Tam jedynie B6 ma niewłasściwą formę i trzeba dokupić B6 P-5-P i brać 50 mg dziennie
W Twoim komplexie niepotrzebnie dali niacynamid. Większość dawek jest mizerna.
Kupując B12 ku metyokobalaminę 5 mg i foliany 800 mcg Tabletki długo ssij i bież tyle kapsułek folianów 800 ile wzięłaś tabletek B12 dziennie.
Olej ZŁoto Faraonów, IQ200 i Capite Humorem wszystkie są suoer ale IQ200 ma najlepszą proporcję 3 do 6 a ZF ma dodatkowe włściwości jak wątroba cera itd. Capite również nalęży do olejów wysokolinolenowych ale to nie wodotrysk za to znacznie tańsy od innych. Ma też dość neutralny smak i można używać go zamiast toksycznej oliwy z oliwek. No jak kupisz ją w Grecji i przywieziesz samolotem to nie jest toksyczna.
Dobrze się bawię.
R4M30
Posty: 52
Rejestracja: 07 lut 2017, 17:07

Re: ZKT, a choroby autoimmunologiczne

Postautor: R4M30 » 20 lis 2018, 15:53

Bow1 pisze:Skład nie jest zły ale lepszy jest w Multi Vitamin Doctor Best. Tam jedynie B6 ma niewłasściwą formę i trzeba dokupić B6 P-5-P i brać 50 mg dziennie
W Twoim komplexie niepotrzebnie dali niacynamid. Większość dawek jest mizerna.
W Multi Vitamin Doctor Best również znajduje się niacynamid. Nie rozumiem w jakim sensie dawki są mizerne. Tyle, ile znajduje się w jednej kapsułce Fully Active b Complex Doctors Best, znajduje się w trzech kapsułkach Multi Vitamin Doctor Best (pomijając to, co jest w Multi Vitamin, a nie ma w Fully Active b Complex).
agaa
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2018, 19:45

Re: ZKT, a choroby autoimmunologiczne

Postautor: agaa » 20 lis 2018, 19:22

Bow1 pisze:Olej ZŁoto Faraonów, IQ200 i Capite Humorem wszystkie są suoer ale IQ200 ma najlepszą proporcję 3 do 6 a ZF ma dodatkowe włściwości jak wątroba cera itd. Capite również nalęży do olejów wysokolinolenowych ale to nie wodotrysk za to znacznie tańsy od innych. Ma też dość neutralny smak i można używać go zamiast toksycznej oliwy z oliwek. No jak kupisz ją w Grecji i przywieziesz samolotem to nie jest toksyczna.


Czy dobrze rozumiem że Złoto Faraonów ma nieco gorszy stosunek 3 do 6 niż IQ200? Czy dobrym pomysłem jest zakup Złota Faraonów jako pierwszy z ZKT i od niego rozpocząć suplementację? Wydaje mi się że czarnuszka byłaby korzystna w moim przypadku, ale widziałam gdzieś na forum że jako pierwszy ZKT zaleca się IQ200.
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: ZKT, a choroby autoimmunologiczne

Postautor: Bow1 » 22 lis 2018, 1:05

Fakt, MV D. Best ma w składzie niacynamid wcześniej była niacyna, a ja nie sprawdzałem składu przynajmniej przez ostatnie 3 lata. MV ma chyba więcej składników niż inne. To zresztą można samodzielnie sprawdzić porównując skład poszczególnych kompleksów. Wiecie już jak porównywać.
Złoto Faraonów ma zaledwie 0,8 % mniej omega 3 od IQ200 z tego powodu, że więcej jest składników zawierających małe ilości omega 3.
Dobrze jest zwiększyć ilości enzymów przy pomocy IQ200 przed braniem ZF, ale wiele osób toleruje ZF już na początku suplementacji ZKT.
Jeżeli ktoś ma płaczące jelito to najlepiej zacząć od IQ200. Wprowadzić dietę, która leczy jelito i wówczas można pić dowolne ilości każdych ZKT. Płaczące jelito utrudnia przyswajanie wszystkich tłuszczy i wszystkich witamin rozpuszczalnych w tłuszczach.
Dobrze się bawię.
AgaP
Posty: 11
Rejestracja: 09 paź 2018, 12:03

Re: ZKT, a choroby autoimmunologiczne

Postautor: AgaP » 28 lis 2018, 14:23

Bow. Jakiej firmy foliany polecasz?
dzikidzik
Posty: 58
Rejestracja: 05 maja 2016, 12:07

Re: ZKT, a choroby autoimmunologiczne

Postautor: dzikidzik » 03 lut 2020, 22:13

Bow1 pisze:Co rozumiesz pod pojęciem "dieta bezglutenowa"?
Dieta bezglutenowa to dieta pozbawiona wszystkich nasion traw czyli zbóż dopiero wtedy można nazwać ją bezglutenową.
Prawdziwa dieta bezglutenowa jest niezbędna do wyjścia ze wszystkich chorób autoimmunologicznych.
Białka z grupy prolamin są to frakcje białek rozpuszczalne w alkoholu. Prolaminy występują absolutnie w każdym zbożu również tych określanych mianem bezglutenowych takich jak ryż czy kukurydza.
Najbardziej negatywnie na zdrowie człowieka wpływa gliadyna tj jedno z białek należących do prolamin. Drugim niezwykle toksycznym białkiem jest zienina z kukurydzy. Należące do bardzo toksycznych prolamin to również orzenina i panienina.
Na dodatek cała dostępna kukurydza na rynku to modyfikowany genetycznie syf. Taki chleb bezglutenowy jedzą ludzie. To jest przerażające co ludzie jedzą z powodu braku wiedzy.
Uważam, że kukurydza jest równie toksyczna jak pszenica albo jeszcze bardziej.
Jak pójdziecie do dietetyka to zadajcie mu tylko dwa pytania:
jeść często czy raczej raz lub dwa razy dziennie?
czy kasza jaglana jest zdrowa?
Jeżeli Wam odpowie, że jeść często małe ilości to szybko uciekajcie od tego idioty.
Jeżeli odpowie, że kasza jaglana jest zdrowa to uciekajcie jeszcze szybciej. :D
Pozostałe prolaminy w innych zbożach to:
[b]pszenica – gliadyna,
jęczmień – hordeina,
kukurydzy – zienina
ryżu – orzenina
prosa – panieina
sorgo – kafirina
żyto – sekalina,
owies – awenina.


Zaczyna do mnie docierać sens powyższego. Jeśli gluten to mieszanka prolamin i glutein - to znaczy, że żadne zboże nie jest bezglutenowe, skoro zawiera jakąś postać prolaminy! Jakim zatem prawem operuje się pojęciem "bezglutenowy" w stosunku do produktów zawierających kukurydzę czy ryż? Bo nie zawierają gliadyn? To jakiś podstawowy błąd merytotyczny, pytanie, czy świadomy czy tylko głupio powtarzany "kopiuj wklej". Z czego zatem można upiec jakąś formę chleba - z gryki, szkarłatu, komosy, tapioki /manioku/ ?
xpok
Posty: 6
Rejestracja: 30 cze 2017, 22:04

Re: ZKT, a choroby autoimmunologiczne

Postautor: xpok » 10 mar 2020, 10:20

Możesz zrobić "chleb" z jajek albo z wołowiny ;).
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: ZKT, a choroby autoimmunologiczne

Postautor: sowka » 22 maja 2021, 20:57

Bracia Rodzeń ( LEKARZE ODKŁAMUJĄ )
Jedz dużo tłuszczu !!! Im szybciej to zrozumiesz, że nas okłamywali tym dłużej będziesz żyć
https://www.youtube.com/watch?v=MlMvwaqNPTk

Wróć do „Zbilansowane Kwasy Tłuszczowe (ZKT)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości