Hormon - witamina D3

Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Hormon - witamina D3

Postautor: Bow1 » 16 wrz 2018, 23:50

Zupełnie niedawno przekonałem się, że przy wysokich dawkach D3 warto stosować witaminę k2 mk7 w ilości 300 - 600 mcg na dobę.
Okazało się, że efekty lecznicze występują znacznie szybciej z K2. To jest moje doświadczenie więc polecam tą witaminkę.
Odnośnie aminokwasów o których tu wspomnieliście to znaczenie mają jeszcze lizyna i prolina, a także w części przypadków L-karnityna. Ten ostatni aminokwas nie w każdym przypadku ale warto spróbować.
Lizynę i prolinę warto podawać z wit C, a jak C to też flawonoidy. Ja zrobiłem sobie mieszankę lizyny, proliny, wit C i flawonoidów dałem tej mieszance nazwę AGE ponieważ napój ten skutecznie usuwa końcowe produkty glikacji białek czyli AGE.
Przy okazji lizyna, prolina, wit C i flawonoidy maję ogromnie pozytywny wpływ na odbudowę kolagenu. Nie jest konieczne podawanie ogromnych ilości wit C.
Dobrze się bawię.
goska
Posty: 39
Rejestracja: 16 lis 2017, 17:37

Re: Hormon - witamina D3

Postautor: goska » 17 wrz 2018, 10:54

Bow1 prosze mozesz jeszcze wspomniec jaki dawki tej proliny i lizyny na dobe. :?:
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Hormon - witamina D3

Postautor: Bow1 » 17 wrz 2018, 15:33

goska pisze:mozesz jeszcze wspomniec jaki dawki tej proliny i lizyny na dobe.

3 x 500 - 600 mg lizyna
3 x 300 - 500 mg prolina
Flawonoidów maksymalnie dużo. Flawonoidy biorę z ekstraktów różnych roślin i owoców zawierających dużo w składzie.
Dobrze się bawię.
camb
Posty: 69
Rejestracja: 14 mar 2017, 21:11

Re: Hormon - witamina D3

Postautor: camb » 17 wrz 2018, 15:42

Oprócz lizyny i proliny 3x dziennie dołożyć do flawonoidów wit C czyli kwas askorbinowy?
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Hormon - witamina D3

Postautor: Fitoro » 01 lis 2018, 6:19

Takie pytanie - czy może ktoś wie jak wygląda sprawa z D3 u zwierząt? (dokładnie pies).
Czy tak samo metabolit 25 oh jest nie aktywny?
Czy tak samo jak u ludzi o przedawkowanie np. Z tranu jest bardzo trudno?
Jak wygląda sytuacja z D3 u ssaków?

Może ktoś ma literaturę jakąś albo artykuły to byłbym wdzięczny ;)
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Hormon - witamina D3

Postautor: Bow1 » 01 lis 2018, 8:05

Metabolizowanie D3 u zwierząt przebiega identycznie jak u ludzi czyli wątroba i nerki ale pozyskiwanie przebiega nieco inaczej bo zwierzęta zlizują prowitaminę z sierści a ludzie raczej nie zlizują ze swojej skóry chociaż ona tam jest po naświetlaniu.
Roślinożerne zwierzęta wit D pozyskują z pokarmów bo ta powstaje na wszystkich podłożach organicznych czyli np na trawie itp. Problem polega na tym, że teraz krowy nie przebywają na pastwiskach a karma to kiszonki i różne inne dodatki paszowe pozbawione wit D.
Nigdy nie interesowałem się poziomem D3 u zwierząt ale znajomi zastosowali nasz olej z wit D3 u kota z cukrzycą i kot dość szybko wyzdrowiał. Znam kilka podobnych przypadków.
Po operacji mojego pieska stosowałem olej z wit D3. Piesek bardzo szybko wyzdrowiał. Piesek ważył 3,2 kg, a dostawał dziennie około 20 000 IU i 50 mcg K2 mk7. Lubi olej i wylizuje bardzo chętnie. Nigdy nie badałem u niego poziomu 25(OH) ale przypuszczam, że często ma dość wysoki około kilkuset ng/ml.
Z moich obserwacji wynika, że witamina D3 działa bardzo pozytywnie na zwierzęta.
Zresztą tak właśnie została odkryta witamina D tzn zauważono, że szczury przebywające w klatkach w nasłonecznionym miejscu były zdrowsze od tych przebywających w budynku.
Dobrze się bawię.
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Hormon - witamina D3

Postautor: Fitoro » 01 lis 2018, 11:58

No i pięknie :D dla suplementacji D3 daje szczeniakowi tran z dorsza, do tego mączka z kryla i Omega 3.
Nie daje żadnego oleju roślinnego ponieważ drapieżniki nie przerabiają oleji roślinnych. Tak przynajmniej pisze w książce ;)
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 381
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Hormon - witamina D3

Postautor: Bow1 » 03 lis 2018, 22:29

Fitoro pisze:Nie daje żadnego oleju roślinnego ponieważ drapieżniki nie przerabiają oleji roślinnych. Tak przynajmniej pisze w książce

To chyba ktoś źle napisał w tej książce :D
Gdyby tak było to psy i koty nie wracałyby tak szybko do zdrowia.
Sandacze (drapieżniki) karmione paszą z dodatkiem Capite Humorem rosły dwukrotnie szybciej od grupy kontrolnej i nie miały żadnych zwyrodnień w porównaniu z rybami z grupy kontrolnej. Była też masa innych korzyści ale tu raczej ludzi to nie interesuje.
Fitoro możesz śmiało podawać szczeniakowi ten olej i zobaczysz bardzo szybko pozytywne efekty. Szczególnie widoczne to jest po wyjątkowo lśniącej sierści.
Dobrze się bawię.
Fitoro
Posty: 384
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Hormon - witamina D3

Postautor: Fitoro » 08 lis 2018, 19:04

tak tylko z kronikarskiego obowiązku zacytuję książkę "pies na diecie barf" Małgorzaty Olejnik

...wszystkie te przemiany macierzystych w kolejne NNKT zachodzą na drodze reakcji chemicznych (desaturacji lub elongancji). By do nich doszło, musi być w nich obecny enzym - desaturaza. I tu tkwi problem : u wszystkich gatunków zwierząt mięsożernych występuje deficyt desaturaz co uniemożliwia wykorzystanie kwaśów wyjściowych do tworzenia pochodnych...
...Nic w tym dziwnego. Psy na drodze przystosowania ewolucyjnego nigdy nie miały dostępu do tłuszczów roślinnych, po co zatem miały wykształcić mechanizmy potrzebne do ich sprawnego metabolizmu? Musimy więc naszym zwierzętom dostarczać NNKT w formie gotowej. Takie znajdziemy w znacznych ilościach w tłuszczach pochodzenia zwierzęcego. W tłuszczach roślinnych nie występują EPA i DHA.
...Suplementowanie diety psów tłuszczami roślinnymi jest pozbawione sensu. Co więcej, jest szkodliwe dla psa.


tak to wygląda w tej książce :D
;) 8-)

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
Awe1234
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2018, 15:28

Re: Hormon - witamina D3

Postautor: Awe1234 » 21 lis 2018, 14:38

Czy odstawiacie suplementacje D3 przed badaniem ? Jeśli tak, to ile dni wcześniej?

Wróć do „Medycyna komplementara/ Biologia/ Biochemia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 32 gości