Czas się obudzić

Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 265
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Czas się obudzić

Postautor: Bow1 » 20 wrz 2020, 2:47

Przepraszam najmocniej, że tak długo mnie tu nie było.
W tym czasie odbył się zabieg chirurgiczny, byłem u Pana Krzysztofa Jackowskiego w Człuchowie i wiele, wiele innych wydarzeń. Nie zaglądałem tu jednak głównie z tego powodu, że długo poszukiwałem wyjaśnienia na to wszystko co obecnie się dzieje na świecie.

Kaczyński celowo rozbija koalicję by uzasadnić jakoś rezygnację z władzy. Jasne, że prezes nie jest idiotą i robi to umyślnie zdając sobie sprawę z konsekwencji.
Michael Soft bada możliwości umieszczania głównych serwerów oraz danych pod wodą.
Izrael wprowadza drugi lockdown, a przecież żydzi są tacy sprytni i nigdy nie pozwoliliby sobie na utratę dochodów. Lockdown zażyna ich gospodarkę, a mimo to zdecydowali się na ten krok.
Ktoś powie, że zrobił to Netanjahu z powodu zamieszek. Nic podobnego, wystarczy przeanalizować postulaty protestujących i rzekome winy Binjaminka. Jego grzechy w porównaniu z naszymi politykami to drobne grosze.
Amerykanie koncentrują wojska na polskiej wschodniej granicy. Turcy symulują atak na Grecję by uzasadnić koncentrację wojsk itd itd.

Jakie wnioski można wyciągnąć z tych i tysiąca innych pozornie zwariowanych informacji?
Chyba można jakieś wnioski wyciągnąć zastanawiając się dłużej i na chłodno analizując każdą informację odrzucając wszelkie analizy i obce opinie.
Obejrzyjcie sobie raz jeszcze ten film: https://www.youtube.com/watch?v=kbO2tlu1ulI&t=5s
Może wszystko jest fałszywą flagą? Może gospodarka już nie ma znaczenia?
Co by się stało na ziemi gdyby ogłoszono, że wkrótce np w 2021 roku osłabnie i na kurtki czas zaniknie pole magnetyczne ziemi co spowoduje gigantyczne wymieranie.
Dlaczego ciężko jest znaleźć drzewa starsze niż 700 lat w naszej części europy? Dlaczego około 700 lat temu ludy północne uciekały na południe gdzie znajdowało się niewielu mieszkańców?
Może na północy skończył się opał?
Bałtyk zamarzł Tamiza też była zamarznięta. Wycinano lasy by się ogrzać aż opał się wyczerpał wtedy różne ludy w tym Goci czyli nasi przodkowie przemieszczali się na południe gdzie było cieplej.
Jakoś tak przypadkowo się składa, że po tzw zarazie następuje ochłodzenie klimatu.
Może to nie były cyklicznie występujące zarazy, a naturalne zjawisko spowodowane efektem Dżanibekowa, zjawiskiem zgodnym zresztą z mechaniką bryły sztywnej?
Jeżeli taki efekt powtarza się co 676 lat to teraz nadszedł czas.
Może rządzący już teraz zdają sobie sprawę z tego co nastąpi i ukrywają to w celu zachowania względnego spokoju. Głowy państw doskonale wiedzą o tym bo inaczej nie uczestniczyliby w tym cyrku.
Pole magnetyczne Ziemi od kilku lat słabnie i ten proces przyspiesza, a za tym postępuje wzrost promieniowania czyli bombarduje nas coraz więcej cząsteczek wysokoenergetycznych.
Możecie sami znaleźć mnóstwo materiałów na ten temat.

Zastanawiają mnie jeszcze dwie rzeczy. Dlaczego mimo zbliżającej się katastrofy związanej z okresowym zanikiem pola magnetycznego naszej planety wciąż trwają przygotowania do wojny. Ten szczekający PISowski ratlerek drażni niedźwiedzia, a mocodawca gromadzi siły. W jakim celu ma nastąpić atak? Czy chodzi o paliwa? Czy o bezpieczniejsze, ponieważ mniej nasłonecznione, tereny? Tego jeszcze nie rozumiem.
Nie rozumiem też dlaczego Krzysztof Jackowski twierdzi, że całe te zamieszanie skończy się w połowie 2023 roku. Może chodzić tu o to, ze w tym czasie będzie już tak niewielu ocalałych, ze wszelkie konflikty wygasną w sposób oczywisty?
Na pytanie - "A co z Polską, czy Polska po tym co ma się wydarzyć będzie istnieć?" - odpowiedział po dłuższym wahaniu - będzie ale zależy co rozumiemy pod tym pojęciem, terytorium, naród. Będzie inaczej.
Może to nie takich słów użył ale takie było ich znaczenie.
Od promieniowania najbardziej ucierpi ta półkula planety na której będzie trwało w tym czasie lato. Najbardziej ucierpią rejony bardziej nasłonecznione bo to słońce emituje najwięcej cząsteczek wysokoenergetycznych. Jasne cała Droga Mleczna również ale Słońce jest najbliżej.
My tu bardziej na północy dostaniemy mniejszą dawkę radioaktywnych promieni ale mające nastąpić ochłodzenie również będzie bardzo dotkliwe choćby z tego powodu, że paliwa szybko się wyczerpią i lasy również. Wiele osób nie ma w domu piecyka na opał stały lub żadnego źródła ciepła gdy cała energetyka padnie.Nawet często ludzie posiadający własne domy polegają wyłącznie na ogrzewaniu wymagającym wkładu energii elektrycznej. Piece na gaz, olej, pelet, pompy ciepła i inne wymagają energii elektrycznej.
Warto mieć choćby kominek czy prymitywną tzw kozę.

Australia, Włochy, Grecja, Hiszpania, Izrael a ostatnio nawet Brazylia wszystkie te i wiele innych południowych państw bardziej przykładają się do lockdownu.
Wielka Brytania zmniejszyła swój PKB o ponad 20% przecież to pewna katastrofa. Nie robi to jednak wrażenia na Borisie Johnsonie.
U nas elektrownie się rozpadają ze starości, węgiel brunatny w pobliżu kopalń się wyczerpuje, a to nie robi na decydenta żadnego wrażenia.
ZUS jedzie na tym co bank wydrukuje i też nikt nad tym nie ubolewa. Przecież wkrótce źródełko te padnie na pysk i każdy o zdrowych zmysłach zdaje sobie z tego sprawę, a mimo to zero reakcji, zero działań. Opowiadają zamiast tego o zwierzątkach futerkowych itd żeby gawiedź miała cyrk i nie miała czasu na logiczne myślenie.

Zapraszam do dyskusji.
Dobrze się bawię.
sowka
Posty: 125
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 20 wrz 2020, 21:57

Boguś ważne że jesteś.....coś jest na rzeczy. nie można połapać się , jeden wielki chaos infomacyjny .
Chiny kupują ogromne ilosci soji , kukurydzy , zbóż, niby taki konflikt z USA ,ale handel trwa .
A na świecie pożary lub celowe podpalenia magazynów żywności , gdzie przyłożysz ucha to wszystko się dzieje przeciw ludziom.
Ciekawi mnie też temat Jackowskiego i czy on moze być wiarygodny wg Ciebie ?
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 265
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Czas się obudzić

Postautor: Bow1 » 20 wrz 2020, 22:45

Myślę, że Krzysztof Jackowski jest wiarygodnym człowiekiem. Uważam, że więcej wie niż mówi ponieważ boi się wywołać panikę, a może anarchię.
Ja na wszelki wypadek przygotuję się gromadząc wodę, opał i pożywienie. Oby nigdy się nie przydały.
Dobrze się bawię.
sowka
Posty: 125
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 21 wrz 2020, 1:01

Pamietasz 2016 ?
- Rząd Niemiec przyjął nowy program obrony cywilnej, w którym zachęcał obywateli do tworzenia zapasów żywności oraz wody pitnej na 10 dni, ...
https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/ni ... ia/4zy7bhn
https://www.dw.com/pl/nowa-koncepcja-ob ... a-19490894

przypadki czy celowe zaniedbania ? czy przed każdym tzw. resetem stosują te same i podobne praktyki od wieków...
17 paź 2019 - Pożar w Banku Żywności Olsztyn
https://www.youtube.com/watch?v=bDw4re_7eJU
5 mar 2020 - Spłonęła największa hala magazynowa Bałtyckiego Terminalu Zbożowego w Gdyni
https://www.youtube.com/watch?v=8Is_8V24U6E
sowka
Posty: 125
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 21 wrz 2020, 1:07

Jeszcze to
https://www.o2.pl/informacje/dramat-po- ... 079613888a

Wiadomo już, że w tym miejscu znajdował się także magazyn należący do Czerwonego Krzyża.
Organizacja humanitarna przechowywała tam żywność oraz wodę.
Płonący magazyn to miejsce, w którym jako Czerwony Krzyż przechowywał tysiące paczek i 0,5 mln litrów wody.
wicher
Posty: 41
Rejestracja: 07 kwie 2017, 17:30

Re: Czas się obudzić

Postautor: wicher » 24 wrz 2020, 10:22

Niewątpliwe politycy zachowują się jak gdyby po nich nie miało być już nic. Plan niszczenia gospodarki, doprowadzenie do tzw. "Wielkiego Resetu". Możliwe, że to nie wszystko co nas czeka. Czy skończy się tylko na permanentnej inwigilacji na wzór Chin? Są pewnie ludzie, którzy wiedzą więcej, jednak ciężko wyłowić coś z medialnego szumu. Służby tworzą teorie spiskowe i podejrzewam, że połowa tego co goni po internecie to fake. Tylko pytanie jaka jest prawda...
Zapasy to tak naprawdę każdy powinien mieć, są różne ewentualności nawet tak prozaiczne jak powódź, brak prądu itp., woda itp. sam przez tzw. pandemię stworzyłem sobie stany magazynowe wody i pożywienia, teraz dbam żeby tym rotować i dokupować na bieżąco.
Co do opału, kwestia dotacji i wymiany pieców wpisuje się w ogólną politykę uzależniania ludzi od dostaw gazu, prądu. Niestety, większości ciężko przychodzi z myśleniem i dodawanie 2+2, nie połapali się, że jak biorą dotację to urzędnik przez 10 lat może skontrolować czy sobie pieca węglowego nie zamontowali spowrotem. Węgiel, drewno, plus narzędzia do pozyskania opału, to każdy powinien mieć. Cóż więcej, przydałaby się broń, ale to ciężki temat.
https://www.youtube.com/watch?v=xl4cQRsklz8 tu omówienie zdradzieckiej umowy, wasalizującej nas w stosunku do USA. Polska stanie się kolonią (w zasadzie to już od dawna jest, ale nie miało to oficjalnego statusu prawnego), tubylcy nie będą mieć praw tak w skrócie.

Proszę Państwa, to jest wojna, wojna na skalę globalną. Wojna rządów, globalistów i tych co za nimi stoją z ludzkością!
sowka
Posty: 125
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 24 wrz 2020, 12:06

Gdzie się podziała Palestyna? Czy ten los czeka inne państwa w regionie?
https://www.facebook.com/CCGrupa/videos ... 019404575/

Zwalczanie nielegalnych nakazów i zakazów COVID-19
Poniżej zamieszczamy film z instrukcją wypełniania pism dostępnych za DARMO w opisie naszej zrzutki
https://zrzutka.pl/h266xv
Korzystajmy z tego i wyzwólmy kraj spod opresji.
Ten kto nie walczy o wolność ten nie ma jej wcale!!!
Crisis-Consulting.pl https://www.facebook.com/CCGrupa/?__tn__=HHH-R

Romowy z prawnikiem Adamem Kuszewskim z Crisis-Consulting.pl na kanale Irokez slava
https://www.youtube.com/channel/UC15zyM ... 8qiuAh-DwQ
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 265
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Czas się obudzić

Postautor: Bow1 » 29 wrz 2020, 1:06

Jezioro Urmia w Iranie. Zawsze było zielone teraz stało się czerwone.
Na stawie przy domu stoi łódź. Stoi tam od wiosny do jesieni. To normalne, że po opadach zbiera się w niej deszczówka. To, że woda w łodzi robi się zielona to też normalne. Całkowicie normalne zjawisko. Na skutek promieniowania słonecznego pojawiają się algi, które zabarwiają wodę na zielony kolor. Zawsze tak było odkąd pamiętam. W tym roku coś się zmieniło. Woda w łodzi też zmętniała ale tym razem nie stała się zielona a pomarańczowo różowa.
Dlaczego?
Pomyślałem, że było coś w łodzi i to spowodowało, że woda stała się czerwona. Kiedy byłem u kolegi zajrzałem do jego łódki, która stała na parkingu i ku mojemu zdziwieniu stwierdziłem, że w jego łódce również jest czerwona woda.
On także był zaskoczony bo nigdy wcześniej tak nie było.

Niektóre jeziora leżące w strefach o wysokim nasłonecznieniu zmieniały barwę na czerwoną już w 2016 roku. Do tego czasu ilość takich zbiorników stała się ogromna.
Teraz w naszej strefie klimatycznej pojawia się czerwona deszczówka.
Zauważyłem, że deszczówka w plastikowych pojemnikach nie staje się czerwona prawdopodobnie z tego powodu, że plastik zabija algi czerwone, a zielonych nie. Inne wyjaśnienie jest takie, że pojemnik plastikowy zatrzymuje dużą część promieniowania dzięki czemu glony zielone mogą przeżyć.

W Fukushimie po awarii elektrowni atomowej w strefie skażonej zginęły oczywiście wszystkie zielone glony, ale pojawiły się glony czerwone. Już zapomniałem nazwę tego gatunku ale m.in. pojawił się taki, który bez szkody może przyjąć dawkę 13 000 razy wyższą niż glony zielone.
W jeziorach glony tworzą plankton (fitoplankton) oraz są najważniejszym składnikiem bentosu namnażając się na osadach dennych. To glony stanowią pierwsze ogniwo łańcucha pokarmowego.
W ostatnich kilku latach zmniejsza się ilość zooplanktonu, który jest pokarmem narybku i ryb pelagicznych.
Największy spadek odnotowałem w jeziorach gdzie przejrzystość wody jest największa czyli cząsteczki wysokoenergetyczne docierają głębiej i są liczniejsze.
Może wyciągnąłem niewłaściwe wnioski?
Sprawdziłem oczywiście dane statystyczne ale nic z nich nie wynika.
Zmiany jednak postępują i musi istnieć jakaś przyczyna.
Poszukajcie informacji na ten temat.
Dobrze się bawię.
sowka
Posty: 125
Rejestracja: 25 maja 2016, 22:36

Re: Czas się obudzić

Postautor: sowka » 29 wrz 2020, 10:56

A nie chodzi tu przypadkiem o pszesycenie wody solą ? te jezioro jest słone i niestety powoli wysycha....
"Zmiany koloru jeziora stały się powszechne wiosną i wczesnym latem ze względu na sezonowość opadów i zmiany klimatyczne. Wiosna to najbardziej mokry okres w roku w północnym Iranie, z opadami osiągającymi apogeum zwykle w kwietniu. Śnieg pokrywający pobliskie góry również topi się na wiosnę. Intensywne opady atmosferyczne oraz topiący się śnieg sprawiają, że w jeziorze Urmia w kwietniu i maju pojawia się świeża woda. W lipcu napływ świeżej wody jest hamowany, a poziom jeziora zaczyna spadać.
Wzrost zasolenia wody sprzyja rozwojowi przeróżnych mikroorganizmów. A co odpowiada za tą zmianę koloru,
najprawdopodobniej są to algi z rodziny Dunaliella oraz oraz bakterii Halobacteriaceae.
"Dunaliella salina odpowiada za zaczerwienienie jeziora Urmia.
W środowisku morskim, Dunaliella salina nadaje wodzie kolor zielony, jednak w warunkach dużego zasolenia i intensywności światła, algi produkują duże ilości chroniących komórki karotenoidów, które mają barwę czerwoną lub inne bakterie
"bakterie Halobacteriaceae, które pojawiają się w wodzie nasyconej solą.
Te bakterie uwalniają czerwony pigment o nazwie bakteriorodopsyna, który pochłania światło i przekształca je w energię dla bakterii. Kiedy populacja bakterii jest duża, mogą one zabarwiać zbiorniki wodne"

....a Iran pustynnieje
Do pustynnienia kraju przyczynia się niewydajny i przeskalowany system tam, których budowa widziana była niegdyś jako panaceum na niedobory prądu i… problemy z niedostatkiem wody. W czasie ostatnich 30 lat w Iranie powstało ponad 800 tam, a ich łączna objętość jest większa od objętości wszystkich rzek na terenie kraju. Co gorsza, większość analityków zgadza się, że decyzje o budowie kolejnych obiektów były często podyktowane nie kalkulacją ekonomiczną, a chęcią wsparcia przedsiębiorstw blisko związanych z władzą, którym zlecano ich budowę. Choć prezydent Hassan Rouhani zapowiedział w 2017 wstrzymanie części budowy nowych tam, z raportu ekspertów skupionych wokół Ośrodka Badawczego Madżlesu wynika, że aby ograniczyć negatywny wpływ na środowisko, należałoby zamknąć 500 istniejących tam.
( rolnictwo -za ok. 60% strat odpowiadać może użycie wód gruntowych do nawadniania pól uprawnych) W 2013 r. były minister rolnictwa Isa Kalantari stwierdził , że kryzys wodny to „główny problem” przed którym stoi Iran, „groźniejszy od Izraela, USA, czy walk politycznych w obrębie irańskiego establishmentu”, który może doprowadzić do sytuacji, w której za 30 lat kraj nie będzie nadawał się do zamieszkania
Awatar użytkownika
Bow1
Specjalista
Posty: 265
Rejestracja: 30 kwie 2016, 3:14
Lokalizacja: Jezioro Dadaj

Re: Czas się obudzić

Postautor: Bow1 » 29 wrz 2020, 21:43

Napisałem o zmianie koloru wody w jeziorach oraz w mojej łodzi i innych łódkach w innym celu niż sądzisz Sowka.
Chciałem żebyście zaczęli się zastanawiać nad zmianami, odnotowywać je i szukać powodów ich występowania.
Odnośnie jeziora w Iranie to wiem, że jest to jezioro słone i w okresie letnim przyjmuje mniejsze ilości wód. Nie ma to jednak nic wspólnego z tym, ze jedne glony wypierają inne i dzieje się tak na ogromnych obszarach.
Moja łódka na moim stawie nie pływa po słonym zbiorniku, a deszcze również nie są słone. Chodzi o to, że przeżywają glony, które produkują karotenoidy, a te które ich nie produkują giną. Wcześniej tak nie było. Jasne dotyczy to narazie stref o wysokim nasłonecznieniu a zaczyna się również spotykać w naszym kraju.
Jaki wniosek się nasuwa po zapoznaniu się z tymi informacjami?
Dla mnie oczywisty.
Skoro promieniowanie zabija te mniej odporne glony to jakie substancje sprawiają, że inne glony są odporne?
Są to astaksantyna i fukoksantyna. Doradzam zainteresować się tymi karotenoidami.

Wpis ten dedykuję osobom, które wiedzą o zagrożeniu, a nie wiedzą jak się przed nim chronić.
Kolejna sztuczka jaka może ochronić nas przed promieniowaniem jonizującym to selenomelanina.
Podczas poddania organizmu pod działanie promieniowania jonizującego dochodzi do ekspresji genu odpowiedzialnego za produkcję selenomelaniny, która bardzo skutecznie chroni przed groźnymi skutkami bombardowania przez cząsteczki wysokoenergetyczne.
Należy więc suplementować zdecydowanie selen w ilości 200mcg/doba.
Inną metodą obrony naszego organizmu przed promieniowaniem jest stosowanie boru.
Bor podobnie jak selen tworzy coś co jest związkiem lub tylko konglomeratem skutecznie chroniącym przed promieniowaniem jonizującym.
Podsumowując jako filtry potrzebne nam są: astaksantyna, fukoksantyna, selen i bor.
Powyższe substancje i pierwiastki tworzą pierwszą linię obrony. Druga linia to preparaty, które będą neutralizować wolne rodniki i regenerować tkanki oraz te substancje, które ułatwią absorpcję tych pierwszych.
Selen oprócz tego, że wbudowując się w melaninę stanowi istotny składnik pierwszej linii obrony to jest również niezbędny do budowy antyutleniaczy endogennych takich jak glutation.
Cynk również niezastąpiony w budowie antyutleniaczy endogennych wchodzi w skład setek niezbędnych enzymów/metaloprotein.
Miedź, o której nie możemy zapomnieć suplementując cynk ponieważ bez jej suplementacji wkrótce jej zabraknie i będzie problem w cyklu krebsa, a bez energii to już nic dobrego nie zrobimy.
Kolejny składnik to magnez bez którego absolutnie nie przyswoimy boru. Magnez potrzebny jest prawie w każdej czynności organizmu.
Cysteina oczywiście. Ja jednak zalecam wyłącznie NAC czyli N-acetylo L-cysteinę. Jak sądzicie, że bez niej wasz organizm poradzi sobie w budowie glutationu i naprawie uszkodzeń to jesteście w błędzie. Bez cysteiny uszkodzenia zostaną natychmiast zaatakowane przez grzyby i problem będzie wciąż się pogłębiać.
Na początek wystarczy ;)
Dobrze się bawię.

Wróć do „Medycyna komplementara/ Biologia/ Biochemia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości