ból głowy

Dział dla tematów dotyczących konkretnych przypadków problemów ze zdrowiem.
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: ból głowy

Postautor: Paula » 30 lis 2020, 23:28

Wiesz co mi kiedyś powiedział mój fizjoterapeuta? Że jak przychodzą do niego pacjenci z SM to on od razu wie, który bierze "leki", bo zawsze jest w gorszym stanie.
Ja na pewno próbowałabym zrobić wszystko, by odzyskać utracone zdrowie, a nie zagłuszać objawy "lekami". Takie jest moje zdanie. Choroba zawsze dotyczy całego organizmu, nie jednego organu. Zatem należy zadbać o wszystko.
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: ból głowy

Postautor: Paula » 30 lis 2020, 23:49

Odnośnie suplementów. Zamieniłabym Multivitamin Doctor Best(zawiera tę nieszczęsną biel tytanową) na b comlpex, ja kupuję taki:
https://medpak.com.pl/aliness-witamina- ... 0-kapsulek
Do tego dokupiłabym pozostałe minerały osobno:miedź, cynk, mangan, molibden, selen, chrom, bor(jeśli będziesz chciała podlinkuję Ci te, które ja kupuję). W tej multiwitaminie są małe dawki i często nieodpowiednie formy.Ponadto potrzebny byłby jod i oczywiście magnez. No i witamina c z flawonoidami oraz lizyną, ewentualnie też proliną.
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
Ania
Posty: 19
Rejestracja: 09 sie 2019, 6:30

Re: ból głowy

Postautor: Ania » 01 gru 2020, 7:38

Paula bardzo dziękuję za rady. Jeśli możesz to napisz proszę przepis na chlebek :) a gdzie zamawiasz mąkę ? Jaką wodę pijesz ? Co poza tym jesz, aby nie było to monotonie. Jakiś przykładowy jadłospis na tydzień mogłabyś napisać :) I proszę wyślij mi nr telefonu do dostawców i ten link z warzywami ekologicznymi. Z góry dziękuję
Ania
Posty: 19
Rejestracja: 09 sie 2019, 6:30

Re: ból głowy

Postautor: Ania » 01 gru 2020, 7:40

Jeśli mogę prosić to wyślij linki na te minerały co bierzesz.
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: ból głowy

Postautor: Paula » 01 gru 2020, 8:36

Ten chleb robi się jedynie z kaszy gryczanej. ;)
Oto przepis: 0,5 kg kaszy gryczanej wsypujemy do miski i zalewamy 3 szklankami wody, odstawiamy na 24 godziny, po tym czasie dodajemy 1/3 szklanki wody i łyżeczkę soli kłodawskiej, całość miksujemy blenderem. Wlewamy do keksówki wyłożonej papierem do pieczenia(polecam taki ekologiczny). Wstawiamy na 70 minut w piekarniku ustawionym na 200*C. Gotowe! :)
Jeżeli chodzi o wodę to nie wiem z jakiego obszaru Polski pochodzisz, ja kupuję naszą lokalną Buskowiankę, nie wiem czy jest dostępna poza Świętokrzyskiem. Sprawdź może w marketach, ewentualnie przez internet.
Większość zakupów robię tu:
https://biozfarmy.pl/
Te sklepy także polecam:
https://sklep.biobabalscy.pl/(kasza gryczana)
https://sklepbialysaibaba.pl/(świetne octy winne, kiszonki,kaszę również mają)
Numer do tej Pani od mięsa podam Ci troszkę później, bo nie mam przy sobie. ;)
I jeszcze jedna sprawa to jest ogromny mit, że dieta musi być jak najbardziej urozmaicona. Ona musi być zdrowa. Pomyśl jak dawniej ludzie jadali, szczególnie na wioskach. To co było dostępne w danym czasie, zatem zimą nie spożywało się świeżych pomidorów i ogórków. Zamiast tego stały beczki z kiszonymi ogórkami i kapustą.
Podsumowując ja jem "monotonnie", ale zdrowo. Nie wiem czy czytasz wszystkie tematy na forum, ale w temacie o cukrzycy o depresji jest trochę moich wyników badań, zerknij sobie, jest też komentarz Pana Bogusia, zobaczysz sama,że taka dieta nie szkodzi, wręcz przeciwnie bardzo pomaga. :D
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: ból głowy

Postautor: Paula » 01 gru 2020, 11:06

Aniu pisałaś, że bierzesz karnozynę, to bardzo dobrze, szczególnie w przypadku SM. Poniżej zamieszczę Ci to co ostatnio o karnozynie pisał Pan Boguś(zwróć uwagę zwłaszcza na to co pogrubiłam):
"Dobrze, ze wspomniałaś o karnozynie. Myślałem, że już pisałem na ten temat. Nie chce mi się szukać ale napewno gdzieś już o karnozynie pisałem.
Karnozyna to lek nr 1 na autyzm. Bardzo szybko pojawia się poprawa.
Jest lekiem na SM
Działa przeciwzapalnie
Zmniejsza stres oksydacyjny czyli działa przeciwstarzeniowo
Przeciwdziała glikacji białek, a więc redukuje ilość AGEs
Poprawia często samopoczucie i sprawność intelektualną
Z powodzeniem zastosowałem w SM, autyzmie, Alzheimerze, Parkinsonie i zaniku mięśni
Ma super wpływ na wzrok i skórę
Bardzo pozytywnie działa na układ krążenia
Wydłuża telomery aktywując telomerazę
Moim zdaniem ma pośrednio pozytywny wpływ na prokreację
Poprawia libido itd itd
Karnozynę stosuję już od 20 miesięcy.
Moim zdaniem karnozynę zawsze trzeba brać z bursztynianem D-alfa-tokoferolu, cynkiem, miedzią i manganem.
Znacznie większe pozytywne efekty daje połączenie z TUDCA.
Karnozynie przypisuje się ograniczenie karbonylacji białek co jest prawdą ale karnozyna nie ma wpływu na usuwanie tych cząsteczek z komórek. Moim zdaniem za usuwanie uszkodzonych białek w tym tych po karbonylacji odpowiadają proteasomy, a za ich działanie nie odpowiada karnozyna.
Karnozyna jest super skutecznym lekiem w wielu chorobach. Tym dipeptydem powinni zainteresować się rodzice dzieci autystycznych oraz osoby z wszelkimi chorobami neurodegeneracyjnymi.
Działa też profilaktycznie."

I już uprzedzając Twoje pytanie, ja stosuję taką witaminę E w postaci bursztynianu D-alfa-tokoferolu:
https://medpak.com.pl/viridian-naturaln ... 0-kapsulek
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: ból głowy

Postautor: Paula » 01 gru 2020, 11:18

Kolejna sprawa to przejrzyj swoją kosmetyczkę i zostaw tylko to co jest niezbędne, a więc coś bardzo delikatnego do mycia, naturalny dezodorant i pastę do zębów bez fluoru, bromu i innych toksycznych dodatków. Absolutnie nie używaj antyperspirantów, zawierają aluminium. Zresztą nie wiem czy wiesz, ale aluminium dodawane jest także do podkładów do twarzy czy niektórych kremów, to tylko nieliczne przykłady, jest tego znacznie więcej. Poza tym kiedy już na dobre zmienisz dietę, dodasz odpowiednią suplementację to zauważysz, że nawet cera stanie się promienna i zdrowa. Tak naprawdę to nasze odżywianie jest najlepszym "kosmetykiem".
Pozbądź się również patelni teflonowych(zawierają zwiazki fluoru).
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: ból głowy

Postautor: Fitoro » 01 gru 2020, 11:44

Paula i sowka bardzo dużo i fajnie opisały. Ja mogę dodać od siebie żeby może pomyśleć o naszych obcych wewnątrz nas czyli się odrobaczyć. Na pewno dobre nawodnienie. Aniu piszesz, ze szczególnie na zmiany pogody. Oczywiście pogoda i gwałtowne zmiany mają wpływ na zdrowie. Przed każdym nadchodzącym frontem po ziemii przebiega fala elektromagnetyczna która właśnie u jednego powoduje problemy z bólem głowy a u innego kołatanie serca na ten przykład. Masz dobrze ogarnięta suplementację . Coś można dodać zawsze.
Może jakiś suplement tak działa. Pomyśl.
Jak brałem aschwagande to miałem okropne zawroty głowy . Jak kac gigant. I tak ze dwa miesiące. Dopiero doszedłem ze przez aschwagande tak. U żony to samo było
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: ból głowy

Postautor: sowka » 01 gru 2020, 11:45

każdy aspekt ważny gdyż SM to choroba z autoagresji dlatego praca musi być wielopoziomowa
Bogus pisał o tym obszernie ,ale tu też zebrane do 'kupy" - toksyczne kosmetyki
https://sekretyhipokratesa.pl/2016/10/0 ... ie-poznac/

Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości