ból głowy

Dział dla tematów dotyczących konkretnych przypadków problemów ze zdrowiem.
Ania
Posty: 19
Rejestracja: 09 sie 2019, 6:30

ból głowy

Postautor: Ania » 30 lis 2020, 12:03

Kochani pomóżcie bo już nie wiem co robić, mam ataki bólu głowy, które trwają po 3- 4 dni. Zauważyłam, że znaczenie ma dla mnie pogoda, szczególnie, gdy ma zacząć padać deszcz albo śnieg ostatnio. Jak zmienia się to momentalnie to odczuwam. Ból jest stały, nic nie pomaga, nie mogę spać, jeść, pracować, ani myśleć bo boli. Budzę się co chwilę i czuję, że rozsadza mi głowę. Już nie mam pomysłu co robić, aby przestało boleć. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale zdiagnozowano u mnie w zeszłym roku sm.
Za wszelkie rady z góry dziękuję.
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: ból głowy

Postautor: sowka » 30 lis 2020, 12:19

Aniu zapoznaj się z tymi wpisami koniecznie jeśli nie czytalaś jeszcze
viewtopic.php?f=5&t=75
viewtopic.php?f=1&t=87
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: ból głowy

Postautor: sowka » 30 lis 2020, 12:27

Rezonans magnetyczny jak rozumiem podczas diagnostyki był zrobiony ?
wykonaj pierwszy krok ,Boguś tak to opisał .....reszta b.waznych informacji o diecie we wpisach powyżej
Zero kawy
Pacjenci z SM często piją gigantyczne ilości kawy i bez niej nie potrafią funkcjonować. Ponieważ odstawienie jest koniecznym warunkiem wyzdrowienia trzeba zmierzyć się z efektami odstawienia kofeiny. Pojawi się straszny ból głowy, który praktycznie unieruchomi chorego. Trzeba podawać co dwie godziny szklankę wody z 1/2 łyżeczki sody. Podawać można również węgiel drzewny ale soda jest konieczna.
Kofeina jest toksyną, która w dużych ilościach jest przyczyną gromadzenia się pewnych metabolitów któremają odczyn kwaśny. po odstawieniu kawy organizm wydala te kwaśne toksyny. Soda neutralizuje kwasy i dzięki temu kwasy te nie są ponownie wchłaniane przez ścianki jelit.
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: ból głowy

Postautor: Paula » 30 lis 2020, 12:42

Oczywiście, że ból głowy może mieć związek z SM.
Tak jak radziła Sowka, zapoznaj się z postami Pana Bogusia na ten temat. W razie czego pytaj. :D
Zacznij dzialać jak najszybciej, póki objawy nie są jeszcze bardzo nasilone. Napisz coś więcej. Bierzesz jakieś leki? Jak wygląda dieta u Ciebie? Suplementacja?
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
Ania
Posty: 19
Rejestracja: 09 sie 2019, 6:30

Re: ból głowy

Postautor: Ania » 30 lis 2020, 12:57

Tak zapoznałam się z postami już dawno i staram się stosować do zaleceń Pana Bogusława, ale widocznie robię coś nie tak
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: ból głowy

Postautor: Paula » 30 lis 2020, 13:02

Trzeba być bardzo sumiennym. Napisz co stosujesz, jaką masz dietę, czy dbasz o odpowiednie nawodnienie, co dokładnie suplementujesz i w jakich dawkach. Wówczas bedziemy mogli coś doradzić, ewentualnie skorygować. I jeszcze jedno, głowa do góry, bedzie dobrze :D
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: ból głowy

Postautor: sowka » 30 lis 2020, 13:15

Aniu taka sugestia jeszcze
z mojej wiedzy soda powinna być "gaszona" czyli wsypujesz najpierw 1/2 łyż.sody i zalewasz do połowy goraca woda , soda się wyszumi i wtedy uzupełniasz wodą chłodniejszą do pełnej szklanki
Ania
Posty: 19
Rejestracja: 09 sie 2019, 6:30

Re: ból głowy

Postautor: Ania » 30 lis 2020, 22:46

lista lekarstw które biorę:
1.Wit Multi Vitamin Doctor Best
2. B12 metylokobolamina NOW 5000 mcg pod język
3. Foliany Swanson 800 mcg
4. Karnozyna Doctor Best
5. DMG
6. Biotyna
7. Wit B1 100 mg Swanson w kapsułkach
8. Acetyl L-Karnityna
9. Wit E 400 IU
10. D3 10 000iu Now
11. K2MK7 200 mcg swansona
12.Wit A 10 000 IU
13.Wit B6 w postaci P-5-P
Olej IQ200
OLEJ KOKOSOWY
Staram się zdrowo odżywiać. Raz dziennie piję kawę, jem żółtka, kaszę gryczaną szpinak,brokuły,rzodkiewkę, szczypiorek, kapustę kiszoną, grzyby, buraki, ziemniaki. Nie jem nabiałów,smażę na oleju kokosowym, nie używam cukru i mąki pszennej, chociaż jak jestem pracy to z głodu czasami jem bułkę pszenną. Z powodu pracy, braku sił, braku inspiracji jem ciągle to samo. Niestety nie mam czasu i głowy do wymyślania potraw. Albo jak wracam do domu to już jestem taka głodna to jem coś na szybko np. bigos albo smażone warzywa. A Wy jak sobie radzicie? Może jakieś przykładowe jadłospisy ?
Ania
Posty: 19
Rejestracja: 09 sie 2019, 6:30

Re: ból głowy

Postautor: Ania » 30 lis 2020, 23:00

Jestem w programie lekowym i mam przypisaną Tecifidera, ale już tego nie biorę. Bo po dwóch miesiącach brania, traciłam siły w nogach. Nogi były jak z waty. Nie wiem czy dobrze robię nie biorąc tego, ale czułam się po tych lekach źle. Wiem że ma problemy z koncentracją i pamięcią. No i te silne bóle głowy, które nie dają normalnie funkcjonować.
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: ból głowy

Postautor: Paula » 30 lis 2020, 23:21

Droga Aniu! :D Z mąki pszennej musisz zrezygnować całkowicie. Ja nie jem żadnych zbóż, zastąpiłam je ekologiczną kaszą gryczaną. I to rozwiązanie Ci polecam przy SM. Co jem poza tym? Warzywa ekologiczne, ale uwaga, w zimie nie jadamy rzodkiewki, bo przecież w tym momencie w ogrodzie nie rośnie, a to co sprzedają w marketach lub nawet w warzywniakach to nie są prawdziwe warzywa, pomyśl co trzeba zrobić z takim pomidorem, aby był dostępny w grudniu? Zatem zimą jemy głównie warzywa okopowe. Jabłka ekologiczne także kupuję. Jeśli będziesz chciała, dam Ci link do sklepu internetowego, w którym sie zaopatruję. Żółtka są niezmiernie ważne, czasem warto zjeść rownież białko, ale rzadko. Poza tym jadam ekologiczne migdały, orzechy brazylijskie. Z kaszy gryczanej piekę chleb, bardzo prosty przepis i taką kanapkę mogłabyś wziać do pracy albo nawet kaszę z żółtkami tylko zapakować jakoś mądrze, njalepiej nie w plastik. Kiszonki to bardzo wartościowa żywność. Moja kolacja zazwyczaj wygląda tak, że maczam chleb gryczany w oleju Capite Humorem od Pana Bogusia, uprzednio troszkę go soląc solą kłodawską. Zobacz to bardzo prosty, a jakże zdrowy posiłek. Mięso jadam rzadko, raz w tygodniu i to w niewielkiej ilości. Jednak jest ono dobrej jakości. Zamawiam u pewnej Pani,jest to znajoma dr Hubert Czerniaka. Prowadzi ekologiczną hodowlę gęsi, kaczek i kurczaków. Jeśli bedziesz chciała numer telefonu, napisz. Woda absolutnie nie powinna być w plastiku, kup w szklanych butelkach one są często wymienne,przez co zmniejszają się koszty. Pamiętaj tylko, żeby woda ta nie miała dużo minerałów, szczególnie wapnia. Jeżeli coś jeszcze chciałabyś wiedzieć, śmiało pytaj. Jak będę mogła, to pomogę. Jeszcze jedno. Ja na Twoim miejscu zrezygnowałabym z kawy zupełnie(ja osobiście nie piję kawy). Ponadto chciałam Ci powiedzieć, iż znam doskonale codziennie powtarzający sie ból głowy. Nie mam SM, to było z innych powodów, jednak zdarzało się, ze zaczęła boleć jednego dnia i rano następnego dalej bolała. Teraz zdarza sie to rzadko. Zmieniłam mnóstwo aspektów, nie było lekko, nadal pracuję nad pewnymi zaburzeniami, ale warto, naprawdę. Nigdy się nie poddawaj. Szukaj, czytaj, jesli nie jestes pewna to pytaj. Nie załamuj się, bo walka toczy się o Twoje normalne życie. A jak domniemam jesteś osobą młodą. :D
Ostatnio zmieniony 30 lis 2020, 23:53 przez Paula, łącznie zmieniany 1 raz.
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."

Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości