Czas się obudzić

sowka
Posty: 677
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 08 gru 2020, 22:57

Materiał pochodzi z 2016 ale należy go przypomnieć w odniesieniu do obecnej sytuacji
Dr Scott Reuben: Naukowiec z „Big Pharma” przyznaje się do sfałszowania kilkudziesięciu prac badawczych dla Pfizer’a i Merck’a
https://pubmedinfo.org/2016/03/13/nauko ... -i-mercka/
Biznesowy standard Big Pharma
Co zasługuje na uwagę w tej historii, to nie fakt, że lekarz sfałszował badania kliniczne dla przemysłu farmaceutycznego. To również nie fakt, że tak zwane “naukowe” czasopisma medyczne opublikowały jego sfabrykowane badania. To nawet nie fakt, że firmy farmaceutyczne wypłaciły temu szarlatanowi blisko pół miliona dolarów, podczas gdy on pompował kolejne sfabrykowane badania.
Sedno sprawy polega bowiem na tym, że jest to biznesowy standard w przemyśle farmaceutycznym.
Tak naprawdę działania doktora Reubena nie są aż tak niezwykłe. Firmy farmaceutyczne rutynowo płacą łapówki naukowcom oraz lekarzom. Czasopisma medyczne regularnie publikują fałszywe, oszukańcze badania. Członkowie paneli certyfikujących FDA (Food and Drug Administration – federalna agencja dopuszczania żywności i lekarstw w USA) regularnie powołują się na sfałszowane badania w procesie podejmowania decyzji.
Media w relacjach z badań naukowych też regularnie cytują sfałszowane wyniki.

Czym jest “Medycyna oparta na dowodach”?
Fakt, że taki naukowiec, jak doktor Reuben może z powodzeniem wytwarzać fałszywe wyniki badań, potem je opublikować w recenzowanych czasopismach naukowych, i czynić tak bezkarnie przez 13 lat – rzuca teraz nowe światło na to, co się naprawdę kryje pod pojęciem “Medycyny opartej na dowodach”.
Przepis na medycynę opartą na dowodach jest dość prosty: Sfabrykuj dowód! I opublikuj w jakimkolwiek wiodącym czasopiśmie medycznym. Następnie możesz powoływać sfabrykowany dowód jako “fakt!”.
Gdy promotorzy leków i szczepionek w swojej obronie uciekają się do “Medycyny opartej na dowodach”, należy pamiętać, iż spośród ich tzw. dowodów wiele zostało całkowicie sfabrykowanych. Kiedy twierdzą, że ich dział chemicznej i toksycznej medycyny opiera się na “prawdziwej nauce“, to naprawdę oznacza, że jest oparta na fałszywej nauce, którą oni wszyscy potajemnie zgodzili się nazywać “prawdziwą nauką“. Kiedy twierdzą, że “fakty naukowe” wspierają ich stanowisko, to tak naprawdę oznacza, że owe “fakty” zostały sfabrykowane przez naukowców-kryminalistów za łapówki płacone przez firmy farmaceutyczne.
Okazuje się, że “Medycyna oparta na dowodach” prawie już nie istnieje.
A nawet jeśli, to skąd wiesz, które badania są rzetelne, a które sfabrykowano?

I to oszustwo nie ogranicza się jedynie do doktora Scotta Reubena.
Pamiętajmy: on zaangażował się w rutynowe oszustwa badawcze przez 13 lat zanim go przyłapano.
Jest prawdopodobnie tysiące innych naukowców zaangażowanych w podobne nadużycia badawcze w tej chwili, którzy nie zostali jeszcze złapani na gorącym uczynku. Ich fałszywe prace badawcze bez wątpienia zostały już opublikowane w “naukowych” czasopismach medycznych.
Zostały zacytowane w prasie popularnej. Zostały powołane przez decydentów FDA dla podjęcia decyzji o dopuszczeniu leków jako “bezpiecznych i skutecznych” do powszechnego stosowania.
Czyli jednak pod tym wszystkim nie ma nic więcej, niż oszustwa i szarlataneria.
Jasne, że mogą wystąpić jakieś rzetelne badania pomieszane z fałszywymi, ale jak możemy odróżnić jedne od drugich?
Jak mamy mieć zaufanie do tego systemu, który twierdzi, że posiada monopol na prawdę naukową, ale w rzeczywistości jest tylko przykrywką dla bezspornych oszustw naukowych?
sowka
Posty: 677
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 09 gru 2020, 12:52

w Warszawie ma odbyć sie Marsz o Wolność
Stop Przymusowi szczepień 19 grudnia o 12:00

https://www.facebook.com/events/726224404661073/

https://www.facebook.com/stowarzyszenie ... _tn__=kC-R
przeklejam ....
Justyna Socha
10 godz.
Dzisiaj prokurator odczytała mi zarzuty, bo rzekomo pomówiłam lekarza. Są naciski z góry żeby mnie pognębić. Lekarze z którymi współpracuję wiedzą jak bardzo leży mi na sercu wolność ich zawodu i wolność słowa. To jest kluczowe. System próbuje mnie jednak przedstawić jako kogoś, kto lekarzy nienawidzi i zwalcza.
Byliśmy tysiącami na ulicach Warszawy 6 czerwca tego roku protestując przeciw przymusowi szczepień. Wpłynęliśmy na debatę prezydencką. Rząd zapewniał, że szczepienia będą dobrowolne. Kłamał!
Osoby, które nie zaszczepią się na COVID-19 będą objęte w limitami dotyczącymi spotkań towarzyskich i będą musiały odbywać kwarantanny po kontakcie z "zakażonym" - to przewiduje projekt rządowej strategii szczepień.
A szczepienie społeczeństwa - czytamy w dokumencie - ma być podzielone na cztery etapy.
We wtorek po południu został opublikowany rządowy projekt Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Zgodnie z jego założeniami zdefiniowanym jako rzekomo dobrowolnym i bezpłatnym szczepieniom będą podlegać dorośli i dzieci w wieku od 12 lat.
Dokument składa się z dziewięciu rozdziałów opisujących m.in. skuteczność i bezpieczeństwo szczepionek, proces zakupów i finansowanie, dystrybucję i logistykę, zalecenia medyczne i organizację punktów szczepień, a także kolejność szczepień.
Do 12 grudnia można zgłaszać uwagi do projektu. 15 grudnia rząd planuje przyjąć gotową strategię.
CZYTAJ CAŁY PROJEKT TU ➡️ https://www.gov.pl/att…/33960314-8f55-4b76-a42c-f2b5f393403f

Część obostrzeń będzie zniesiona dla osób, które się zaszczepią
Projekt przewiduje między innymi, że przyjęcie szczepionki będzie potwierdzone przez specjalny system i umożliwi weryfikację zaszczepienia (między innymi za pomocą kodu QR, który pozwoli szybko potwierdzić odbyte szczepienie).
W dokumencie wskazano, że szczepienie radykalnie ogranicza możliwość zachorowania i transmisji wirusa SARS-CoV-2. W związku z tym osoby zaszczepione będą mogły bez dodatkowych testów korzystać z usług zdrowotnych w publicznej służbie zdrowia, a także nie będą uwzględniane w limitach dotyczących spotkań towarzyskich.
Nie będą także musiały odbywać kwarantanny w wypadku kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem.
"Rząd po zatwierdzeniu charakterystyk produktów leczniczych szczepionek we współpracy z Radą Medyczną rozważy możliwość wprowadzenia kolejnych rozwiązań zwalniających z zasad bezpieczeństwa dla osób zaszczepionych i opublikuje je w formie rozporządzenia" - zapowiedziano w projekcie.
Przyjęcie szczepionki będzie potwierdzone przez specjalny system, który będzie umożliwiał weryfikację zaszczepienia (między innymi przez kod QR).

Cztery etapy szczepienia
W projekcie zwrócono uwagę, że produkcja i dystrybucja szczepionek będą stopniowe. Z tego powodu szczepienie społeczeństwa będzie również przebiegać etapowo dla różnych grup w zależności od ich ryzyka narażenia na zakażenie, poważne zachorowanie i śmierć, a także ryzyko społeczno-ekonomiczne i ryzyko transmisji.
Zgodnie z projektem najpierw realizowane będą "Etap 0" i "Etap 1" szczepień.
W ramach "Etapu 0" zaszczepieni będą pracownicy sektora ochrony zdrowia - personel medyczny, pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.
W "Etapie 1" szczepieni będą pensjonariusze i pracownicy domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu. W tym etapie będą także szczepione osoby powyżej 60 lat (począwszy od najstarszych), a także służby mundurowe, w tym Wojska Obrony Terytorialnej.
W kolejnym "Etapie 2" szczepienie otrzymają "kluczowe grupy zawodowe". Chodzi o pracowników sektora edukacji, infrastruktury krytycznej, transportu publicznego i urzędników bezpośrednio zaangażowanych w zwalczanie epidemii (np. pracowników stacji epidemiologiczno-sanitarnych).
W drugim etapie będą także szczepione osoby poniżej 60 lat z chorobami przewlekłymi, zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 (choroby płuc, cukrzyca, nowotwory, otyłość). Pacjenci, u których występują takie choroby, niezależnie od grupy wiekowej, w jakiej się znajdują, mogą zgłosić się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej z prośbą o wystawienie e-skierowania.
W "Etapie 3" szczepieni będą przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.
Ponad 62 miliony dawek za 2,4 miliarda złotych
Jak podano w projekcie, szczepionki będą finansowane z budżetu państwa, a szacowany koszt ich zakupu wynosi około 2,4 miliarda złotych.
Polska zdecydowała się na przystąpienie do pięciu z sześciu podpisanych przez Komisję Europejską umów zakupu szczepionek. Są to umowy na zakup: 16 milionów dawek szczepionek z firmy AstraZeneca, 16,98 miliona dawek z Janssen Pharmaceutica NV/Johnson & Johnson, 16,74 miliona dawek z Pfizer/BioNTech, 5,72 miliona z CureVac oraz 6,69 miliona z Moderny. Ta ostatnia produkowana w oparciu o linie komórkowe z aborcji.

W sumie Polska zdecydowała się zakupić ponad 62 miliony dawek.
Jak będzie wyglądać proces zapisu?
W projekcie NPS przeciw COVID-19 poinformowano, że proces szczepień będzie opierać się na zaproszeniach (dokument e-skierowania) ważnych 60 dni od dnia wystawienia.
Mają być generowane automatycznie w systemie, w transzach zgodnych z kolejnością szczepień (dla określonych grup, między innymi wiekowych i zawodowych). Ponadto lekarze będą mogli wystawić dla pacjenta indywidualne e-skierowanie (na przykład dla osoby niemającej numeru PESEL, dla osoby, która nie mogła poddać się szczepieniu w okresie ważności pierwszego e-skierowania).
Proces umówienia na szczepienie będzie oparty na centralnym systemie e-rejestracji, integrującym indywidualne grafiki przyjęć poszczególnych punktów szczepień. Na wizytę pacjent będzie mógł się umówić za pośrednictwem specjalnej infolinii, przez Internetowe Konto Pacjenta, za pośrednictwem placówki, w której wystawiono mu e-skierowanie lub bezpośrednio w punkcie szczepień.
Umówienie się na szczepienie nie będzie wymagało podania numeru e-skierowania, ponieważ wystarczające będzie podanie swoich danych osobowych. Po dokonaniu rezerwacji wizyty pacjent otrzyma wiadomość SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia, ponowny SMS będzie przekazywany dzień przed wizytą. Pacjent będzie od razu umawiany na dwie wizyty i także przed drugą dawką szczepionki otrzyma powiadomienie SMS-em.

Polityka informacyjna
"Obywatele muszą mieć pewność, że szczepionka jest bezpieczna, muszą być także zmotywowani do tego, aby z niej skorzystać" - napisano w projekcie.
Wymieniono, że w procesie zbudowania zaufania i motywacji obywateli do zaszczepienia się powstanie między innymi platforma edukacyjna, specjalna podstrona rządowa, całodobowa, prowadzona przez specjalistów z Narodowego Funduszu Zdrowia infolinia oraz chatbot. Przy działaniach informacyjnych współpracować mają eksperci: naukowcy, medycy i epidemiolodzy.
Według projektu do każdego gospodarstwa domowego w Polsce trafić ma broszura informacyjna. Wyliczono, że przygotowane zostaną także materiały informacyjne w różnych formach, między innymi animacje, spoty telewizyjne, spoty radiowe i internetowe.

Szef KPRM Michał Dworczyk na senackiej komisji zdrowia we wtorek poinformował, że kampania profrekwencyjna w sprawie szczepień przeciwko COVID-19 rozpocznie się 15 grudnia od uruchomienia strony i infolinii. - Wiemy, jaki jest dzisiejszy świat, zamierzamy wykorzystać celebrytów i inne nowoczesne, a bardzo wpływowe formy informowania. (...) Będą plakaty, będą ulotki. Zamierzamy szeroko zadziałać - opisywał.

Podczas tej samej komisji miała miejsce następującą wymiana zdań.

Andrzej Matyja, chirurg ogólny, profesor, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

"Trzeba zaangażować celebrytów, ludzi z pierwszych stron gazet. Oni nie mają żadnej wiedzy, ale oni mają większy wpływ, niż mowa niejednego znawcy, profesora (...) Coraz więcej pojawia się w mediach sceptyków co do szczepień. Na tej liście są także lekarze, żebyście państwo mieli świadomość. My wszystkich tych lekarzy w tej chwili, będziemy, brzydkie słowo użyję, PRZESŁUCHIWAĆ, czy wzywać do wyjaśnień ich postawy, przed organy odpowiedzialności zawodowej.”

Adam Niedzielski, doktor nauk ekonomicznych, Minister Zdrowia.

„Wyrazy szacunku i podziękowania za to, że NIL prezentuje taką nieugiętą postawę wobec KOŁTUŃSTWA, bo tego chyba inaczej nie można nazwać, prezentowanego niestety również przez lekarzy. To KOŁTUŃSTWO trzeba interpretować tak, jak pierwotne znaczenie tego słowa, czyli wiara w przesądy i zabobony, która niestety przebija przez poglądy prezentowane w internecie i dbałością o standard zawodowy jest dokładnie to, co robi Izba Lekarska. Czyli wyciąganie takich wypowiedzi i negowanie.
Bo to jest również pewien standard bezpieczeństwa pacjenta, żeby takie poglądy, takie punkty widzenia, nie wypełniały pewnej próżni, która powstaje na skutek braku edukacji.”


Stąd https://av8.senat.pl/10KZ311

Uwagi do strategii szczepień można przesyłać pod adresem do soboty: konsultacje-koronawirus@kprm.gov.pl.
Awatar użytkownika
RNMP
Posty: 15
Rejestracja: 24 mar 2017, 13:39

Re: Czas się obudzić

Postautor: RNMP » 09 gru 2020, 18:16

Justyna Socha to pułapka.. Stoi na czele ogromnej dojarki energetycznej. Protesty nic nie dały i nie dadzą. Tylko wzrost oddolnej świadomości może coś zmienić. Ludzie twierdzą, że nie dadzą się zaszczepić a inni nie mogą się doczekać szczepionki bo według nich gwarantuje ona powrót do "normalności", która nigdy nie miała miejsca...
Tu trzeba zadbać o swój tyłek a w tym przypadku to jedynie Ula Tomicka. Na FB grupa Nie szczepimy aspekty prawne.
Narracja zmierza w kierunku podziału na dwa obozy: zaszczepionych i nie za szczepionych. Ten drugi będzie terroryzowany różnymi obostrzeniami albo i nie. Jak zawsze Bald trafnie to ujął. Link :
https://www.youtube.com/watch?v=an_i85x3exA

Nagrania z Ulą Tomicką :
https://www.youtube.com/watch?v=Ez6WyjYzOdA

Dodam, że nie ma przymusu i moim zdaniem nie będzie bo zgoda na zaszczepienie musi być dobrowolna. To szczepionka inna niż wszystkie... Podobną zastosowano ponad 10 lat temu na radykalnych islamistach. Oglądałem wykład Gregga Braden, w którym mówi o tym, że "ktoś" grzebał przy naszym 7 chromosomie i od tamtego momentu nasze ciała są takie jakie są. Tu chodzi o ten 7 chromosom. To miejsce, w którym jest podpięta nasza dusza czy też świadomość ( każdy niech nazwie to jak chce ). Dlaczego ? Bo to szczepionka z RNA. To kastracja genetyczna - moment, w którym ludzkość zostanie okradziona ze swojej indywidualnej kreacji. Moment stworzenia kolektywu. Jeden wielki umysł- jesteśmy samoświadomym bio robotem a oni chcą tą samoświadomość nam odebrać.
Awatar użytkownika
RNMP
Posty: 15
Rejestracja: 24 mar 2017, 13:39

Re: Czas się obudzić

Postautor: RNMP » 09 gru 2020, 18:52

Kilka tygodni temu rozmawiałem z Arturem Lalakiem i zwrócił moja uwagę na jeden istotny fakt. Mamy co raz mniej tlenu w powietrzu, którym oddychamy. Pomijając to jak zachowuję się prowadzący i jak długi jest to materiał zachęcam do wysłuchania go w całości. Nie ma tak obszernego i odważnego wywiadu z Arturem Lalakiem jak ten. Pomijając " kosmiczne opowieści" jest tam wątek o obecnej sytuacji i wspomnianym wyżej tlenie .

https://www.youtube.com/watch?v=jZLagblhvmM&t=14506s
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 586
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Czas się obudzić

Postautor: Paula » 09 gru 2020, 19:01

Nie tylko tlenu jest mniej ,dwutlenku węgla również.
Jeżeli chodzi o to, że zarządcy systemu są neutralni to niestety uważam, że jest to wielkie uproszczenie.
Natomiast pozytywna energia, dobro to coś niesamowicie ważnego i tu nie ma najmniejszych wątpliwości. :D
Z tym, że "dbanie o własne tyłki" nijak się ma do tej dobrej energii. Gdybym tak myślała to nie byłoby mnie na tym forum. ;) Właśnie się wspierać musimy w taki pozytywny sposób. :D
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
Awatar użytkownika
RNMP
Posty: 15
Rejestracja: 24 mar 2017, 13:39

Re: Czas się obudzić

Postautor: RNMP » 09 gru 2020, 20:03

Paula pisze:Nie tylko tlenu jest mniej ,dwutlenku węgla również.
Jeżeli chodzi o to, że zarządcy systemu są neutralni to niestety uważam, że jest to wielkie uproszczenie.
Natomiast pozytywna energia, dobro to coś niesamowicie ważnego i tu nie ma najmniejszych wątpliwości. :D
Z tym, że "dbanie o własne tyłki" nijak się ma do tej dobrej energii. Gdybym tak myślała to nie byłoby mnie na tym forum. ;) Właśnie się wspierać musimy w taki pozytywny sposób. :D


Gdybym nie dbał o własny tyłek to nie miałbym co zaoferować innym. Ten moment, gdy zacząłem skupiać się na sobie, zaczął być najbardziej owocnym. Żeby móc dać dobrą energię, trzeba ją mieć:) Jeśli chcesz zbawić świat to zacznij od siebie. Zasilaj to czego chcesz w swoim życiu a nie to czego nie chcesz. Energia podążą za uwagą :) Ludzie się budzą na potęgę i trzeba ich właściwie pokierować. Mają prawo spać dalej i żyć w lęku i niedostatku tak jak ja mam prawo żyć w dostatku i obfitości. To tylko mój subiektywny punkt widzenia... Wręcz uwielbiam być obserwatorem :)
Ja zawsze "jestem" gdy tylko ktoś jest gotowy na kolejny krok:)
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 586
Rejestracja: 19 lis 2018, 14:23

Re: Czas się obudzić

Postautor: Paula » 09 gru 2020, 20:19

RNMP pisze:
Gdybym nie dbał o własny tyłek to nie miałbym co zaoferować innym. Ten moment, gdy zacząłem skupiać się na sobie, zaczął być najbardziej owocnym. Żeby móc dać dobrą energię, trzeba ją mieć:) Jeśli chcesz zbawić świat to zacznij od siebie. Zasilaj to czego chcesz w swoim życiu a nie to czego nie chcesz. Energia podążą za uwagą :) Ludzie się budzą na potęgę i trzeba ich właściwie pokierować. Mają prawo spać dalej i żyć w lęku i niedostatku tak jak ja mam prawo żyć w dostatku i obfitości. To tylko mój subiektywny punkt widzenia... Wręcz uwielbiam być obserwatorem :)
Ja zawsze "jestem" gdy tylko ktoś jest gotowy na kolejny krok:)

Rozumiem Twój punkt widzenia i poniekąd się z nim zgadzam. ;) Też uważam, ze warto mówić wtedy, gdy ktoś chce słuchać.
I uwierz mi, że ja naprawdę staram się skupiać na tym co pozytywne i nie tracić nadziei nawet, gdy jest ciężko.
I właśnie po to tu jestem, żeby dać ludziom trochę nadziei i przy okazji informacji, nie tylko w tym temacie, ale także w tych bardziej "zdrowotnych". ;) Sama zresztą też czerpię stąd dużo wiadomości. I jeszcze jedno: troszkę tej dobrej energii to chyba jednak mam :lol:
"W końcu wszystko będzie dobrze. Jeżeli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec."
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 342
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Czas się obudzić

Postautor: Bow1 » 09 gru 2020, 21:19

Witaj RNMP ;)
Dobrze się bawię.
sowka
Posty: 677
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 09 gru 2020, 21:45

RNMP napisał
Wręcz uwielbiam być obserwatorem :)
Ja zawsze "jestem" gdy tylko ktoś jest gotowy na kolejny krok:)

RNMP fajnie że jednak coś napisałeś , bo nie wiedzielibyśmy ,że nas obserwujesz i że jesteś chętny do pomocy :D ... czyli dla tych rozumiem ,którzy się "przebudzają" .
To prawda że większość problemów sami kreujemy w swojej głowie , a to co nam się przydarza jest winą lub bardziej brakiem wiary w siebie , zaprzeczaniem ,że nam się coś uda lub coś nam się należy ,spotkałam się z takimi postawami, że ludzie żle o sobie mówią ..... i tak też kreują swoje życie . Jest takie powiedzenie „Jeśli chcesz być kochana/y, najpierw pokochaj siebie”
Oczywiście, jesteśmy stworzeni do życia w społeczeństwie i potrzebujemy ludzi, by w pełni czuć satysfakcję i przyjemność obcowania z innymi.
Jednak akceptacja płynąca z zewnątrz nie powinna całkowicie zastępować samoakceptacji. Wtedy bowiem stajemy się uzależnieni od tego, co inni o nas myślą i mówią. Tracimy swoją wolność i zaufanie do siebie.
Paula napisała
Też uważam, ze warto mówić wtedy, gdy ktoś chce słuchać.

Kiedyś słyszałam taka teorię ,że sami rzucamy się na pomoc , doradzamy nieproszeni lub np. wypełniamy dokumenty za jakaś osobę bo ona nie potrafi itp ... to wtedy zaburzamy jej energię i zatrzymujemy niejako tę osobę w samorozwoju.
To osoba potrzebująca powinna przyjść do nas i sama poprosić o pomoc lub radę .

Wskazując jednak na jakieś problemy , które obecnie się pojawiają pokazujemy czasami innym że jest kilka mozliwości - niech kazdy zdecyduje co dla niego jest najlepsze np. pójść na protest , zamanifestować , pobyć tam z ludzmi itp może dla kogoś to będzie ładowanie enegii i jego wewnetrzna potrzeba.
Jeszcze jedno pytanko do RNMP kim jest Ula Tomicka ? to psycholog ?
sowka
Posty: 677
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 09 gru 2020, 21:51

Bow1 takie techniczne pytanko - załozylam temat o Lesie i widzę że wkoczyło to do spamu/kosza ....czemu? z braku zainteresowania?

Wróć do „Medycyna komplementara/ Biologia/ Biochemia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości