stan zapalny ozębnej - czy jeszcze czegoś mogę spróbować?

Dział dla tematów dotyczących konkretnych przypadków problemów ze zdrowiem.
Blue
Posty: 5
Rejestracja: 06 maja 2016, 12:40

stan zapalny ozębnej - czy jeszcze czegoś mogę spróbować?

Postautor: Blue » 04 cze 2016, 22:09

Hej,

Pomyślałam, że w ramach propozycji działów, można by założyć taki ze spisem przypadłości, w sensie, nie żeby się wyżalać;) tylko, żeby był katalog pomocowy i żeby ludzie kilka razy nie pytali o to samo - co Wy na to?

Mój palący problem w tej chwili to ząb, a dokładniej stan zapalny w nim.

Próbuję uniknąć ostateczności czyli leczenia kanałowego, przeczytałam chyba wszystko o wit. D, C, ZKT, jednak mam poczucie (a w zasadzie pewność), że działam po omacku.
Do ZKT nie mam w tej chwili dostępu, nie mam nawet dostępu do zwykłego oleju lnianego, bo mieszkam w Wielkiej Brytanii... tu jest z tym tragicznie, ale jest nadzieja, że mnie stąd wyrzucą 23 czerwca;)
To co w tej chwili stosuję to (dziennie): vit D 40-50 000 i.u.,k2, vit C + bioflawonoidy ok. 15gr, siemię lniane mielone ok 100 gr, niestety nie wiem jaka odmiana, mam nadzieję, że jakąś omegę w nim zjadam + trochę rybich omeg3, masło z mleka krów pasionych trawą, cytrynian magnezu. Nie jem pszenicy, w zasadzie żywię się prawie wyłącznie kaszą jaglaną, kapustą kiszoną i jajkami.
Właśnie sama widzę, że to bladziutko wygląda i chyba nie ma prawa mi usunąć tego stanu zapalnego:-/
Chyba zwiększę dawkę C, prawda?

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia własne z tematem?
Lub też sugestie poparte wiedzą, albo chociaż intuicją?

Dziękuję <3
Ostatnio zmieniony 05 cze 2016, 11:08 przez Blue, łącznie zmieniany 2 razy.
Beata1969
Posty: 22
Rejestracja: 04 maja 2016, 21:19

Re: stan zapalny zęba - czy jeszcze czegoś mogę spróbować?

Postautor: Beata1969 » 05 cze 2016, 10:18

Witaj Blue,
tak się składa,że miałam coś takiego. Vit C co godzina płaska łyżeczka do momentu burczenia w brzuchu(ja rozpuszczałam w świeżo wyciskanym soku pomarańczowym, ale może być też kupny tylko rozcieńczony wodą). Jeśli burczenie nie ustępuje lub nastąpi biegunka to zmniejsz dawkę o połowę ale nie przerywaj terapii. W ciągu doby stan zapalny powinien ustąpić. Ale dentystę trzeba odwiedzić:)
powodzenia
Blue
Posty: 5
Rejestracja: 06 maja 2016, 12:40

Re: stan zapalny zęba - czy jeszcze czegoś mogę spróbować?

Postautor: Blue » 05 cze 2016, 10:31

dzięki:)
dentystę odwiedziłam, wyczyścił, założył mi opatrunek tymczasowy, ale w prześwietleniu widać zmiany okołowierzchołkowe, czyli chcą mi robić leczenie kanałowe i właśnie tego chcę uniknąć. Zewnętrznie miewam malutki wysięk na dziąśle, pojawia się i znika, ale to raczej tylko taki wskaźnik tego co się dzieje w środku.
Zwiększyłam vit C i za jakieś czas sprawdzę znowu na RTG czy te zmiany się cofają... mam nadzieję, że się na tym nie przejadę...
Beata1969
Posty: 22
Rejestracja: 04 maja 2016, 21:19

Re: stan zapalny zęba - czy jeszcze czegoś mogę spróbować?

Postautor: Beata1969 » 05 cze 2016, 10:45

Wit. C wspomaga mnie przy każdym przeziębieniu, czasem na dobę biorę ponad 40-50g i żyję:) Dawki stosowałam wg tabeli w książce Zieby "Ukryte Terapie", a on cytował lekarza, który leczył vit.C swoich pacjentów nie pamiętam już nazwiska, ale niektóre choroby potrzebują nawet do 100 g. wit.C na dobę Teraz używam kwasu L askorbinowego i dodaję kilka kropel citroseptu.
Blue
Posty: 5
Rejestracja: 06 maja 2016, 12:40

Re: stan zapalny ozębnej - czy jeszcze czegoś mogę spróbować?

Postautor: Blue » 05 cze 2016, 11:47

Tak, wiem, znam, stosuję:)
Beata, a powiedz mi, ten ząb, który wyleczyłaś vit C to była jakaś taka historia że miał być leczony kanałowo i dzięki temu tego uniknęłaś, albo coś podobnego? Ja ostatnio usunęłam martwe i kurde nie po to, żeby mieć takiego następnego:(
Beata1969
Posty: 22
Rejestracja: 04 maja 2016, 21:19

Re: stan zapalny ozębnej - czy jeszcze czegoś mogę spróbować?

Postautor: Beata1969 » 05 cze 2016, 16:21

Niestety trzeba było go oczyścić i przeczyścić kanał...ale jak teraz pomyślę to nie mam pewności czy trzeba było to robić! Zdjęcie RTG było ok ...
dzikidzik
Posty: 58
Rejestracja: 05 maja 2016, 12:07

Re: stan zapalny ozębnej - czy jeszcze czegoś mogę spróbować?

Postautor: dzikidzik » 11 cze 2016, 23:22

Blue, jeśli problem z zębem dalej jest aktualny to proponuję zastosowanie BSM w pozycji 4 na przeciwległej w stosunku do zęba półkuli - wg zasad wymaganych w tej metodzie. Co najmniej 2*dziennie po 20 minut. Zastosowana prawidłowo daje dużą szansę na uratowanie zęba.
Powyższe pisane z własnej praktyki - porzuciłem BSM ponad 20 lat temu - z jakichś nieznanych przyczyn i coś mnie podkusiło by do tego wrócić.

pozdrawiam i powodzenia
Blue
Posty: 5
Rejestracja: 06 maja 2016, 12:40

Re: stan zapalny ozębnej - czy jeszcze czegoś mogę spróbować?

Postautor: Blue » 12 cze 2016, 11:02

Niestety, nieaktualny :/ musiałam zrobić leczenie kanałowe.
Dentystka powiedziała mi, że ten ząb obumarł, czyli że była martwica nerwu. Nie wiem, czy to oznacza to samo w języku faktów na temat organizmu człowieka, którym staram się posługiwać. Czyli innymi słowy nie wiem czy to była prawda;) Ale nie miałam alternatywy - miałam ewidentny jątrzący się stan zapalny, okazało się, że tolerowałam dawki witaminy C jak przy ciężkim przeziębieniu, więc coś musiałam zrobić, a ząb to czwórka, więc usunięcie go odpadło ze względów estetycznych.
Ale dziękuję Ci bardzo za podpowiedź - może zastosuję na przyszłość.
Swoją drogą - jak to i dla czego - to nie jest w ogóle zniszczony ząb - miał jeden mały ubytek, który okazał się głęboki, a potem wziął i zdechł :(
camb
Posty: 69
Rejestracja: 14 mar 2017, 21:11

Re: stan zapalny ozębnej - czy jeszcze czegoś mogę spróbować?

Postautor: camb » 14 gru 2017, 15:33

Ja właśnie usunąłem ząb kanałowy. Przed usunięcie wypiłem kwas askorbinowy z flawonoidami po 4gr. a po wyrwaniu jeszcze 3x po 4gr. lekko mi tylko zaburczało. Wcześniej przed wyrwaniem już by mnie przeczyściło :)

Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości