ZKT, a choroby autoimmunologiczne

Oddzielny dział poświęcony tematyce Zbilansowanych Kwasów Tłuszczowych.
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: ZKT, a choroby autoimmunologiczne

Postautor: Fitoro » 17 sie 2017, 13:20

a no tak! jest to bardzo skuteczne jak to nazwałeś - remedium. Oczywiście nie wolno zapominać o innych suplementach ale przede wszystkim trzeba sobie zadać pytanie co to jest choroba autoimmunologiczna. Dlaczego organizm sam siebie ubija? Bow1 już gdzieś pisał, że polega to na tym, że każda komórka jest jak by to powiedzieć zarażona i organizm robi wszystko aby tą zarażoną komórkę uleczyć i tym samym właśnie atakuje samego siebie. Myślę, że nie pokręciłem czego bo w tym zalewie informacji już się człowiek czasami gubi. Jak by co to odsyłam do wątku o olejach. Tam powinno być wyjaśnione właśnie pojęcie autoagresji.

nawiasem pisząc - szkoda, że Bow1 już tu nie zagląda bo brakuje człowieka bardzo :(
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
uparty69
Posty: 40
Rejestracja: 15 gru 2016, 19:52

Re: ZKT, a choroby autoimmunologiczne

Postautor: uparty69 » 18 sie 2017, 12:26

Ja uważam że krew i cały organizm jest zatruty toksynami do granic możliwości z powodu nieszczelnych jelit oraz niewydolnej wątroby i nerek dlatego chorujemy na choroby przewlekłe.
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: ZKT, a choroby autoimmunologiczne

Postautor: Bow1 » 19 paź 2017, 17:56

uparty69 pisze:Ja uważam że krew i cały organizm jest zatruty toksynami do granic możliwości z powodu nieszczelnych jelit oraz niewydolnej wątroby i nerek dlatego chorujemy na choroby przewlekłe.

Jasne, że jest to jedna z przyczyn chorób a właściwie rozszczelnienie jelita to nie przyczyna a skutek. Komórki wyściełające okrężnicę wymieniają się co kilka godzin i są to komórki w naszym ciele, które giną i powstają nowe najszybciej.
Nie mamy więc rozszczelnionego jelita ciągle, a tylko wówczas kiedy wywołamy ten proces. Najczęstszą przyczyną są takie trucizny jak glifosat, czasem gliadyna lub gluten. Bywa że powstają nadżerki spowodowane niewłaściwym składem mikrobioty lub obecność takich substancji jak alkohole cukrowe(np ksylitol, cebula) czy laktoza.
Jak nie trawimy białek również będziemy mieli problem z jelitem ale to opisywałem przy okazji tematu o betainie hcl.
Dobrze się bawię.
agaa
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2018, 19:45

Re: ZKT, a choroby autoimmunologiczne

Postautor: agaa » 22 paź 2018, 22:54

Witam serdecznie :) jestem zainteresowana wpływem ZKT na choroby autoimmunologiczne. Przeglądałam już wiele stron oraz zapoznałam się z wątkiem na tym forum, jednak mój przypadek jest dość specyficzny i nie do końca wiem od czego zacząć aby sobie nie zaszkodzić. W ciągu ostatnich 10 lat zdiagnozowano u mnie chorobę Basedova, Hashimoto (z nadczynności tarczycy po podaniu jodu przeszłam w niedoczynność), SM a obecnie prawdopodobnie zaczyna się bielactwo. Myślę że taka predyspozycja do autoagresji zdarza się dość rzadko :D Poszukując naturalnych sposobów na zahamowanie tych procesów jakiś czas temu dowiedziałam się o dobroczynnym działaniu naturalnych olejów. Nigdy wcześniej nie spotkałam się jednak z informacją o tym, że istotny jest również stosunek omega 6 do omega 3, dlatego do tej pory piłam jedynie oleje tłoczone z pojedynczych roślin. Na szczęście jakimś cudem trafiłam na to oraz wcześniejsze, nieaktywne już forum :)
Czy mogę prosić o jakiekolwiek rady odnośnie postępowania? Dodam, że ważne jest dla mnie zdrowe odżywianie się, natomiast ze względu na tryb życia nie jestem w stanie stosować restrykcyjnych diet i wykluczyć wielu składników. Czy stosowanie ZKT w niewielkich dawkach może pomóc? Może powinnam wykonać jakieś dodatkowe badania? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje, to forum to skarbnica wiedzy ;)
R4M30
Posty: 52
Rejestracja: 07 lut 2017, 17:07

Re: ZKT, a choroby autoimmunologiczne

Postautor: R4M30 » 23 paź 2018, 15:45

agaa
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2018, 19:45

Re: ZKT, a choroby autoimmunologiczne

Postautor: agaa » 23 paź 2018, 23:29

Dziękuję za odpowiedź, zapoznałam się ze wszystkim. Oczywiście na początku wydaje się to bardzo skomplikowane... Zastanawiam się czy stopniowe wprowadzanie zmian w dicie może również przynieść efekty. Przykładowo spożywanie ZKT i z czasem stopniowe eliminowanie z diety poszczególnych składników. Tak jak wspomniałam obecnie tryb życia nie na wszystko mi pozwala, ale ewidentnie z organizmem dzieje się coś niedobrego i nie wiem już sama z czego może wynikać aż taka autoagresja, więc chciałabym zacząć działać.
Zastanawiam się również czy jako zamiennik ZKT sprawdziłby się olej z konopii, skoro posiada podobno idealny współczynnik omega 6/omega 3? jaką minimalną dawkę ZKT/oleju z konopii należy spożywać dziennie aby przyniosły efekty?
Ciekawi mnie też czy warto zrobić badanie takie jak analiza pierwiastkowa włosa, która może podpowiedziałaby mi które rzeczy muszę wyeliminować jako pierwsze?
Przyznam szczerze że czuję się w tym wszystkim dość zagubiona i nie wiem od czego zacząć, a bardzo chciałabym na początku chociaż zahamować/wyleczyć bielactwo ponieważ dopiero się zaczyna, a ciągłe myślenie o nim bardzo pogarsza moje samopoczucie :(
kawanna
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2016, 19:33

Re: ZKT, a choroby autoimmunologiczne

Postautor: kawanna » 24 paź 2018, 8:37

Olej konopny, to olej o złym bilansie omega 6 do omega 3. Tam jest przewaga omega 6, które działają prozapalnie. Zdaniem bow1 powinniśmy zaczynać od ZKT IQ200, gdyż posiada on doskonałą proporcję omega3:omega 6 tj 4:1.
Byłam na spotkaniu z bow1 w Warszawie. Gratuluję bow1 ogromu wiedzy, jestem pod wielkim wrażeniem. Ta sobota minęła tak szybko. Ja mogłabym Cię słuchać i słuchać. Propaguję tę wiedzę wśród znajomych, muszę przyznać, że jest ciężko. Jest wśród nich wiele osób dbających o dobrą dietę, ale mimo starań, borykają się z różnymi problemami zdrowotnymi. Króluje u nich żywność ze sklepów z tzw. zdrową żywnością, jak kasza jaglana, kozie sery, oliwa z oliwek ( sklepowa, najdroższa oczywiście) itp. Teraz już wiem, że oni nie mogą być w pełni zdrowi, bo robią sobie takim jedzeniem krzywdę.
Bow1, mam ogromną prośbę. Napisz, proszę kiedyś o skutecznym zrzucaniu kilogramów. Mówiłeś o tym w czasie webinaru u Piotra Szponarskiego, ale nie mogłam wtedy oglądać.
Jeszcze raz chylę głowę przed Twoją wiedzą i dziękuję za to spotkanie
wicher
Posty: 57
Rejestracja: 07 kwie 2017, 17:30

Re: ZKT, a choroby autoimmunologiczne

Postautor: wicher » 24 paź 2018, 9:58

Agga, stopnoiwe wprowadzanie nic nie da. Musisz zastosować się do porad BOW, czyli po pierwsze "ZERO" cukru, glutenu, mleka.
Olej z konopi po prostu "olej". Nie znajdziesz takiego który miał by w sobie choć krztę substancji zdrowych, a dostaniesz butelkę toksyn którą najwyżej można posmarować skrzypiące drzwi od stodoły.
Analiza włosa wg. mnie nic to nie da, włosy to tylko kanały wydalania toksyn, z Twoimi problemami mogę Ci powiedzieć bez badania że będzie ich dużo.
Na tym forum znajdziesz wszystkie informacje jest to doskonale przez BOW rozpisane, prześledź wszystkie wątki dokładnie gdyż z tego co pamiętam często bardzo ważne informacje były po prostu wplatane w różne tematy, prześledź każdy wątek do tego dostałaś linki w których wszystko jest w miare kompletne.
Na temat ZKT był duży wątek na davidicke.pl, tylko oleje które produkuje BOW nie dość że nie szkodzą (o co naprawdę łatwo nawet w "zdrowych olejach" z różnych "eko bio sklepów" w internecie) to są bardzo wartościowe sam stosuję i naprawdę widać różnice. Nie są tanie (oczywiście relatywnie) ale jak poznasz ich sposób produkcji, oraz na własnym organizmie przekonasz się o ich działaniu , sama chętnie za nie zapłacisz. Do rzeczy, jeżeli je kupisz i zaczniesz stosować musisz całkowicie zmienić sposób żywienia, dlaczego po pierwsze po prostu szkoda na nie pieniędzy, zmarnujesz ich potencjał, po drugie nie osiągniesz pełnego efektu zdrowotnego.
Przeczytaj instrukcję BOW, ale po pierwsze "ZERO" cukru, glutenu, mleka, po drugie kasza gryczana jako podstawowy produkt, po trzecie ŻÓŁTKA codziennie, po czwarte zdrowe oleje (ZKT, kokosowy, tłuszcz zwierzęcy z pewnymi zastrzeżeniami). Czytaj w internecie weryfikuj wiedzę, pytaj tu, szukaj w tematach, nie daj się zwieść fałszywym pro zdrowotnym informacją z mainstreamu.
Pozdrawiam, życzę zdrowia.
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: ZKT, a choroby autoimmunologiczne

Postautor: Fitoro » 25 paź 2018, 7:07

I nie nastawiać się na efekty pozytywne za szybko. Zdrowienie trwa co najmniej tyle co chorowanie.
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
agaa
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2018, 19:45

Re: ZKT, a choroby autoimmunologiczne

Postautor: agaa » 29 paź 2018, 19:40

A właśnie odnośnie czasu, to czy w przyszłości przewiduje się włączanie do diety poszczególnych składników, które w jej trakcie są zabronione? Czy po jakimś czasie można odstawić spożywanie ZKT, bez obawy że po odstawieniu stan się pogorszy?
Czy możecie również podzielić się doświadczeniami jak wygląda u Was stosowanie diety w praktyce? Zastanawia mnie co w przypadku np. wyjazdów, zwłaszcza tych zagranicznych. Biorąc pod uwagę te na których byłam nie miałabym warunków oraz możliwości do stosowania takiej diety. Jak to u Was wygląda?

Wróć do „Zbilansowane Kwasy Tłuszczowe (ZKT)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości