Czas się obudzić

sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 31 sty 2021, 0:18

dużo ważnych informacji od dr. Hałata
Narodowy eksperyment na Polakach
https://www.youtube.com/watch?v=aL5iW7HhEOc
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Czas się obudzić

Postautor: Paula » 31 sty 2021, 17:18

Jeden z najważniejszych, moim zdaniem, fragmentów książki "Przebudzenie" A. de Mello. Odnosi się w zasadzie do każdej dziedziny życia...
"Przebudzenie to duchowość. Ludzie najczęściej śpią, nie zdając sobie z tego sprawy. Rodzą się pogrążeni we śnie. Żyją śniąc. Nie budząc się zawierają małżeństwa. Płodzą dzieci we śnie i umierają, nie budząc się ani razu. Pozbawiają się tym samym możliwości zrozumienia niezwykłości i piękna ludzkiej egzystencji. Mistycy, niezależnie od wyznawanej przez siebie doktryny, zgodni są co do tego, że wszystko, co nas otacza, jest takie, jakie być powinno. Wszystko. Cóż za przedziwny paradoks. Najtragiczniejsze jest jednak to, że większość ludzi nigdy tego nie jest w stanie zrozumieć. Nie są w stanie tego pojąć, gdyż pogrążeni są we śnie. Śnią sen prawdziwie koszmarny.

W ubiegłym roku oglądałem w hiszpańskiej telewizji pewną historyjkę o mężczyźnie, który pukając do drzwi pokoju swego syna wołał:

– Jaime, obudź się!

Syn w odpowiedzi: – Nie chcę wstawać, tato.

Poirytowany ojciec: – Wstawaj, musisz iść do szkoły!

Jaime na to: – Nie chcę iść do szkoły.

– Dlaczego? – pyta ojciec.

– Są trzy powody ku temu – stwierdził Jaime.

– Po pierwsze, bo tam jest potwornie nudno; po drugie, bo mi dzieciaki dokuczają, a wreszcie po trzecie, bo nienawidzę szkoły.

Na to ojciec: – To ja ci podam trzy powody, dla których powinieneś pójść do szkoły. Po pierwsze, bo to jest twój obowiązek; po drugie, bo masz czterdzieści pięć lat; i po trzecie, ponieważ jesteś dyrektorem szkoły.

Obudź się! Przebudź się wreszcie! Jesteś dorosły. Nie jesteś niemowlakiem, by cały czas spać. Obudź się! Porzuć swe zabawki. Pora wydorośleć.

Większość ludzi twierdzi, iż pragnie jak najszybciej opuścić przedszkole. Ale nie wierz im. Nie mówią prawdy. Jedyne, czego naprawdę chcą, to by naprawić im popsute zabawki. „Oddaj mi moją żonę”. „Przyjmij mnie znowu do pracy”. „Oddaj mi moje pieniądze”. „Zwróć mi moją wcześniejszą reputację”. Tego właśnie naprawdę chcą. Pragną, aby zwrócono im dotychczasowe zabawki. Tylko tego, niczego więcej. Psychologowie twierdzą, że ludzie chorzy w istocie rzeczy nie chcą naprawdę wyzdrowieć. W chorobie jest im dobrze. Oczekują ulgi, ale nie powrotu do zdrowia. Leczenie bowiem jest bolesne i wymaga wyrzeczeń.

Przebudzenie, jak wiadomo, nie jest rzeczą najbardziej przyjemną. W łóżku jest ciepło i wygodnie, budzenie nas irytuje. I to jest powód, dla którego prawdziwy guru nigdy nie usiłuje ludzi budzić. Mam nadzieję, że okażę się na tyle mądry, by nie podejmować próby budzenia tych, którzy śpią. Naprawdę, nie moja to sprawa, że śpisz. I jeśli nawet będę niekiedy mówił „obudź się”, to bynajmniej nie po to, by przerwać twój sen. Moją sprawą jest robić jedynie to, co powinienem. Tańczyć swój taniec. Jeśli potraficie uzyskać coś dla siebie z tych moich rozważań, to bardzo dobrze; jeśli nie, tym gorzej dla was! Jak powiadają Arabowie: „Natura deszczu jest zawsze taka sama, pozwala rosnąć zarówno cierniom na bagnach, jak i kwiatom w ogrodach”.
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 31 sty 2021, 22:29

Broń Biologiczna | COVID | Dr. Lee Merrit
Published January 30, 2021
Wywiad Alexa Newmana z magazynu The New American z dr. Lee Merrit, która wyjaśnia, dlaczego uważa, że COVID to broń biologiczna.
https://rumble.com/vdfidn-bro-biologicz ... ektor.html
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 03 lut 2021, 0:35

Bardzo ważny i rzetelny materiał z Radcą Prawnym Katarzyną Tarnawą- Gwóźdź.
Czy mamy do czynienia z eksperymentem medycznym? Jak się bronić? Wiedza, prawo i obrona.

https://www.facebook.com/PortalRebel24/ ... 838276934/
https://rebel24.pl/dokumenty-i-materialy-do-pobrania/
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 03 lut 2021, 0:38

A w niedzielę 31.02.była jak co roku narodowa zrzuta ;)
każdy etatowy członek się wyżywi
https://www.facebook.com/photo?fbid=362 ... 0306166824
SoCioS
Posty: 83
Rejestracja: 03 paź 2019, 22:35

Re: Czas się obudzić

Postautor: SoCioS » 03 lut 2021, 10:54

sowka pisze:A w niedzielę 31.02.była jak co roku narodowa zrzuta ;)
każdy etatowy członek się wyżywi
https://www.facebook.com/photo?fbid=362 ... 0306166824


No i tu mam mieszane uczucia, bo szczuje obecnie na WOŚP pisowska propaganda, która podobne działanie stosuje w skali makro od obsadzania spółek SP "swoimi ludźmi" poprzez drenaż budżetu dofinansowaniami wybranych grup,fundacji,osób itd itd....pomijam grube wałki ze skokami, prywatyzacji. Ogólnie kasa bokiem idzie w miliardach więc 9tyś. przy dotychczasowych zbiórkach WOŚP-u i pomocy stricte ukierunkowanej na nasza służbę zdrowia nie kłuje tak mocno aczkolwiek niesmak jest.
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 03 lut 2021, 12:17

SoCioS pisze
"No i tu mam mieszane uczucia, bo szczuje obecnie na WOŚP pisowska propaganda....
Ogólnie kasa bokiem idzie w miliardach więc 9tyś. przy dotychczasowych zbiórkach WOŚP-u i pomocy stricte ukierunkowanej na nasza służbę zdrowia nie kłuje tak mocno aczkolwiek niesmak jest"
Nie dzielmy się na prawicę/lewicę , PIS/PO itp ....tak,tak ogólnie kasa bokiem idzie w miliardach ,ale to jest kolejny ekspertyment na ludziach
na ich empatii, uczuciach i tzw "dobrym celu " -czyli też chodzi o życie ludzkie jak w "Narodowym programie szczepień"
co do działalności WOŚP od lat bada i wyświetla te problemy bloger Matka Kurka , a Owsiak dalej pod "parasolem" .... nie dziwne ?
https://niezalezna.pl/305599-matka-kurk ... ow-zlotych
Według blogera wydawaniem pieniędzy zebranych przez WOŚP zajmuje się „Złoty Melon” z jednoosobowym zarządem i prezesem Jerzym Owsiakiem.
„Firma ta obsługuje wszystkie najważniejsze imprezy WOŚP i bierze udział w „konkursach ofert” na zakup sprzętu. W ciągu 10 lat Owsiak jako prezes „Złotego Melona” rozdysponował ponad 90 milionów w „usługach obcych”, dokładnie 90 026 552,79 zł”
– przekazuje Matka Kurka.
sowka
Posty: 1722
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 03 lut 2021, 13:24

SoCioS , ja nie neguje akcji charytatywnych ,ale do osoby Osiaka mam awersję ....nie znoszę indoktrynacji podczepionej do dobroczynności, nie podoba mi się arogancja i chamski język Owsiaka
napiszcie co Wy myślicie ?
Czy aby na pewno służba zdrowia nie powinna być dotowana z budżetu , czy może lepiej iść w akcje "pomóżmy systemowi bo jest biedny" ?
Pierwszy raz od 6 lat „Jurek" totalnie zawalił „Finał” ...???
https://www.kontrowersje.net/pierwszy_f ... aka?page=2
Metody działania Owsiaka są znane od lat, to jest ciągle ten sam schemat polegający na sprowokowaniu wielkiej zadymy ideologicznej lub politycznej, która pozwoli rozpalić emocje społeczne do czerwoności i na tym budowano siłę finansową WOŚP. Nie ma przypadku w tym, że WOŚP notowała słabsze wyniki w czasach rządów PO i to wielokrotnie słabsze, a prawdziwe żniwa zaczęły się za rządów PiS. Wystarczy sobie przypomnieć pierwsze „dam dwa razy więcej”, co miało miejsce w 2016 roku, po wypowiedzi posła Pięty, który słusznie zwrócił uwagę, że służby mundurowe mogą „grać”, ale po pracy, nie w ramach pełnienia obowiązków.
Z tej wypowiedzi Owsiak zrobił skrót i wyszło, że „państwo pisowskie” blokuje wielkie dzieło charytatywne. Później poszło z górki i trzeba wskazać na wydatną pomoc samego PiS wraz z zapleczem. Jedną z większych afer było zamazane serduszko przez „orłów” Kurskiego, nie brakowało też osobistych konfliktów Owsiaka z Patrykiem Jakim, czy Krystyną Pawłowicz i na tym paliwie akcje WOŚP szybowały w górę. Wyjątkowo obrzydliwym działaniem propagandowym Owsiaka było wszystko to, co zrobił po zamachu i śmierci Adamowicza, tak obrzydliwe, że nie chcę do tego wracać. Najistotniejsze jest jednak to, że na budowaniu konfliktów społecznych i politycznych Owsiak robi biznesy marketingowe i finansowe, przy czym zawsze stosował te same prymitywne metody prowokacji. Sama niewyszukana metoda prowokacji jest o tyle istotna, że nie pozostawia wiele miejsca na błędy. Wystarczy wyłowić jakąś wypowiedź prawicowego aktywisty, księdza lub publicysty i biznes się kreci. Gdyby tego zabrakło, to zawsze można sięgnąć po gotowe emocje społeczne, jak na przykład „obrona konstytucji” albo „dwa miliardy dla Kurskiego”. Przez wiele lat mechanizm działał bez zarzutu, za rządów PiS przynosił gigantyczne zyski i nagle Owsiak, mówiąc jego językiem, strasznie wtopił.
Przede wszystkim „wielki dyrygent” nie zauważył, że Polacy żyją innymi emocjami i głównie jest to „pandemia”.
Po drugie Owsiak pomylił się fatalnie w diagnozie nastrojów społecznych związanych z wyrokiem TK. Owszem większość Polaków chce PiS rozjechać za ten wyrok i domaga się utrzymania „kompromisu aborcyjnego”, ale protesty „wściekłych macic” docierają do „gustu” góra 5% radykalnych zwolenników lewicy.
Po trzecie Owsiak na dwa dni przed finałem nie miał na tapecie żadnej wpadki posła PiS, ewentualnie księdza, najlepiej pedofila.
Po czwarte, kompletnie nie przygotowany do roboty, jaką wykonywał co roku, rzucił się na „Strajk kobiet”, którym miał nadzieję podpalić społeczną beczkę prochu.
Nic z tego nie wyszło i to na każdym polu. Nie tylko ludzie się nie rzucili do dawania dwa razy więcej, ale nawet dziennikarze „Gazety Wyborczej” jęknęli pytaniem: „Jurek, co ty robisz?!”.
Znam Owsiaka na wylot, on nie ma żadnych zahamowań, jak popełni coś strasznie głupiego, to będzie tego bronił do końca, patrz przeklinanie na „festiwalu” i w miejscach publicznych, tudzież znieważanie Krystyny Pawłowicz.
Tym razem Owsiak kompletnie się wycofał, podwinął ogon i nawet nie piśnie.
O „Strajku kobiet” Owsiak nie wspomniał już ani w Internecie, ani na konferencji prasowej, zamiast tego burknął, że WOŚP dawno zaszczepiłby Polaków, ale nikt tego nie podchwycił.
Pierwszy raz od 6 lat „Jurek" totalnie zawalił „Finał” i to popisowo, chociaż nic wielkiego nie miał do roboty. Ba! Gdyby nic nie robił, to efekt byłby lepszy.
Czy to oznacza, że rekordu nie będzie?
Tak dalekich wniosków nie należy wyciągać, pamiętam finał w 2014 roku i kreatywną księgowość, po kompromitacji procesowej w Złotoryi.
Wtedy WOŚP zrobiła rekord na papierze i teraz też może zrobić bez problemu, bo ma około 200 milionów na koncie.
Natomiast pewne jest, że Owsiak swoimi błędami stracił najmniej kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt milionów, po porostu się zestarzał i niczego nowego już się nie nauczy.

https://demotywatory.pl/4825865/Czy-wie ... -gabinetom

Czy w imię kilku lub kilkunastu milionów złotych na rzecz chorych dzieci i starszych osób czekających na medyczne wsparcie nie warto przygotować dokumentacji i zaprosić wszystkich (WSZYSTKICH) zainteresowanych dziennikarzy domagających się wyjaśnień, poświęcić im godzinę lub pięć (a jak trzeba to więcej) i spokojnie, merytorycznie, rzeczowo wyjaśnić wszystko, o co zapytają?
https://wpolityce.pl/polityka/183103-dl ... j-dyskusji
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Czas się obudzić

Postautor: Paula » 03 lut 2021, 18:46

To ja może skomentuję krótko...
Kolejny dochodowy biznes ubrany w piękne słowa i iluzję dobroczynności...
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 729
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Czas się obudzić

Postautor: Paula » 03 lut 2021, 18:59

Taka sama propaganda, tylko lata inne...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."

Wróć do „Medycyna komplementara/ Biologia/ Biochemia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości