Ból stawów, ból kręgosłupa

Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Ból stawów, ból kręgosłupa

Postautor: Bow1 » 28 paź 2018, 0:06

Wiele osób narzeka na ból stawów, kolan, nadgarstków itd. Kręgosłup również często jest przyczyną wielu cierpień. Ból kręgosłupa może unieruchomić na całe dni lub tygodnie, a nawet niektórzy decydują się na zabiegi usztywniania za pomocą implantów czy tzw cementowania. Zabieg chirurgiczny może okazać się jedynym rozwiązaniem ale najczęściej nie jest to konieczne. Podobnie implanty stawów biodrowych czy kolanowych.
Zanim udasz się do chirurga spróbuj prostej i skutecznej metody bezinwazyjnej, którą opiszę poniżej.
-Oleje przemysłowe do kosza. Margaryny, frytury do kosza. Pić olej wysokolinolenowy Capite Humorem, IQ200 lub inny ZKT. Używać dobrego oleju kokosowego DIAMOND.
-Witamina D3 i K2 MK7 tak jak opisałem to w temacie "choroby neurodegeneracyjne".
-Witamina C - 1500 - 5000 mg na dobę.
-Witaminy B tak jak opisałem w temacie o chorobach neurodegeneracyjnych.
-Shilajit wysokiej jakości najlepiej ten tybetański.
-Bor w postaci kwasu borowego (w sieci znajdziesz informacje ile tego związku stosować)
-Magnez - jedna dwie łyżeczki dziennie cytrynianu magnezu rozpuszczonego w ciepłej wodzie. Pić po troszeczku przez cały dzień
Ja wykonałem sobie napój z Shilajit tybetańskiego, boru i magnezu. Można zrobić sobie taką mieszankę samodzielnie.

Jeżeli zastosujesz witaminy B tak jak opisałem, D3, K2 MK7, Shilajit Plus i magnez to po kilku dniach odczujesz ogromną poprawę a po kilku tygodniach zapomnisz że miałeś problemy ze stawami. Nieco dłużej trwa odbudowa kręgosłupa ale i to jest realne. Zrobisz sobie rezonans po 6 - 8 miesiącach i stwierdzisz, że kręgosłup jest nowy.
No dobrze - powiesz - odbudował się ale w jaki sposób wszystkie kręgi trafiły na swoje miejsce bez ingerencji z zewnątrz?
Przypomnij sobie, że kiedy usiłowałeś sięgnąć po torbę z tylnego siedzenia samochodu to coś głośno strzeliło ci w kręgosłupie. Tak, właśnie tak wskoczył na miejsce jeden z kręgów. Inny w tym czasie gdy schylałeś się po klucz kiedy wypadł ci na wycieraczkę.
Kręgosłup sam się zregeneruje, a kręgi same wskoczą w swoje miejsca.
Dobrze się bawię.
CMPunk
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2019, 7:53

Re: Ból stawów, ból kręgosłupa

Postautor: CMPunk » 30 mar 2019, 13:08

Witam wszystkich,sądzę,że piszę w dobrym miejscu,bo sprawa dotyczy mojego kręgosłupa. Mam konkretnie dyskopatię L5-S1 i ześlizg (kręgozmyk) około 8-9 mm na tym samym poziomie,kiedyś miałem kontuzję,ostatnio mi się to powiększyło,a "doktor" już mi proponuje stabilizację śrubami :shock: . Chcę tego uniknąć. Jakiś czas temu zacząłem suplementować D3, K2MK7,ale nie regularnie,do tego zły okres w moim życiu i kilka innych problemów sprawiły,że przestałem regularnie się suplementować. Ale postanowiłem się wziąć za siebie,bo na wózku nie chcę skończyć.
Moja taka propozycja,oparta na zdobytej tutaj i na forum Davidicke wiedzy jest taka:
dziennie brałbym:
100 tys IU D3 (Podkowa) + 800ug K2MK7
Chlorek magnezu-2g
Boraks (nie wiem,jaka dawka,czy rozpuszczać,czy może być na kanapkę,tak dotychczas brałem)
Aminokwasowy chelat manganu 15% (Podkowa)-2g (ciekawy link do badań i preparatu,który go zawiera i wyleczył gościa z dyskopatii: http://forum.drkregoslup.pl/forum/Inne- ... an-badania )
Mumio ałtajskie -ziarenko grochu dziennie
Siarka MSM-2g

Na stan zapalny i odbudowę struktury krążka międzykręgowego (kolagen) też dawka dzienna:
Orotan Litu 5-10mg oczywiście zapijany własnoręcznie robionym płynem Lugola 5%
Kwas Askorbinowy proszek 3g
L-lizyna tabletka 1000 mg (Podkowa)
L-prolina proszek 500 mg (Podkowa)
Ekstrakt z aceroli 900 mg + bioflawonoidy cytrusowe 50 mg + ekstrakt z owoców dzikiej róży - 50mg (Podkowa)
kolagen NatiCol (hydrolizat) - 700 mg kwas hialuronowy - 2 mg chondroityna (siarczan) - 10 mg witamina C (otoczkowana) - 50 mg -tabletka (Podkowa)
B12 5-10 mg -chyba metylokobalamina -różowy proszek (Podkowa)
B-125 complex Swanson lub DOCTOR'S BEST Fully Active B Complex -1 tabletka.
Cynk 30 mg

Uff,to chyba wszystko,nie wiem,czy dobrze to wyliczyłem,ale może ktoś jeszcze coś dopisze.
Chciałem jak najwięcej rzecz kupić w Podkowie,bo widzę,że mają towar dobrej jakości,bez jakichś wypełniaczy i w przyzwoitych cenach,no i jedna wysyłka. Pozdrawiam :) .
R4M30
Posty: 52
Rejestracja: 07 lut 2017, 17:07

Re: Ból stawów, ból kręgosłupa

Postautor: R4M30 » 30 mar 2019, 21:05

CMPunk pisze:100 tys IU D3 (Podkowa) + 800ug K2MK7
Witaminy D3 możesz brać więcej, do tego witamina A.
W podręczniku "Farmakologia dla studentów medycyny i lekarzy" z 1998 r pod redakcją Wojciecha Kostowskiego od 4 wiersza 366 strony znajdziecie - "Witamina D zastosowana w dużych dawkach może działać toksycznie. Na ogół dawki toksyczne witaminy D są znacznie większe niż normalne używane w lecznictwie. U dzieci nie obserwuje się objawów toksycznych jeszcze przy codziennym stosowaniu witaminy D w dawce 10 000 IU na kilogram masy ciała. Stosowanie jednak przez dłuższy czas większych dawek może prowadzić do zatrucia"
Bow1 pisze:Witamina D3, witamina K2, witamina A. Wszystkie te witaminy są bardzo mocno związane ze sobą i brak którejkolwiek z nich prowadzi do katastrofy.

CMPunk pisze:B12 5-10 mg -chyba metylokobalamina -różowy proszek (Podkowa)
Opis
Witamina B12 - Kobalamina - Cyjanokobalamina
Forma cyjanokobalamina odpada. Proponuję Now Foods, Methyl B-12, 5000 mcg, 60 Lozenges.

CMPunk pisze:B-125 complex Swanson lub DOCTOR'S BEST Fully Active B Complex -1 tabletka.
Proponuję Medverita B-50 metylowany B-kompleks - 120 kapsułek.

CMPunk pisze:Cynk 30 mg
Bow1 pisze:Miedź - jeżeli bierzemy cynk to trzeba również miedź tym bardziej, że jest niezbędna do produkcji ATP ale również bez miedzi nie powstanie dysmutaza ponadtlenkowa
CMPunk
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2019, 7:53

Re: Ból stawów, ból kręgosłupa

Postautor: CMPunk » 31 mar 2019, 8:32

Dziękuję R4M30 za odpowiedź,czyli mały upgrade:
Popijam prawie codziennie sok jednodniowy marchewkowy,więc pewnie trochę witaminy A dostarczam,ale dorzucę coś takiego:
https://podkowa.eu/pl/p/Beta-karoten-Wi ... oszek/1491
Też właśnie zauważyłem,że ta podkowowa B12 to cyjanokobalamina,w Swansonie B-125 complex też jest cyjanokobalamina,bo gdyby nie to,to ten zestaw ma chyba jedne z największych dawek wśród preparatów z witaminą B,a ponieważ mam jeszcze pół opakowania tego specyfiku,więc po prostu może dokupię sobie Metylokobalaminę 5000 mcg.
Może być taka?
https://allegro.pl/oferta/forest-witami ... 7247889835
I jeszcze kwestia miedzi,jest taka mieszanka cynk z miedzią:
https://podkowa.eu/pl/p/Biotyna-z-miedzia-i-cynkiem/560
Będzie ok? Jeśli tak,to taka dawka 10 gram dziennie wystarczy?
Pozdrawiam :) .
R4M30
Posty: 52
Rejestracja: 07 lut 2017, 17:07

Re: Ból stawów, ból kręgosłupa

Postautor: R4M30 » 31 mar 2019, 18:02

Beta karoten to nie jest najlepsza forma witaminy A.
Bow1 pisze:Witamina A - wyłącznie naturalna z wątroby ryb lub z innego źródła ale ma to być aktywna forma czyli retinol. Producenci witamin często nazywają beta karoten witaminą A tymczasem beta karoten jest prowitaminą i może się nią stać dopiero po przekształceniu. Często jednak bywa tak, że chory ma problem z genem BCMO1 i nie dochodzi lub dochodzi w bardzo niewielkim stopniu do przekształcenia z powodu braku odpowiedniego enzymu. Dawka maksymalna to 75 000 IU.
UWAGA - witamina A jest niezbędna podczas suplementacji witaminy D3.
Bow1 pisze:
ulla pisze:czy forma witaminy A- palmitynian retinylu będzie odpowiednia do suplementacji?

Palmitynian retinolu nie jest jeszcze retinolem ale po spożyciu w jelicie cienkim ulega destryfikacji do retinolu.
Możesz stosować doustnie tą formę wit A.
Trzeba wiedzieć że palmitynian retinolu staje się niebezpieczny pod wpływem promieni słonecznych. Niemożna dodawać go do kremów ale doustnie stosowany nie stanowi żadnego zagrożenia.
Najlepszym źródłem wit A jest olej z wątroby ryb, wątroba gęsia, kacza, cielęca, żółtka jaj, podroby.
Proponuję Now Foods Vitamin A, 25000 IU from Fish liver oil.

CMPunk pisze:po prostu może dokupię sobie Metylokobalaminę 5000 mcg.
Może być taka?
https://allegro.pl/oferta/forest-witami ... 7247889835
Tutaj są tabletki, nie do ssania. Powinny być pastylki do ssania, np. takie, jakie podałem wcześniej.

CMPunk pisze:I jeszcze kwestia miedzi,jest taka mieszanka cynk z miedzią:
https://podkowa.eu/pl/p/Biotyna-z-miedzia-i-cynkiem/560
Będzie ok?
Skład mieszanki w dawce dziennej 10 g:

biotyna 20 mg — 100% zapotrzebowania dziennego
miedź 112 mg — 100% zapotrzebowania dziennego
cynk 450 mg — 100% zapotrzebowania dziennego
drożdże paszowe o dużej zawartości wit. B — 5250 mg
Stosunek cynku do miedzi jest równy ~4, a więc mały.
Zalecane proporcje to 8 części cynku na 1 część miedzi, ale przy tak dużych dawkach można je nieco powiększyć - miedź w nadmiarze jest szkodliwa.
W temacie Choroby neurodegeneracyjne, Bow1 proponuje 50 mg cynku i 4 mg miedzi.
Bow1 pisze:Trzeba jednak wiedzieć, że miedzi i cynku niewolno brać razem z wit C, a najlepiej po godzinie lub 2.
CMPunk
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2019, 7:53

Re: Ból stawów, ból kręgosłupa

Postautor: CMPunk » 31 mar 2019, 18:52

Czyli witaminę A zapodam z Now Foods,pytanie,czy jedna kapsułka dziennie będzie ok?
A tą biotynę z miedzią i cynkiem zmodyfikuję w taki sposób,że dorzucę sobie jeszcze Cynk Swansona 30 mg (mam jeszcze ponad 100 tabletek) i zredukuję z 10 do 0.5 grama dawkę biotyny z miedzią.
Czyli wyjdzie 5,6g mg miedzi i 52,5 mg cynku razem z tabletką-to dawka zbliżona do wzorcowej :) .
A metylokobalamina będzie do ssania,wezmę tego Now Foods,który polecałeś,choć wcześniej wcinałem Swansona,też 5 mg.
Myślę,że to chyba wszystko,teraz trzeba wyciągać zaskórniaki :roll: .
R4M30
Posty: 52
Rejestracja: 07 lut 2017, 17:07

Re: Ból stawów, ból kręgosłupa

Postautor: R4M30 » 01 kwie 2019, 16:00

CMPunk pisze:Czyli witaminę A zapodam z Now Foods,pytanie,czy jedna kapsułka dziennie będzie ok?
Ważne żeby coś brać, 25000 IU to jest już chyba sensowna dawka.

CMPunk pisze:A metylokobalamina będzie do ssania,wezmę tego Now Foods,który polecałeś,choć wcześniej wcinałem Swansona,też 5 mg.
Swanson Metylokobalamina B-12 5 mg - 60 tabletek też jest w porządku. Ważna jest tylko dawka- 5 mg i forma- pastylki do ssania (Swanson ma w opisie tabletki, ale Stosowanie- Jedną tabletkę dziennie rozpuścić pod językiem, czyli do ssania).
CMPunk
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2019, 7:53

Re: Ból stawów, ból kręgosłupa

Postautor: CMPunk » 20 kwie 2019, 6:58

Biorę 3 tydzień te suple,zobaczymy,jak się sytuacja rozwinie,ale mam obawy co do tego kręgozmyku. Czy ktoś wie,jakie są szanse,żeby choć częściowo zregenerować przerwaną cieśń między kręgami? Ponoć jest to jedna z przyczyn powstania kręgozmyku,który można oficjalnie jedynie "wyleczyć" poprzez operację. Może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem? Przy okazji wesołych świąt wszystkim życzę.
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Ból stawów, ból kręgosłupa

Postautor: Bow1 » 08 wrz 2019, 9:21

Przyda się chyba podsumowanie.
Znam następujący przypadek. Kręgosłup całkowicie zniszczony, wypukliny, jakieś narośla ostrogi, straszny ból w odcinku lędźwiowym, ból ramion, między łopatkami, ból rąk - to od odcinka szyjnego.
Suplementacja:
Witaminy B tj
metylokobalamina 5mg 3x1
foliany 800 mcg 3x1
Multi Vitamin lub inna podobna np B100 3x1
Witaminy rozp w tłuszczach
D3 do poziomu minimum 250 ng/ml
K2MK7 zależnie od dawek D3 ale minimum to 3x400 mcg
Wit A tyle jednostek co wit D3
Wit E 1200 IU
Wit C kilka gramów dziennie
Olej IQ200 lub Capite Humorem do posiłków.
Minerały:
bor
magnez
selen
miedź
cynk
chrom
krzem
mangan
molibden
Dieta:
bez cukru, bez pszenicy, bez mleka i jego przetworów
Kręgosłup jak nowy bez operacji.
To tyle.
Dobrze się bawię.
mwtch
Posty: 8
Rejestracja: 04 wrz 2019, 23:43

Re: Ból stawów, ból kręgosłupa

Postautor: mwtch » 15 wrz 2019, 18:48

Bow1, powyższy post to graal dla mających problem z kręgosłupem. Podziękowania.

Wróć do „Medycyna komplementara/ Biologia/ Biochemia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości