ZKT, a choroby autoimmunologiczne

Oddzielny dział poświęcony tematyce Zbilansowanych Kwasów Tłuszczowych.
Awatar użytkownika
Fitoro

Re: ZKT, a choroby autoimmunologiczne

Postautor: Fitoro » 17 sie 2017, 13:20

a no tak! jest to bardzo skuteczne jak to nazwałeś - remedium. Oczywiście nie wolno zapominać o innych suplementach ale przede wszystkim trzeba sobie zadać pytanie co to jest choroba autoimmunologiczna. Dlaczego organizm sam siebie ubija? Bow1 już gdzieś pisał, że polega to na tym, że każda komórka jest jak by to powiedzieć zarażona i organizm robi wszystko aby tą zarażoną komórkę uleczyć i tym samym właśnie atakuje samego siebie. Myślę, że nie pokręciłem czego bo w tym zalewie informacji już się człowiek czasami gubi. Jak by co to odsyłam do wątku o olejach. Tam powinno być wyjaśnione właśnie pojęcie autoagresji.

nawiasem pisząc - szkoda, że Bow1 już tu nie zagląda bo brakuje człowieka bardzo :(
Fitoro---> (kiszka z davidicke.pl) :D

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
uparty69

Postautor: uparty69 » 18 sie 2017, 12:26

Ja uważam że krew i cały organizm jest zatruty toksynami do granic możliwości z powodu nieszczelnych jelit oraz niewydolnej wątroby i nerek dlatego chorujemy na choroby przewlekłe.
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista

Postautor: Bow1 » 19 paź 2017, 17:56

uparty69 pisze:Ja uważam że krew i cały organizm jest zatruty toksynami do granic możliwości z powodu nieszczelnych jelit oraz niewydolnej wątroby i nerek dlatego chorujemy na choroby przewlekłe.

Jasne, że jest to jedna z przyczyn chorób a właściwie rozszczelnienie jelita to nie przyczyna a skutek. Komórki wyściełające okrężnicę wymieniają się co kilka godzin i są to komórki w naszym ciele, które giną i powstają nowe najszybciej.
Nie mamy więc rozszczelnionego jelita ciągle, a tylko wówczas kiedy wywołamy ten proces. Najczęstszą przyczyną są takie trucizny jak glifosat, czasem gliadyna lub gluten. Bywa że powstają nadżerki spowodowane niewłaściwym składem mikrobioty lub obecność takich substancji jak alkohole cukrowe(np ksylitol, cebula) czy laktoza.
Jak nie trawimy białek również będziemy mieli problem z jelitem ale to opisywałem przy okazji tematu o betainie hcl.
Dobrze się bawię.

Wróć do „Zbilansowane Kwasy Tłuszczowe (ZKT)”