Rak- co, jak i dlaczego...

Awatar użytkownika
Fitoro
Posty: 372
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Rak- co, jak i dlaczego...

Postautor: Fitoro » 20 mar 2017, 8:00

Założyłem ten temat bo chyba tu na forum nie ma takowego. Chciałbym aby wszyscy tu zaglądający w miarę możliwości zapoznali się z wiedzą innych na temat hmm? :? tej choroby :cry: chociaż jak Moritz piszę - rak nie jest chorobą.
Reasumując w tym temacie wklejajmy ciekawe linki, piszmy swoje przemyślenia i spostrzeżenia tak aby było wszystko na ten temat w jednym miejscu.

(Nie wiem czy dobry dział - najwyżej administrator przeniesie.)

Tak szukając po sieci różnych artykułów natrafiłem na bardzo ciekawy tekst. Zapraszam do czytania i komentowania . Chciałem wkleić całość ale jest za duży i wywala błąd dlatego proszę link


https://www.monitor-polski.pl/jak-wylec ... -nowotwor/
Fitoro---> (kiszka z davidicke.pl) :D

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
Awatar użytkownika
Fitoro
Posty: 372
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Rak- co, jak i dlaczego...

Postautor: Fitoro » 20 mar 2017, 20:27

w tekście jest opisane o metodzie dr Budwig. Twarożek i olej lniany. Efekty rewelacyjne...

Metoda dr Budwig jest tak prosta i łatwa do wykonania, że wydaje się śmieszna. Tylko miesza się blenderem 2 / 3 filiżanki twarożku (idealnie chudego, orgnicznego) z 1 / 3 filiżanki świeżego, przechowywanego w lodówce oleju lnianego. Można dodać – jeśli chcesz – każdy owoc jaki chcesz: truskawki, czarne jagody, twój ulubiony. Można także dodać migdały albo orzechy włoskie. Nie polecam orzeszków ziemnych [peanuts], bo często zawierają dużo pestycydów albo grzybów / pleśni.
Dodatek owoców czyni mieszankę dr Budwig wystarczająco słodką. Ale jeśli chcesz ją słodszą, dodaj stewię – cukier naturalny który nie karmi komórek rakowych.
Być może wiecie, że produkty mleczne są złe dla pacjentów z rakiem, i z tym się zgadzam. Ale kiedy miesza się twarożek z olejem lnianym, traci swoje właściwości nabiałowe. Znam dziesiątki osób nie toleryjących laktozy, ale spożywają tę mieszankę codziennie bez żadnych problemów. [uwaga tłumacza: olej ten musi być przechowywany w lodówce, kupuj tylko zimny olej]

Metoda dr Budwig jest stosowana w Europie w celach profilaktycznych i terapii wielu chorób, w tym rak, miażdżyca, udar mózgu, zawał serca, nieregularne bicie serca, wrzody żołądka, zapalenie stawów, egzema, i syndromy braku odporności, takich jak stwardnienie rozsiane [MS] i choroby autoimmunologiczne, takie jak toczeń [ang. lupus].
Jeśli masz raka, nie spieraj się ze mną o tej metodzie. Nie czekaj by powiedzieć o niej swojemu lekarzowi. Korzystaj z niej!
To jest produkt spożywczy. I ponieważ zastępuje jeden lub dwa posiłki dziennie, jest bardzo tani. Nie może ci zaszkodzić, chyba że olej jest zjełczały, co jest dość oczywiste. Jeśli olej brzydko pachnie lub ma dziwny smak, nie używaj go. Odnieś go z powrotem i kup świeży, przechowywany w lodówce.
Jeśli masz raka, ta metoda musi pozostać rutyną do końca życia. Powtarzam: musisz stosować ją do końca życia! Inaczej mówiąc, nie przestań jej stosować, nawet kiedy pozbędziesz się raka. Wiele osób przekonało się o tym w straszny sposób, że to był bardzo zły pomysł. Stosuj ją codziennie, koniecznie. Są różne owoce i orzechy do wrzucenia do mieszanki.

W jaki sposób mieszanka dr Budwig zabija miliardy komórek rakowych

Możesz się zastanawiać w jaki sposób prosta mieszanka oleju lnianego i twarożku może zabijać miliardy komórek rakowych. Tu chodzi o skomplikowany proces, wyjaśnię go w prosty sposób.
Jak wspomniałem w rozdziale 1, komórki rakowe regują na natlenianie, tak samo jak wampir na światło dzienne: kurczą się i umierają. A kiedy zdrowe komórki dostają więcej tlenu, wytwarzają więcej energii, i stan zdrowia się poprawia.
Zasadniczo, metoda dr Buwig zabija komórki rakowe tlenem. Daje także więcej tlenu zdrowym komórkom.
Każda komórka w organizmie potrzebuje omega 3, podstawowy kwas tłuszczowy, zarówno dla błony komórkowej, jak i wnętrza komórki. Ale typowy Amerykanin nie dostaje wystarczającej ilości omega 3. Jak mówi dr Budwig, jednym z najbogatszych źródeł omega 3 jest olej lniany.
Omega 3 działa jak magnes na błony komórkowe przyciągając tlen do komórki, jak również pozwala tlenowi dostać się do środka komórki. Można mieć dużo tlenu krążącego w krwiobiegu, ale jeśli komórki nie mają wystarczającej ilości omega 3, tlen nie dostanie się do środka komórek.
Komórki które nie mają wystarczająco dużo omega 3, mogą stać się beztlenowcami – inaczej mówiąc, znajdują sposób by żyć bez tlenu, a karmią się cukrem. Te beztlenowce mogą żyć i rozmnażać się poprzez proces fermentacji.
Komórki rakowe są beztlenowcami. Nie potrzebują tlenu, i faktycznie już nie mogą go znieść!
Kiedy stosujesz mieszankę dr Budwig, komórki te dostają dawkę omega 3, a po niej świeży tlen, i wtedy miliony ich umierają.
Biorąc pod uwagę to, że olej lniany jest tak dobry dla ciebie, możesz postanowić brać go bez twarogu. Ale to będzie duży błąd!
Mieszanie twarogu z olejem lnianym jest kluczową częścią tej metody, jak mów dr Budwig, bo mieszanka ta jest najlepszym sposobem na dostarczenie omega 3 do komórek w całym organizmie. Kiedy miesza się twaróg z olejem lnianym, twaróg nie tylko traci właściwości produktu mlecznego, jak wspomniałem wcześniej, ale olej staje się rozpuszczalny w wodzie. Ta rozpuszczalność w wodzie umożliwia dostawę omega 3 do komórek tak sprawnie i skutecznie.
Jeśli masz raka, mam nadzieję, że zobowiążesz się do stosowania tej mieszanki codziennie i będziesz to robił do końca życia.
Fitoro---> (kiszka z davidicke.pl) :D

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
goska
Posty: 39
Rejestracja: 16 lis 2017, 17:37

Re: Rak- co, jak i dlaczego...

Postautor: goska » 21 lis 2017, 0:44

Tak Fitaro rąk to nie choroba tez powtórzę za mądrym ...to objaw tego co jest nie halo w całej machinę jaka jest człowiek. Trzeba podejścia colosciowego,a nie procedury medycznej,a dr. Budwig to dobry początek i oczywiście oleje p.Bogdana może powolutku bez łaskaw pomocy dochtore uda się powrócić do równowagi. W przyrodzie nie ma innej opcji. To bierz się wspólnie do roboty. PS . znasz teorie dr Hamera , ciekawa jestem opinii? Pozdrowionka
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 340
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Rak- co, jak i dlaczego...

Postautor: Bow1 » 27 lis 2017, 2:07

Mam kilkunastoletnie doświadczenie z chorobami tego typu.
Wiem, wiem są lepsi ale ja też czegoś się dowiedziałem przez te lata oraz pomogłem skutecznie sobie i kilku przyjaciołom.
Sama geneza tej choroby nie do końca jest wyjaśniona istnieje wiele teorii i z tego powodu uważam, ze należy podejść kompleksowo.
Co to oznacza?
Oznacza to, że trzeba usunąć każdą potencjalną przyczynę raka ponieważ niema sensu eksperymentować z powodu ograniczonego czasu jaki nam pozostał.
Moim skromnym zdaniem najlepsza jest metoda łączenia medycyny mitochondrialnej z innymi w tym również Budwigowej.
Od czego zacząć?

- Zrób sobie preparat i nazwij go jak chcesz ja nazwałem AGE.
Na 10 ml preparatu przypada 1500 mg wit C, około 400 mg flawonoidów w tym rutyna, antocyjany. Im większe zróżnicowanie flawonoidów tym lepiej aby zachodziła gigantyczna synergia. Ja np stosuję kilkanaście różnych ekstraktów roślinnych również jagodowe by były antocyjany a także musi się znaleźć rutyna.
W tych 10 ml preparatu 400 mg lizyny, 200 mg proliny, odrobina naturalnego miodu i woda. Można też dodać ekstrakt z Ashwagandha ale to nie jest konieczne.

- Udaj się do dentysty i usuń wszystkie zęby z plombami amalgamatowymi, leczone kanałowo, usuń też zęby, które wyglądają zdrowo ale są przyczyną okresowo odczuwanego dyskomfortu. Wykonaj dokładne zdjęcie RTG panoramiczne zębów i zęby pod którymi znajdziesz stan zapalny usuń bezzwłocznie. Nie daj się namówić na leczenie gentamycyną czy coś w tym rodzaju. Gentamycyna jest wskazana jedynie w sztucznym skrzepie jaki założy lekarz po usunięciu zęba.Zamaist tego pij swoje AGE przed i po wizycie u dentysty, a dzięki temu nie będzie komplikacji po ekstrakcji oraz zero bólu. Pij tyle, że pojawi się rozluźniony stolec a nawet biegunka ale to jest ok gdyż przy okazji pozbędziesz się wielu toksyn. Nie stosuj jednak wciąż dużych dawek bo zmienisz sobie skład mikrobioty, a to nie jest wskazane w żadnym wypadku.

- Ponieś poziom D3. Jeżeli nie suplementowałeś to dawki muszą być bardzo wysokie. Około 100 ng/ml będzie super. Łącznie z syntetyczną D3 można dodatkowo kupić sobie D3 z lanoliny aby zajęła się receptorami w środowisku wodnym. UWAGA - nie wiem czy jest to konieczne.

- Kup sobie dobry olej wysokolinolenowy np IQ200 albo jeżeli masz problem z wątrobą lub skórą to ZF. Inne oleje np lniany albo z nasion konopi, czarnuszki czy podobne cholerstwo daruj sobie. Jak kupisz lniany z nieodpowiedniej odmiany lub niedbale tłoczony czy źle przechowywany to bardzo sobie zaszkodzisz. Chcesz ryzykować to Twoja sprawa. Olej bierz z lecytyną lub twarogiem. Jeżeli z twarogiem to musi być dokładnie zemulgowany jak podaje Budwig.

- Zbadaj sobie 25(OH), poziom homocysteiny, CRP, hormony FT3, FT4, TSH, poziom wapnia całkowitego i zjonizowanego w surowicy, Poziom selenu w surowicy. Zależnie od lokalizacji guza również hormony androgenne czyli inne u kobiety a inne u mężczyzny. Trochę tego jest, ale spoko, tylko musisz wykazać odrobinę cierpliwości, a poza tym nie musisz wszystkiego zrobić jednego dnia. Zadania rozkładaj w czasie by nie dostarczać sobie dodatkowego powodu do stresu.

- W oczekiwaniu na wyniki lub ich rozszyfrowanie kup glutation (górne dawki nie istnieją) 3 x 500 mg minimum. NAC 3 x 600 mg, D3 w zależności od poziomu i wagi, CoQ10 30 mg/kg masy ciała rozłożone na kilka dawek w ciągu dnia. Jeżeli już kupiłeś lecytynę to do CoQ10 również dołącz. Jeżeli Cię stać to koniecznie kup PQQ minimum 20 mg 3x dziennie. NADH 10 mg 3x dziennie.
Zajrzyj do sklepów i kup kaszę gryczaną niepaloną BIO i jeżeli musisz jeść mączne potrawy to koniecznie młynek do zboża oraz samopszę BIO i lub ewentualnie płaskurkę BIO. Sprawdź pastę do zębów czy niema w składzie fluoru i glinu. Jeżeli ma to wyrzuć ją szybciutko. Kup mydło potasowe i myj całe ciało oraz włosy tym mydełkiem. We wszystkich pięknych i pachnących mydłach szamponach, i innych środkach do mycia są formaldehydy czyli np formalina, która bardzo szybko penetruje bardzo głęboko ciało prowadząc do wielu uszkodzeń, a w efekcie do stanów zapalnych oraz uszkodzeń DNA. Wyrzuć kremy, antyperspiranty itp. Sprawdź czy w domu masz jakieś wyposażenie niepalne czyli o podwyższonej temp zapłonu. Przedmioty takie nasączone są solami bromu. Jeżeli znajdziesz np wykładzinę dywanową o podwyższonej temp zapłonu to wyrzuć natychmiast a podłoże wyszoruj i chodź sobie po podłodze bez wykładziny. To dotyczy nie tylko wykładzin ale również innych elementów wyposażenia.
Szczepionki, brom, fluor, glifosat itd - zadbali byśmy zrobili miejsce dla tego narodu który przyjdzie tu po nas. No, troszeczkę Słowian musi zostać bo ktoś musi sprzątać i pracować w kopalniach. Ci co zostaną to jednak muszą być bezwolne półgłówki wykonujące ciężką pracę za chleb wzbogacony tlenkiem glinu i bromem.

W następnej części zajmiemy się mikroelementami niezbędnymi do usprawnienia łańcucha oddechowego. Ponieważ oprócz CoQ10 i CoQ1 niezbędne są pewne pierwiastki.
Łańcuch oddechowy to proces, który prowadzi do produkcji ATP w mitochondriach. Jeżeli teoria jaką opiszę jest tą trafioną to uruchomienie oraz zintensyfikowanie łańcucha oddechowego jest kluczowym elementem w leczeniu raka.
Zoptymalizowanie produkcji ATP na błonie między matriksem a przestrzenią międzybłonową jest istotne ale często niewystarczające szczególnie u osób dojrzałych konieczne jest zwiększenie ilości mitochondriów w komórkach. Tak, jest to możliwe ale tylko wówczas gdy naprawimy błędy w mtDNA. Tak, naprawienie mtDNA jest możliwe ale o tym w następnej części.
Dobrze się bawię.
camb
Posty: 69
Rejestracja: 14 mar 2017, 21:11

Re: Rak- co, jak i dlaczego...

Postautor: camb » 01 gru 2017, 7:02

A gdzie można zakupić CoQ10 oczywiście w proszku jeśli ma się brać 30mg na kg masy ciała?
Awatar użytkownika
Fitoro
Posty: 372
Rejestracja: 02 wrz 2016, 8:11

Re: Rak- co, jak i dlaczego...

Postautor: Fitoro » 01 gru 2017, 21:55

a co z teorią Wartburga o tym że komórki rakowe rozwijają się w środowisku kwaśnym. Dostał za to Nobla.
I kłania się pytanie o równowagę kwasowo zasadową
Fitoro---> (kiszka z davidicke.pl) :D

Lekarze przepisują leki o, których mało wiedzą, na choroby o których jeszcze mniej wiedzą- ludziom, o których NIC nie wiedzą !
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 340
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Rak- co, jak i dlaczego...

Postautor: Bow1 » 04 gru 2017, 20:25

camb pisze:A gdzie można zakupić CoQ10 oczywiście w proszku jeśli ma się brać 30mg na kg masy ciała?

To nie jest proste ponieważ można kupić coś co wyglada jak CoQ10 ale nim nie jest. Trzeba kupować jedynie od sprawdzonych powaznych firm a u takich nie kupisz małej ilości. Minimum to kilka kg.
Fitoro pisze:a co z teorią Wartburga o tym że komórki rakowe rozwijają się w środowisku kwaśnym. Dostał za to Nobla.
I kłania się pytanie o równowagę kwasowo zasadową

Jedno drugiego nie wyklucza.
Jest 60 letnia pani, która choruje na serduszko, tarczycę, raka, depresję i wiele innych chorób. Zero energii więc nie dba już o mieszkanie po prostu brakuje sił, chęci i energii. Pojawia się doskonały uzdrowiciel i wyciąga ją ze wszystkich problemów. Pani ta czuje się cudownie, tryska energią zaczyna myśleć o przyszłości itd.
Rozgląda się wokół i mówi - jak mogłam żyć w tym chlewie?
Bierze się za robienie porządków. W pierwszym etapie wyrzuca wszystkie śmieci, zmywa naczynia i wietrzy pomieszczenia. Dotychczasowy kwaśny odór zastępowany jest świeżym i czystym powietrzem.
Identycznie jest z naszymi komórkami.
Dobrze się bawię.
camb
Posty: 69
Rejestracja: 14 mar 2017, 21:11

Re: Rak- co, jak i dlaczego...

Postautor: camb » 04 gru 2017, 23:17

EustachyMotyka
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2017, 15:41

Re: Rak- co, jak i dlaczego...

Postautor: EustachyMotyka » 06 gru 2017, 20:13

- Udaj się do dentysty i usuń wszystkie zęby z plombami amalgamatowymi, leczone kanałowo, usuń też zęby, które wyglądają zdrowo ale są przyczyną okresowo odczuwanego dyskomfortu. Wykonaj dokładne zdjęcie RTG panoramiczne zębów i zęby pod którymi znajdziesz stan zapalny usuń bezzwłocznie. Nie daj się namówić na leczenie gentamycyną czy coś w tym rodzaju. Gentamycyna jest wskazana jedynie w sztucznym skrzepie jaki założy lekarz po usunięciu zęba.Zamaist tego pij swoje AGE przed i po wizycie u dentysty, a dzięki temu nie będzie komplikacji po ekstrakcji oraz zero bólu. Pij tyle, że pojawi się rozluźniony stolec a nawet biegunka ale to jest ok gdyż przy okazji pozbędziesz się wielu toksyn. Nie stosuj jednak wciąż dużych dawek bo zmienisz sobie skład mikrobioty, a to nie jest wskazane w żadnym wypadku.

Czym uzupełnić sobie ubytki po ekstrakcji zęba ?
Problemem są jeszcze plomby, a szczególnie ich skład. Czytałem trochę ostatnio o plombach i dowiedziałem się, że często zawierają jony fluoru, aluminium czy Bisfenol A. Tak często mówi się o szkodliwości plomb amalgamatowych, a nie wspomina się o tym co zawierają w sobie plomby uważane za lepszą alternatywę, czyli popularne plomby kompozytowe.
Są co prawda gabinety dentystyczne, które zaznaczają, że ich plomby nie zawierają bisfenolu a, ale mogą zawierać metale ciężkie takie jak ołów albo aluminium.
Bądż tu mądry człowieku, kiedy chcesz leczyć zęby, a okazuje się, że to nie leczenie, tylko podtruwanie.
goska
Posty: 39
Rejestracja: 16 lis 2017, 17:37

Re: Rak- co, jak i dlaczego...

Postautor: goska » 06 gru 2017, 21:51

Bow1 może mógłbyś podać dokładniejszy skład twojego AGE byłabym bardzo wdzięczna. Wymienilam amalgamaty ale mam wiele innych plomb ale na forum mówią ze z nimi tez coś nie halo.

Wróć do „Medycyna komplementara/ Biologia/ Biochemia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości